bojim sa smrti

chladomor

Ja sa na smrť teším a to veľmi.
Ak po smrti nič nie je, tak prestanem existovať, čo nie je istotne nič nepríjemné.
Ak po smrti niečo bude, tak som veľmi zvedavý, že čo a neviem sa dočkať, keď to zistím.
A ešte by som zaparafrázoval filozofa spred asi 1800 rokov:
Pre človeka nieto smrti, lebo keď človek je, tak smrť ešte nie je a keď smrť je, tak človek už nie je. Preto sa smrti báť netreba.
Síce trochu uletené, ale pri hlbšom zamyslení na tom niečo je.

mate59

každý má strach, je to normálne,ja sa bojím umierania,smrti nie, lebo je to súčasť života,aj keď každý si chceme užiť život a byť tu dlho.Vekom človek pochopí, že každý, kto si odžije svoje, musí umrieť.Len je to rozdiel, v akom veku,či ako malé dieťa,mladý človek, alebo starobou.Moje babky zomreli obe vo vysokom veku a v spánku, takú smrť im môžem závidieť.Musíš prísť na to, že to tak je a raz odídeš.Užívaj život a mysli len pozitívne.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Janyna

Včera som sa vrátila z nemocnice.Moja spolupacientka na izbe zomrela.Pomáhala som jej ako som vedela,nikto sa tam okrem ranajšej vizity asi minútu ani neobjavil,iba sestra s infúziou a rodina.Bolo to strašné.

čerešňa

Myslím, že sa tomu hovorí tanatofóbia. Ako sa môžeš báť niečoho, čo si ešte nezažil/a, hm ? Však kto povedal, že smrť znamená koniec? Koniec čoho? Nik to nevie a preto to nerieš. Keď je napríklad človek už starý, chorý, nič ho nebaví, všetko má odžité, tak pre neho môže byť smrť len vykúpením, lebo konečne zažije zmenu, bude zase nejaká sranda, začiatok niečoho nového, iného ... . :o)... skús sa takto na to pozrieť.

anjelik

Ak si sa rozhodol/a báť sa smrti, je to len a len tvoja voľba. Akú kvalitu života to ale prináša, to už musíš vedieť sám/a.
Zdravý rozum skôr našepkáva žiť a žiť pre príjemné pocity..ale znovu , nie je podmienkou. Môžeš sa aj trápiť a užierať a strachovať..je to len a len na tebe. :o)