Depilacia podpazusia, nebezpecne?

_Pálkova_

Ahojte :) mám 13 rokov a bojím sa depilovať v podpazuí nohy si viem v pohode oholiť žiletkou ale to podpazušie ma už vážne hnevá nevedeli by ste mi niak pomôcť :) dakujem krásne potrebujem už vážne pomoc

itt

Spreje zasa obsahuju hlinikate (Al) soli(take nieco) co nie je zdrave. Neviem ci vsetky, ale myslim ze vacsina a videla som to aj na gulickovom.

itt

Tiez som chcela nejaky odbornejsi clanok s vysvetlenim ake nebezpecenstvo hrozi. Myslim, ze s epilaciou je problem kvoli lymfatickym uzlinam, ktore v oblasti podpazusia su (aj na slabinach a pod kolenami)a ich poskodenie je nebezpecne. Rakovina lymfatickeho systemu existuje. Porozpravala by som sa s lekarom keby som si chcela byt vedoma ake su rizika epilacie. Ja osobne mam pred tym respekt.

malickaaaaa

ahoj, vdaka za reakciu.
No tak to o tuhych antiperspirantoch som nevedela, a teraz akurat jeden pouzivam lebo je dost horuco a chcela som to sa poistit aby som nepachla :D
Tak nabuduce kupim len sprej...

Takze vedela by si mi povedat ci sa z depilacie podpazusia mozu vytvorit lymfaticke uzliny???

:)

Ahoj, ja mám problémy s lymfatickými uzlinami pod pazuchou. Pred 3 rokmi mi ich vyoperovali, našťastie s negatívnym výsledkom, ale predtým som kadečo absolvovala. Mala som zakázané aj holiť sa, či depilovať, vraj by to mohla byť aj alergická reakcia na holenie, depilovanie ale aj na antiperspirant.
tuhý antipersp. ti upcháva póry v pokožke a keďže je to samá chémia, nie je to vhodné....vraj treba používať antip.vo forme spreju

malickaaaaa

Dakujem za odpoved, asi sa kazdy ziletkuje tak velmi nikto nepise.
Nooo ide o to, ze ja som uz depilovala zopar krat aj v salone mi to robila kozmeticka (mna to neboli az tak velmi skor sa v tom vyzivam :D)
ale to som chcela vediet ci to nie je nebezpecne...lebo raz tu jedna baba pisala, ze jej gyn jej daco povedala a ze odvtedy sa prestala depilovat... tak len som chcela vediet co to bolo...
Nevie nik???

helaL

Ja si podpazušie depilujem, a stalo sa akurát to, že chĺpky sú jemnejšie. Pozor ale na elektrické epilátory - tým že je tam veľmi jemná kožička, prístroj ju "vtiahne" a sú z toho nepríjemné poranenia. Používam cukrovú pastu a paásiky, prvý krát hrozne bolelo, teraz už no problem.

malickaaaaa

Diky Marosko, ale ja som myslela daco take hlbsie...od gyn...
raz tu jedna baba pisala,ze gynekologicka jej povedala nieco strasne o tom a ked som sa opytala,ze co to bolo tak uz neodpisala...
chcela som vediet trosku viac,ci to nie je nebezpecne...