Je možné mať anorexiu aj keď jem??

Príspevok v téme: Je možné mať anorexiu aj keď jem??
Nela41

No ide skôr o moju hlavu. Neprejavuje sa to u mňa tým že by som nejedla vôbec ale ako náhle sa najem vyčítam si to. Celý deň myslím len na jedlo a keď sa cítim najedená nenávidím sa. Nenávidím ten nasýtený pocit.. ja napríklad do školy si naschval nezoberem peniaze a hladujem tam do tretej lenže potom prídem domov najem sa a úplne som z toho smutná len rozmýšľam ako to zo seba dostať (nevraciam naschvál..zatiaľ) .. a potom neschudnem lebo hladujem potom zas jem hladujem.. a tak dookola.. No a potom som smutná lebo som tučná.. Keď sa najem vidím sa v zrkadle ako keby som mala 100 kíl a keď cítim ako mi škvrka v bruchu cítim sa chudšia.. neviem už si prídem ako psychopat dokonca často rozmýšľam nad tým aké by to bolo keby som zomrela, že by to bolo jednoduhšie.. Neviem už čo mám robiť :(

[zruseny22]

Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať, či nemáte niekto kontakt na nejakú terapeutku, ktorú hradí poisťovňa. Ďakujem:-(

mrska

wyx...tak to máš šťastie že nemáš PPP, ale aspoň tu máme nejaký iný pohľad.

ja mám teraz problém lebo zajtra príde manžel, a ja som mu nasľubovala ako budem jesť, musím schovať váhu..to bude stres lebo ma bude stále niečím ponúkať ako ho poznám...ale sa aj na neho teším...ale zatiaľ som už týždeň nemala preháňadlo, ale na WC to bol horor, pomohla som si jedine čajom, tak si myslím že som urobila aspoň nejaký pokrok. lákalo ma to si ho kúpiť, ale odolala som. niekde som čítala že my čo máme PPP, vraj zle spia...a u mňa to je ako nalinkované...vôbec nemôžem spávať aj som sa tu pýtala či má s tým niekto problém...užívan lieky na spanie,večer zaspím ale budím sa o tretej a pol už radšej vstanem....dosť ma to unavuje...

a tak rozmýšľam že ked už nejem preháňadla tak už by som nemusela ísť zasa k tej lekárke...čo vy na to? mám pocit že som sa vyliečila alebo sa len klamem? je pravda že dnes mám dobrú náladu lebo som ráno mala iba 45,9 kg pri 164 cm. ale mám strach čo bude zajtra...či sa zmierim s tým ak to poskočí hore...

Nela41....ako sa máš? koľko máš vlastne kg ked vôbec neješ?dúfam že si aspoň niečo pridala k jedlu...bola by som rada keby si tu napísala že áno...

tak pekný deň všetkým....

wyx

mrska, nie, nemám.
baby, to je taká hovadina furt sa vážiť, rano, večer. váha je kolísavá, dnes možeš mat -1 kg, zajtra, pozajtra + a stále dokola hore dole...
cry :) :P

mrska

Ahoj Nela....ja sa vážim len ráno iba niekedy ma napadne sa odvážiť večer...lebo ja som celý deň v práci tak nemám možnoť...ale viem že poobede aj večer je váha vyššia aj o dve kilá, najlepší ukazovateľ je ráno. Tak to skús ako ja iba ráno....ale jesť musíš....to je veľmi nebezpečné..a čo doma to si nikto nevšimol? jedz teda ľahkú stravu ako ja,nízkotučné,zeleninku,kuracie mäso na vode ale niečo musíš mať v žalúdku....držím Ti palce skús to prosím...:)

Nela41

mrska: Ja si nejak dovolím len melón posledné dni lebo som sa minule odvážila ráno potom som sa naraňajkovala naobedovala a odvážila som sa zas a keď som videla že som od dve kilá ťažšia ako ráno povedala som si že koniec..

mrska

Ahoj Nela41...preboha ale niečo musíš jesť....ja som mala dnes na obed rizoto a snažím sa na to nemyslieť, lebo si začnem predstavovať že už som z neho pribrala, čo aj tak zajtra budem riešiť...a najlepšie že som našla váhu čo mi manžel schoval...ale som mu sľúbila že budem jesť o niečo viac tak dnes som to urobila, ale asi to je pekne na dlho,už teraz rozmýšľam ako sa budem vyhovárať ked príde na víkend, alebo ked pojdeme na tie 3 dni do Piešťan...no strach pomyslieť budem nervozna...ale nechcem mu to pokaziť...ale nech ma nechajú stravovať sa tak ako chcem...

evcca..asi máš pravdu že sa netreba hrabať v minulosti ale možno na tom niečo bude..neviem nie som psychiater..ale depresiu máme v rodine z otcovej strany...

niekedy si myslím že sa na to všetko vykašlem,dnes som ledva chodila po meste na prestávke,na obedy nechodím nosím si zo sebou...ale idem aspoň do mesta...tak som bola ako skapatá...som neaká slabá ale to je asi každý v týchtoch teplotách. Už aby som bola doma a išla spať.

Ozaj ako spávate? Ja večer zaspím lebo užívam na spanie lieky ale veľmi skoro sa budím,aj o pol štvrtej,potom cvičím a niečo robím kým idem do práce...a večer ledva doleziem do postele.

Tak sa držte...teším sa na Vaše príspevky...dosť mi to pomáha že nie som samá taká...Ďakujem.

Nela41

mrska: Ja som mala tiež veľmi zlé detstvo, ale nie kvôli mojim rodičom tí boli super. Mne sa vždy všetci smiali zo všetkého. Nosila som okuliare keď som bola malá tak za to sa mi posmievali a tak proste deti mi najviac ublížili vždy.. inak v týchto horúčavách ja nejem vôbec a ani mi to nechýba

evcca

neryp sa v minulosti, to ti nepomoze. ppp je potreba kontrolovat svoj zivot, ked ho nevies alebo nedokazes, tak manipulujes jedlom a okolim.

mrska

Ahojte. Ďakujem fruttia za odpoved. Mňa najviac hnevá že manžel teraz na mňa tlačí ideme priberať....a také rôzne reči. On si myslí že to všetko sa udeje za jeden deň. Ale najlepšie mu to asi vysvetlí tá lekárka...ked čítam koľko rokov ste tu mnohé prešli peklom, aj prechádzate, tak ma to aj vytáča. Ja som mu sľúbila že preháňadla už nebudem používať, skúsim viac jesť prílohy k jedlám.Lebo doteraz som jedla len zeleninu,hydinu varenú a také nízkotučné potraviny. Ale najhoršie je že mi to všetko chutná...lebo ja som už dávnejšie nejedla ťažké jedlá pre žlčník...

Chcela som sa Vás spýtať, aké ste mali detsvo, lebo neviem či to čo prežívame nemá korene niekde tam dávno.Ja som ho mala veľmi škaredé,otec alkoholik,ktorý dom likvidoval všetko a všetkých. Týral mamu,a ja som sa veľa krát potulovala sama po večeroch,lebo mama bola niekde ukrytá a súrodenci na internátoch. Mňa netýral ale ked som videla ako ubližuje mame tak som úplne bláznela. Potom prestal piť asi na 10 rokov a nakoniec spáchal samovraždu, a našla som ho ja. A to je odvtedy moja nočná mora.

Tak som sa tu trocha zdvôverila.Ahojkz.

fruttia

mrska, ahoj.
ja som mala 13, ked mi diagnostikovali PPP, presnejsie anorexiu. Zacinalo to presne tak zakerne ako u teba, nechcela som si priznat ze je problem. Navyse ja som nechcela schudnut (ved moze chciet 13 rocna baba schudnut),len nepribrat... tak som najprv zacala nejest v skole,potom uz vobec.. tak som nieze nepriberala ale posupne chudla.. a z povodnych 37 mi klesla vaha na 24..
to boli nepopisatelne hrozne casy, nikomu to neprajem, ako 13 rocna mlada baba som chcela zomriet radsej ako by som mala vypit caj. ale potom mi pomohla jedna super psychologicka, a nakoniec mi prestalo zalezat na vahe, a zacala som sa venovat vykonnostnemu sportu, tak som bola sami sval, a mohla som jest kolkokolvek. Bola som ozaj stastna no sledovat vahu a postavu som neprestala, mam rada stale pocit hladu, a stale si vyberam najmenej kaloricke jedla, proste stale ta PPP bola a je vo mne.
Potom som zacala chodit na vysoku, prestala so sportom a nechutne som pribrala, preslo to do nejakeho prejedania kvoli stresom a samote.
Nakoniec som sa z toho vymotala sama - menej som uz jedla, chvilu zas pokoj.
Momentalne mam fazu ze obcas sa prejem , obcas skoro nic nejem, obcas sa prejem a zvraciam.
Takze som uz prezila hocico, jedine prehanadla som si nikdy nedala do ust.
Jedine co ma tesi ze mam stale menstruaciu, aj ked mam asi miernu podvahu (159/45) - vlastne len podla BMI,inak nevyzeram chudo.. a teraz mam super priatela ktory ma podporuje a neustale mi hovori aka som pekna. To mi velmi pomaha, tak snazim sa vyhnat zo seba demona-PPP, dufam ze sa mi to podari uplne raz. Chcem byt zdrava. Fyzicky aj psychicky.

No preto som pisala ze 9 rokov, lebo som mala 12 ked to cele zacalo a momentalne mam 21:) tak toto je moj pribeh...

mrska, drzim ti palce nech sa z toho vymoces, mas super rodinu vidis,ako sa boja o teba, uz len kvoli nim to prekonaj!