Vzťah bez romantiky

Príspevok v téme: Vzťah bez romantiky
afrodita

ahojte, mám priateľa s ktorým som už rok a pol. Viete ja som taká, že potrebujem vedieť, že ma chalan miluje, že mu na mne záleží a že ma nechce stratiť. A hlavne potrebujem romantiku. Bohužiaľ mám priateľa, ktorého romantika vôbec nezaujíma a aj keď som mu už veľa krát povedala, že to potrebujem a že som bez toho nešťastná tak mi len povedal, že on na také nie je a že to nedokáže. No je som už veľmi zúfalá a hrozne utrápená, lebo sa toho nedokážem vzdať. Priateľa veľmi milujem a nechcem sa s ním rozísť. A mňa zaujíma váš názor na to ako to mám vyriešiť a čo mám spraviť aby sme boli spokojný obaja.

1zufka1

Druhá vec, teraz ma napadlo, co povazujes za romantiku?

Ako spominala laurina o tom mesiaci, to aj mne pride prehnane. Ale mozno by ma to potesilo.

No ja poviem svoj nazor, co je pre mna romantika. Napriklad, raz sme cestovali autom, v noci a odbocili sme dialnice na nejaku cestu, po ktorej ziadne auta v tom case nepremavali. Lahli sme si na kapotu, drzali sa za ruky, a pozorovali hvviezdy a meteority.

Alebo raz, mi urobil prekvapenie, ked pozapaloval sviecky po schodoch az smerom do spalne..

Taktiez je pre mna romanticke, ked vedla seba lezime v posteli, a hladkame sa, pozerame sa do uci, vyznavame lasku alebo spominame na nase prve stretnutie.

Romantika nepatri len do filmov, v realnom svete je pre vztah potrebna, akoby vo vas ozivuje prvotnu zamilovanost.

Tymi prikladmi som chcela povedat len to, ze vas partner nemusi byt basnik, romantik a neviem co vsetko, na to, aby ste mali romanticku chvilku.

Laurina22

A preco by sa mal prekonavat?nerozumiem.Ked to v sebe nema na co ho ma nutit aby bol romanticky?Ja si myslim,ze jej lasku dokazuje aj inak.

1zufka1

A ako ti poradiť, to neviem. Najskôr by si sa s ním mala o tom otvorene porozprávať.Priamo, nie obkľukami, lebo muži to majú radi priamo. A tak to aj lepšie pochopia. Vysvetli mu, že ti to chýba, že by si bola šťastnejšia, ak by ste raz za čas mali aj romantickú chvíľku. Skrátka, povedz mu všetko. Podľa mňa, ak ťa naozaj ľúbi, prekoná sa, a urobí to kôli tebe. A toto je dôležité, prečítaj si predchádzajúcu vetu ešte raz. "kôli tebe". Vezmi si rovnakú situáciu, ale predstav si, že ty si on a on je ty. Keď ho miluješ, ale nemáš rada také prejavz lásky, a on ťa o to požiada, neurobila by si to kôli nemu??? Aby si ho urobila šťastným?

Podľa mňa je normálne v láske sa niekedy prekonať a obetovať sa pre šťastie toho druhého.Aj v takýchto maličkostiach. Preto, po rozhovore s ním, zhodnoť situáciu, a porozmýšľaj o tom, či takýto vzťah ťa robí šťastnou, a či má budúcnosť.

Laurina22

Raz som mala priatela,ktory sa dokazal hodinu pozerat na mesiac a rozpravat mi pritom basne.

Urobil to prvy a aj poslednykrat:-)Skoro som sa pocikala ked zacal:-)))

Nie,dakujem,romantika velmi nie.re mna je romanticke ked pridem unavena z prace domov a na stole ma caka vecera.Napriklad.Aj ked len uvarena mnou z predosleho dna:-)

Skus sa na to pozriet aj takto,mozno na to priatel vobec nie je stavany,ale to neznamena ze ta nema rad

1zufka1

Neviem, možno so mnou veľa ľudí nebude súhlasiť, ale podľa mňa je romantika istým prejavom lásky. Samozrejme, že na ňu nie je čas každý deň, niekedy ani nie každý týždeň, ale raz za čas si na ňu treba nájsť čas. Či veríte, či nie, upevňuje vzťah a vyvoláva pocity aké boli v začiatkoch vzťahu. Kto skutočne miluje, potrebuje nielen prijímať vyznania lásky, ale ich aj dávať.

winki

Chceš romantiku? Urob si ju ty a prekvap ho. Nežijeme v románe kde ti chlap vystelie cestu do postele ružami :D

U mojho bol rekord romantiky ked sme jedli pizzu v aute na kraji Hrona a on na prístrojovke zapálil malý kahanec.....rehotať som sa nevedela prestať ale bolo to tak krásne :D

Prestaň na neho tlačiť a riešiť to užívaj si, že máš niekoho o koho sa môžeš oprieť a nenič si vzťah hlúposťami. Ono to raz za čas príde aj samo...kupi ti darček, kvet niečo milé ti povie, pozve na večeru ale určite sa toho nedočkáš ked budeš do neho neustále hustiť a rýpať.

2bodka

Ja si myslim, ze by si nam skor mala ozrejmit, co si pod pojmom romantika predstavujes, pretoze vela zien povazuje za romantiku, ked im chlap da pusu :D

pe84

chlapom to treba povedat viac na rovinu, nie ze potrebujem romantiku, ale rovno ho postavit pred hotovu vec, uvarit fajnu veceru, zapalit sviecky a povedat mu, ze dnes sa chcem takto najest a potom si pozriet spolocne nejaky film, a mozno sa mu to zapaci, to som len ako priklad, da sa to takto s hocicim