2 eur na hodinu + zvladli by ste tak makat?

david_24

lost mám čerstvé avízo, že aj v Rakúsku aj Nemecku je to napratané prisťahovalcami, takže ani tam nie je už ľahké nájsť si robotu. Lepšie by bolo zostať a dať dole Fica(nie guľkou medzi oči), ale dole zo stoličky.

david_24

Za 2 eura by som už nerobil, ale ešte s úsmevom spomínam, ako moja prvá čierna práca a hodinová mzda pred cca 10 rokmi bola 30sk za hodinu(za roznášanie letákov). Nenapísala si, či máš aj nejakú normu, napríklad, že za 2 hodiny umyť vchod, lebo v tom prípade, ak to máš na hodinu, tak by som to robil pomalšie a viac zarobil.
Ak muž dobre zarába(usudzujem z toho, keď povedal, že stačí, aby si zarábala minimálku), tak nie je dôvod sa sťahovať. V BA to v tejto dobe nie je s platmi o moc lepšie, keď som si po strednej hľadal prácu, tak mi ponúkali viac ako teraz Ing absolventovi s praxou

Lulu2011

Maoam - ano dobre si pamatas, sme pisali spolu, ze mam tiez problemy s oblickami plus xy dalsich zdravotných problemov a z toho plynu aj moje depresie, lebo nemozem robit hocico, to fakt nie, ano v administrative mam nejaku tu prax, prave na to som sa zamerala a dakujem :)

Maoam

Lulu - bliziaca sa 30ka- si stale este velmi mlada, ale je to taky prelom, to je normalne, ze zacinas inak rozmyslat a zvazovat, co dalej

je to vek, kedy si uz nemozes dovolit len tak roky skusat, ale mala by si sa rozhodnut pre to, AKO chces zit a este mas cas aj moznosti vela pre to urobit - este stale mozes ist aj do skoly, ak by si chcela a mohla, ale o 8-10r m oze byt neskoro, cas rychlo leti...

prajem ti vsetko dobre, nepremarni svoje sance

Maoam

Lulu, citala som par tvojich prispevkov dozadu, nepoznam ta, je tazke si urobit konkretny obraz, kedze tu kazdy zo seba ukaze iba malu ciastku, viem, ze nie si uplne zdravotne fit, ale ked som citala tvoje posledne prispevky, mala som pocit, ze si sa zamotala do bludneho kruhu negativnych myslienok a vnimania situacie, ako keby si sa dostala do slepej ulicky

preto som ti napisala, ze mozno je problem v mieste, kde ste - teda ze TAM sa nepohnete dalej, lebo vsetko so vsetkym suvisi, to ale neznamena, ze o par (sto) km dalej nemozete mat iny, lepsi zivot, ale je jasne, ze preto treba aj nieco urobit

no a kedze mas muza a dieta, museli by ste tahat vsetci spolu, to je jasne - na druhej strane nie je OK, aby si sa ty uspokojila so status quo len preto, ze muzikovi vyhovuje, ze pojdes robit za minimalku

mas zdravotne problemy, ak sa nemylim, s oblickami (oprav ma ak nie) a kedze si este velmi mlada, treba si ich funkciu udrzat a tym padom tazka fyzicka drina neprichadza do uvahy a ani niekde upratovat byty a pod.....kde sa budes velmi namahat

neviem, aku ma skolu, ale ak si kvalifikovana napr. ako administrativna pracovnicka, tak by si si iste nasla takuto pracu, napr. na ciastocny alebo polovicny uväzok popri malom?

v dnesnej dobe by fakt nemal byt problem sa prestahovat, robia to miliony ludi, skus na muza apelovat aj tym, ze ide o tvoje zdravie - lebo je to pravda

v 40ke moze byt neskoro a okrem tazkej depresie, 0 na konte a zniceneho zdravia uz budes mat menej prilezitosti, ako teraz