Hnedy vytok - zapal moc.ciest - brusnicove tabletky

Príspevok v téme: Hnedy vytok - zapal moc.ciest - brusnicove tabletky
hrncek

Ahojte,
uz dlhsie ma trapili problemy pri moceni - neustaly pocit, ze sa nemozem poriadne vycikat a stale mi treba. v lekarni mi vtedy pani odporucila nejake sumive tabletky na zapal mocovych ciest, vraj nakolko nemam teploty ani bolesti, netreba nic silnejsie, ustupilo mi to. teraz som vsak odchadzala na leto prec (preto nemozem so svojim problemom k lekarovi) a kupila som si este nejake tabletky na zapal mocovych ciest, lebo som mala pocit, ze sa mi ten neprijemny pocit vracia. tabletky si davam 3den, hned na druhy den po pouziti som zacala mat vytok, najskor svetlozlty, postupne sa zmenil na tmavohnedy. nezapacha ani nic podobne. nemam ziadne bolesti, nic ma nesvrbi, nepali. dokonca aj ten prvotny pocit, ze sa nemozem poriadne vycikat zmizol. len neviem ci ten vytok moze nejako suvisiet s tymi tabletkami alebo nie? bola som upozornena na to, ze su dost silne. nechcem ich vysadit, lebo rada by som sa preliecila aspon takych 10dni, ale ten vytok ma naozaj zacina obtazovat. dakujem za rady.

marcelina78

Zroval Manoza, jedine co mi pomohli, su t brusnice a latka manoza, co zabranuje usadzaniu bakterii a to som sa trapila rok na antibiotikach a toto mi pomohlo, brala som to este dlho preventivne, uz roky pokoj.

hrncek

RNG, dakujem za tvoj komentar - k lekarovi sa tuna skutocne nedostanem, ale rada by som sa dala do poriadku, lebo takto dlhu dobu fungovat nechcem. som presvedcena, ze mam pravdepodobne zapal mocovych ciest. mozes mi prosim ta teda poradit ake doplnky uzivat? dakujem

RNG

Brusnice obsahuju trosku berberinu, co je antimikrobialna latka. Ale na ucinok by si ich musela zjest aspon 10 dkg, co iste v tych "silnych " pilulkach nie je.Totiz na ucinok na mnohe urinarne infekcie treba brat 2 x 500 mg berberinu.
Vyliecit sa mozes len ked vies co liecis vlastne, tj aku mas nakazu a adresujes ju spravnym prostriedkom.
Tak mas na vyber, alebo zoberies viacero antimikrobialnych prostriedkov(odporucam potravinove doplnky, nie chemicke lieky)na adresovanie vsetkych moznych a pravdepodobnych,
alebo pojdes k lekarovi, ktori ti vysetri presne o ktory mikrob/mikroby sa jedna a predpise spravny liek.
Alebo, ked ti zisti o ktory mikrob sa jedna ti mozem poradit, aky doplnok potravin je nan ucinny a v akej davke.