Akné, poteší ma akákoľvek rada

Príspevok v téme: Akné, poteší ma akákoľvek rada
kindervajkoo

Ahojte.. Len v stručnosti vám napíšem moju story s akné.. Cca pred 2 rokmi to začalo - podkožné hnusné vyrážky, ktorých bolo enormne veľa a začali sa na nešťastie zapalovať - vznikali z nich veľké tvrdé zapálené uzavreté vredy. Bol to otras! Začala som to liečiť zvnútra aj zvonka a pomohlo, o pol roka to bolo v pohode. Teraz sa mi to akoby začalo vracať - opäť veľa podkažných vyrážok hlavne na čele, po bokoch tvári (akoby pri vlasoch) a pár aj na lícach.. Staré recepty, kt mi ekdysi pomohli nezaberajú.. Mám z toho strašný strach, nechcem aby sa mi to vrátilo, bolo to pre mňa hrozné obdobie :(

Chcem sa vás spýtať, máte niekdo skúsenosti s výrobkom PROACTIV z topshopu? Ja už neviem čo iné skúsiť.. alebo po prípade CLEARPURES? alebo iný prípravok zo zahraničia.. Prosím poraďte čokolvek, vďakaa, veľmi... :)

AKÚ KOĽVEK RADU OCENÍM!

xuxu

mala som presne ten istý problem tiež som už myslela že všetko skusim...nakoniec som rada že som siahla po prírode...skus si to umývať repíkom a potom nasypať aknepur zásyp kupiš v lekárni za par eur, dosť to vysušuje takže zahojí aj zapalene potom je ešte dobré sýrové mydlo ale to neprehánať lebo tiež hrozne vysušuje...a potom som si kupila ružovú vodičku (voda z ruží výťažok) čisto prírodna objednáš cez net..a krem lavandulovy, plus brať zinok vitamín ja beriem zinkosel dosť dobrý a lacný, a chodiť častejšie kozmetičke na čistenie pleti,mne toto po pár mesiacoch zabralo tak že puživam už iba tu vodičku a raz za čas kozmetička :) alebo take bolave už nemavam a ten zinkosel beriem skoro stale...tak držím palce a nepchaj sa liekmi! to pomôže len na chvilku

amanda soul

Blbosť, Roaccutane je najväčšie svinstvo, aké do seba ľudia pchajú, len aby na určitý čas potlačili tvorbu akné. A tak isto je to aj s HAK.
Ľudia, ak sa chcete napchávať tabletkami, tak v tom prípade odporúčam o 100% miernejšiu formu v podobe vitamínu B5 vo vysokých dávkach. V 90% prípadov je účinný, ak ide o akné hormonálneho charakteru. Ak mate akné ako prejav alergie, alebo potravinovej intolerancie, tak to pravdepodobne nezaberie.

meni

nie roaccutane neni dobry liek,mozno pomoze ale aj sa ti to vrati a v horsom dokonca. pouzivam Doxybene .to jedine mi pomohlo a uz sa nevratili - po 3 rokoch mozno sem tam daco ano.ale to treba cistit ja som sa na to uz vysrala a preto su tu zas sem tam vykuknu 1-2 len ale ajtak jedine aj na jazvy aj na hrce mne pomohlo doxybene cistit plet a plus zelen a cevene svetlo -lampa.to ktomu patrilo na mesiac ma to stalo 30 eur bez svetiel by to stalo menej ale nebolo by to take ucinne.skus doxybene.

Lu

Ja akné už druhý mesiac liečim antibiotikami Doxybene a HAK. Najskôr mi kožná predpísala klasické antibiotické masti, ale tie sú na dve veci, lebo už som sa nimi liečila v minulosti a akné sa mi vrátilo. Asi 2 roky dozadu som užívala Roaccutane, mala som ťažkú formu akné a tieto tabletky mi už po prvom mesiaci užívania neskutočne pomohli, po 6. mesiacoch vyzerala moja pleť úplne skvelo, zostali mi len menšie fľaky, ktoré mi v priebehu roka postupne vybledli. No a teraz sa mi to vrátilo nanovo, len v miernejšej forme. Ale mám taký dojem, že si za to možem sama :/

Teraz po dvoch mesiacoch užívania Doxybene mi akné už celkom ustupuje, podkožné akné a hnisavé prejavy sa mi už netvoria, sem tam sa mi ešte niečo vyhodí. Liečebná doba by mala trvať 3 mesiace takže ešte ten mesiac to dobojovať a bude to snáď fajn, lebo už som bola miestami z toho dosť nervózna. Len tie fľaky ešte dáko poriešiť :/
Vyskúšala som na ne už naozaj všeličo, ale najviac sa mi osvedčila šťava z cibule - celkom fajn to bieli (aj citrónová je fajn).
Na vyrážky je fajn zmiešať šťavu z cibule, med a múku a túto masku si aplikovať asi tak na 30 min na postihnuté miesta( dávam si to aj 3x denne na vyrážku). Naozaj to pomáha. Potom je ešte fajn TTC pasta alebo maska z droždia.

Ale asi taká NAJ rada ako sa vyhnúť vyrážkam je zbytočne neexperimentovať, nechať pleť voľne dýchať, športovať, nepoužívať kvantum kozmetiky, zbytočne nepremasťovať pleť a príliš moc nečistiť, mne to vždy kadejaké olejčeky a odličovacie mlieka len zhoršia (najlepší je aj tak tea tree olej;)).
Pleť treba umývať 2x denne, najlepšie preventívne nejakým mydlom určeným na problematickú pleť, bioderma sebium, seba med alebo ichtamolové mydlo.Pomocou mydla si odličujem aj make up. Ako doplnok výživy je výborný zinok (30 mg denne)a vitamín A. Samozrejme piť veľa vody (2,5 - 4 litre denne) a vlažné bylinkové čaje či ovocné šťavy a treba obmedziť cukor!!! ;) Dúfam že som pomohla ;)

Lucka1112

Kindervajkoo: Dakujem za podporu :)

Ja uz praveze mam v tele hormony rozhadzane, preto mi nic ine neostava len nasadit antikoncpeciu a od jesene aj roaccutan... nech to znova šlape ako hodinky... a je mi to jedno už, len aby sa mi už nerobili tie bolave vredy... dneska som už preplakala cele rano...

raz niekde dám svoju foto pred a po...

držte sa všetci tí, pre ktorých je to dosť tažké...

evellina

kindervajko....ahoj, ja som kozmeticka a uz som toho v kozmetike videla naozaj vela,mozem len potvrdit,ze vysledky su fakt najlepsie po Roaccutane.Videla som zakaznicky aj zakaznikov pred roaccutanom, potom pocas liecby a aj po liecbe.
Aj moj syn dostal akne, ktore neslo nicim normalizovat.Nakoniec ja sama som so synom zasla za koznou a prosila som o Roaccutan.Chvala Bohu je to uz asi 5 rokov a zatial sa mu plet nezhorsila a to studuje na technickej univerzite,cize stresy ma,ale nevratilo sa doteraz ma plet peknu,hladucku...drzim prsty