Podporiť trávenie

Jefitto

Ešte jedná vec...

V tabletkách sú síce enzýmy a tieto veci, aké tvorí aj telo, ale okrem toho obsahujú ešte kopu debilýn, ktoré by tam podľa mňa vôbec byť nemuseli... no mi vysvetli napríklad, že načo je dobrý vitamín B v kapsule... alebo prečo je Bkomplex leštený karnaubským voskom (s ktorým v autoumyvarňach leštia karoserie)...

RNG

Travenie je vec kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik.
Coho nemas dostatok, sa da doplnit, tj nie bylinkami, ale naozajstnou kyselinou, enzymami, ake vyraba aj telo, mikrovlakninami z ovocia a korienkov, co telo a probiotika potrebuje a samozrejme nasadou probiotik lebo telo si ich nevie vytvorit, musi ich dostat zvonka, co je pri dnesnej cistote a sterilizacia dost nepravdepodobne, preto sa dnes pestuju v laboratoriach a dodavaju ako zmesy len tych najuzitocnejsich pre nase telo.

Hnacky znamenaju nakazu v crevach, ktorej sa telo snazi zbavit. Na zastavenie hnacky mam osvedceny zmes colostra a psylia(lyzica kazdeho, pomiesat zaliat vodou a vypit, po hodine-dvoch zobrat probiotika. Opakovat kazdych 8 hodin az sa hnacka zastavi.

Rebeka12

a biopsiu na celiakiu ti nerobili?uf! tazko tu radit,urcite treba to stravovanie upravit a skus nejaku zmes bylin na travenie/caj z lekarne/

Jefitto

Moja životosprava je naozaj taká, že za deň zožerem tolko sladkého, čo zbytok rodiny za dva týždne... napríklad tento týždeň som za pondelok a utorok zožral sladkosti za 11 evra :O
A často som pil aj po 2 litre kokakoly denne. No kokakolu som už vynechal a asi aj tie sladkosti pomaličky vynechám. Prestať fajčiť to je aktuálna úloha.
A tretia vec je to, že sa veľmi nekamarátim s ovocím a zeleninou. Akože niečo zožeriem, ale paradajku, papriku, sladku uhorku, kiwi, ananas a takéto veci do mňa nikto nedostane...

xxl

najprv vylúč všetko, čo dráždi črevo: cigi, kafe a nápoje s kofeinom, korenisté jedlá..., vylúč mlieko, namiesto toho jedávaj skôr jogurty a tvrdé syry. Vylúč jedlá, ktoré nafukujú: brokolicu, kapustu a spol. Vylúč jedlá, ktoré sa ťažko trávia, napr. šampiňony. Určite si užívaj prípravky s kompletnými probiotikami a aloe vera. V ostatnom daj na rady RNG a iných zbehlých.

Jefitto

Bol som na gastre... uzavreta diagnoza- colo iritabile, hyperbulirubinemia

a toť vsio... možno by mohlo, keby som prestal huliť... som dosť tuhy fajčiar... 15+ denne