Nemam srdce ju zabit, ale uz trpi

Príspevok v téme: Nemam srdce ju zabit, ale uz trpi
havka

mam fenku ma 18 rokov, ma artrozu,je skoro uplne slepa, uplne hlucha, vsetko co zje vyvrati, skoro vobec nepije, je chudunka.

na druhej strane je ticha, vobec nesteka, z 24 hodin prespi asi 20, len ju kontrolujem ci dycha, ale ako nahle ideme von pobehuje, santi sa, skacka, ale po takych 15 minutach zastavi a zaspi a nesiem ju domov.

neviem, nechcem aby sa trapila ale chvilkami vyzera ze je ok, a o chvilu ako pred smrtou :(((

Naja85

Tazko radit. Na jednej strane - kedze ma artrozu, predpokladam, ze trpi aj bolestami, co by sa vsak dalo zvladnut nacas nejakymi tabletkami-porad sa s vetom. Neviem, cim ju krmis, ale mozno by pomohla zmena stravy a mejaka doplnkova vyziva vo forme pasty na doplnenie vitaminov a mineralov-znovu chod za vetom. Na druhej strane, fenka je stale, ako pises, cula, aktivna a nie je apaticka(to, ze vacsinu casu prespi, je v jej veku uz normalne). A to je velke plus, ked sa stale este zaujima o svoje okolie. Ja by som na tvojom mieste este skusila vyriesit problem s moznymi bolestami a tou stravou.

Deria

suhlasim s evkou111, na poslednej ceste treba pri svojom psikovi stat. vtedy nas najviac potrebuje. hovori sa, ze pes citi, ak ide zomriet. myslim, ze aj ked ho dame utratit, pes z nasho chovania vyciti, ze sa blizi nieco velke a zle, lebo ten smutok a strach prenasame na neho. je velmi tazke sa ovladat a zachovat pokoj. ale to je to posledne, co mozeme prenho urobit, aby odisiel na druhy svet bez strachu a v nasom naruci.
havka, ak psik este zije, nedovol, aby sa trapil, urcite si to nezasluzi. sama ho poznas najlepsie vies, ci trpi, ci nie. akonahle mu je casto zle alebo by mal bolesti, pozbieraj vsetku silu a odvahu a daj ho uspat. ja som to dokazala bez nejakej hysterie a placu, pretoze pre mna bolo najdolezitejsie, aby moja lajka netrpela a to ani strachom. ked bolo po vsetkom, som sa sice takmer zrutila ale viem jedno, ze odisla bez strachu v pokoji a v mojom naruci. prajem ti vela sil.

evka111

ahoj ...
ja som mala tiez psika za mesiac bude tomu rok co uz nie je so mnou .. mal 16 rokov ked sme ho boli dat uspat .. viem ako sa citis ja som prezivala to iste ale myslim si ze ovela horsie mi bolo ked som po tom vsetkom prisla domov a uvedomila som si ze uz naozaj nikdy nebude pri mne ze ma nebude cakat :/ to bolo nieco strasne .. a nie je dna kedy si na neho nespomeniem .. tiez uz bol chorucky na svoj vek mal pretazene zadne nozky ked isiel po schodoch vela krat z nich aj padol lebo uz nevladal .. porad sa s veterinarom co si on mysli o celej situacii a ak dojde k tomu uspatiu bud pri nej .. ja som mojho psika neopustila do poslednej sekundy drzala som ho za labku aj ked mi to srdce trhalo ale bola som pri nom ako aj on pri mne uz odmalicka .. teraz nemam ziadneho havka lebo nechcem nikto po nom nenahradi miesto ...

soffa

aj moj uz 5 rokov spi v nebi.mala som ho najradsej zo vsetkych na tomto svete,ale po neuspesnej liecbe(to uz mal 13 a pol roka)sme ho museli dat uspat,lebo mi to jeho trapenie,bolest,apaticky pohlad bez radosti-trhal srdce!je lepsie sa takto rozhodnut,lebo je to len trapenie na obidvoch stranach.

Monii

my sme mali 16ročného psíka, bol už hluchý slepý .. ale inak sa tiež tak správal ako píšeš. zomrel v spánku, sám od seba.. fňuk :(

Opa

Ahoj,
ja som si prežila to isté s fenkou, museli sme ju dať uspať-ona už mala bolesti.Vieš či trpí? ak nemá bolesti, asi by som ju nechala dospať si život.ale ak trpí,- ta injekcia smrtiacia ju nebolí,oni ju najprv uspia a potom jej daju smrtiacu dávku,čiže ona bude v spánku a nič nebude cítiť..iba pekne zaspikná a ty môžeš byť pri nej..drž sa.

azpozem

Presne ako pise xdanielax. Porad sa s veterinarom a uvidis co ti povie,to rozhodnutie je samozrejme na tebe,ale mozno ti odporuci nejake lieky alebo nieco ine. Nasmu psovi davali denne umelu vyzivu,ale nepomohlo to. Najvacsi problem je, ze neprijima potravu, inak sa mi zda z opisu este celkom fajn na svoj uctihodny vek.
Neviem ti povedat, ci ju mas dat utratit alebo nie. U nas to rozhodnutie padlo az vtedy, ked nad lutostou prevazila beznadej.
Urcite sa teraz o nu zaujimaj viac, budes mas na nu krasne spomienky a ona tiez.

xdanielax

ja myslim, ze by si sa mala poradit s veterinarom, ak si to este doteraz neurobila. Zavisi zrejme aj na tom, ci ma bolesti, ale ked vravis ze ani neje - aby sa nevyhladovala uplne..
Vies, myslim, ze by si sa jej mala teraz naplno venovat. Najviac, ako sa da. Uzite si spolu cas (tyzden,dva..) aby vedela, ako ju mas rada, i ked uz to isto vie aj teraz. A ona bude stastna, ze si bola s nou a mala ju rada az do konca :-)