Som neprajna, zavidim, citim sa zle, mam pocit ze ma nik nema rad

Príspevok v téme: Som neprajna, zavidim, citim sa zle, mam pocit ze ma nik nema rad
zufalcek3345

Neviem ako to opisat.Mam zo seba zly pocit v skole v kolektive.Som strasne neprajna. Ked sa ocitnem v pozicii ked mozem urobit zle nejakej kamaratke s ktorou sedim (napr. pred profesorom alebo v trede ) tak to hned urobim .Nie okato ale tak aby som ju dohnala do zle situacie.Neospravedlnena hodina a pod. Lebo mam nejake sama a tak.Aby triedna volala jej domov.Neporadim na pisomke nie preto ze by som nechcela ale chcem aby mala zlu znamku .. horsie vysvedcenie ako ja a tak. Som zly clovek ! ziarlim hnusne ziarlim.Teraz sa so mnou prestala bavit as budmem sediet sama a mna to hneva.:( nechcem byyt sama.. chcem aby ma mali radi ale neviem prekonat ten blok v sebe.

arman

Precitaj si napriklad Miguela Ruiza, Styri Dohody a Laska , Vztahy a Pratelstvi. Tam nacrtol, ako energeticki parazit vlastne funguje, aj ked nesuhlasim so vsetkym co tam pise, celkom dobre to popisal. Velmi poucne knizky, ked to clovek pochopi a prestane konecne vedome odsudzovat seba a ostatnych, tak uciti v sebe energiu, ktora sa o to snazi... to je ten parazit. Je to krasne infekcne, staci odsudzovat niekoho, hladat jeho slabiny, kedy sa citi zle, a uz mu to leze rovno do duse, ak nieje dost silny, infikuje sa aj on, a zacne to robit.
No a nepytaj sa ma, ako sa takych energetickych bytosti zbavuje, to zial neviem... len viem, ze velmi tazko, kedze su nevidene, a poznanie v tejto oblasti v nasej uzasnej spolocnosti nieje, takze ludia upadavaju na duchu stale viac a viac, vsak to aj vidno, staci sa popozerat okolo, kolko negativnej energie sa chrli prakticky z kazdeho. :-)

arman

anjelik, "zlo" sa nema v cloveku preco objavovat, pokial v nom niesu rusive vplyvy, cize inymi slovami, telo je ciste a vladne v nom harmonia.
Preco myslis ze su ludia tak casto na seba zli? Je to pokus rozsirovat tieto neviditelne energeticke bytosti. Zacina to uz v detstve, ked je clovek bezbranny.
Kazdy velmi dobre vie, ze by mal byt dobry, preco to teda nerobi? Tu mas jasny pripad, ze je niekto, kto si to uvedomuje, ale nieco v nom je silnejsie. A nieje to jediny pripad, ludia sa casto chodia a chodili spovedat do kostola, preco asi? Robili nieco, co ani nechcu.
astralny parazit je vlastne to, co oznacovali kedysi za roznych demonov, satanov, su to energeticke bytosti. Cim viac cloveka ovladnu, tym viac kona ako "Demon", cize robi zle. Ma take nutkanie, a nevie to ovladnut a potom ho to aj casto trapi. Lahko sa to stane tym "zatratenym", co sa o nich zase kedysi hovorilo. Niesu vsetko zvasty, len ludia to kedysi nazyvali trochu ludovo, az rozpravkovo, ale ono to fakt existuje, no da sa to vysvetlit aj celkom logicky.
Su to bytosti, ktore odsavaju energiu, potom cloveku chyba a citi rozne negativne energie tam, kde by nemal.
A citenie nevychadza z mysli, takze sa to neda hodit na mozog a psychicke problemy.

anjelik

Arman, takže astrálny parazit je vlastne čo?? Žije to, dýcha to a je to navyše aj v dobrej nálade?? ;o)))
A čo tak osobná zodpovednosť a nie vymýšľanie niečoho, čo je zodpovedné za naše skutky a činy??? Či to len nebudeme náhodou my sami a naše nezvládnuté nálady, emócie a city, hlúpe predsudky a obmedzenosť? :o)
Pre mňa je dosť nepredstaviteľné oddeliť zlé pocity od samej seba..preto slovo parazit je prinajmenšom podivné...;o)

papapapa

Tiež si myslím, že všetko sa odvíja od tvojej sebadôvery. Tým, že "urobíš" zlými ostatných, ty budeš pôsobiť ako lepšia.

Sústreď sa na seba, na svoje pozitívne stránky. Predstav si, aká by si chcela byť. Dobrá, úspešná, obľúbená. Predstav si samu seba v konkrétnej situácii - ako prídeš do triedy a šíriš dobrú náladu, spolužiaci ťa majú radi, všetci ťa berú. Mysli na túto predstavu často, vždy, keď pocítiš túžbu niekoho potopiť alebo keď sa len tak nudíš, predstavuj si, aká by si naozajsky chcela byť. Keď si v situácii, kedy sa v tebe opäť ozve závisť alebo škodoradosť, zákernosť, zase sa vráť do tej myšlienky a chovaj sa podľa toho. Uvidíš, že časom sa staneš presne tým človekom, akým chceš :-) Je to veľmi ľahké. Ty sama rozhoduješ o tom, ako sa zachováš. Nik iný to za teba nerobí. Sama sa rozhodni, že odteraz sa budeš správať ako obľúbená sebavedomá kočka a 100%ne sa ňou staneš :-)

A ešte niečo - občas závidí každý. Tí najväčší moralisti, čo tu píšu v diskusiách prísne príspevky, sú tiež omylní a občas zaslepení predsudkami. Je to ľudské.

Maoam

no ak mas v sebe nejaku inteligenciu a chut makat na sebe, mozes tomu predist tym, ze zacnes na sebe pracovat

sustred sa viac na seba, na to, co chces dosiahnut, prebud sa do reality, ze VZDY budu krajsi a lepsi od teba, ale to vobec nevadi

ty si ty a si tu pre nieco a tak mas svoj vyznam

nemusis KRADNUT nic inym, to, co je tvoje, to ti aj patri a tak si to potom patricne uzi

urcite si aj pekna, aj zdrava, to si vaz, mas cely zivot pred sebou, mozes vystudovat vybornu skolu, najst si dobru pracu, pochodit svet, vybudovat si nieco, zalozit peknu rodinu, hocico -- budu to len a len tvoje uspechy, nemusis nicit zivoty inych, aby si sa citila 'lepsie'

:-))

Maoam

teraz si v skole, ale ked to takto budes robit nadalej a svojimi podrazmi a zakernymi tahmi raz niekomu ublizis tak, ze za nasledok bude napr. znicena kariera alebo nie, co si ten clovek pracne dlhe roky budoval (to ty nevies, ty len vidis, ze nieco dosiahol, na co ty nemas), tak to bude pruser

problem je v tom, ze si tak uväznena v tom celom a tak egoisticka a egocentricka, ze si absolutne neuvedomujes nasledky svojich cinov, vidis len to, ze 'ta nemaju radi', ale nevidis, co si TY sposobila tomu druhemu cloveku svojim cinom

v skole su to este prkotiny, ale neskor v zivote, v praci, medziludskych vztahoch a ked pojde o väcsie a vaznejsie veci, to je zle :-/

je ti jasne, ze raz sa ti to vrati (zakon karmy)

podla mna by si sa prebrala len vtedy, keby toto vsetko, co robis ty, urobil niekto TEBE a keby slo o vec, zalezitost, na ktorej by ti strasne zalezalo, na ktorej by si dlho makala a vlozila do toho vsetku svoju energiu a silu, cas, volne vikendy a pod.

potom by si POCITILA, ake to je

a presne to potrebujes - len tak sa preberies

ale potom to bude fakt boliet - a budes vyplakavat, co sa ti stalo, ako to ten dotycny/a mohol urobit atd.

ka3na

asi mas problem s nizkym sebavedomim a preto druhym nedoprajes a mas sklony k perfekcionizmu-chces byt vo vsetkom ta naj! Chce to menej sa sustredit na druhych a menej sa s nimi porovnavat. To ze niekto je v niecom lepsi ta nijako neohrozuje snad? Ber to tak, ze ked zavidis tak sprav preto nieco, aby si aj ty mala to co zavidis druhym-ci uz lepsie vysledky v skole alebo hocico ine ....ti ktorym zavidis nemusia mat vsetko len tak spadnute z neba ale stoji za tym aj usilie na ktore ty nemas cas, kedze sa sustredis na zavist a porovnavanie s druhymi....a co ty vies ci tebe niekto nieco nezavidi?

iskierka

predtým než budeš mať znovu "diabolské" úmysly, si riadne premysli (jej pekný rým:P) či ti tá zloba za to stojí :) nemôžeš byť aj obľúbená aj zákeráčka
Buď si v tom pokračuj, ale rátaj s tým, že sa ti otočia všetci chrbtom..alebo skús na sebe popracovať, vži sa do kože tých, ktorým ubližuješ... ale to asi ťažko nejak nacvičiť, dúfaj, že z toho vyrastieš :)