Pečeň - zvýšený bilirubin

Príspevok v téme: Pečeň - zvýšený bilirubin
DzanaFX

Ahojte, vie mi niekto povedať, z čoho to môže vzniknúť? Gynekológ mi to zistil, keď mi chcel dať HAK na hormóny (viem, že je to svinstvo, nechcem ju brať, tak sa tomu nemusíme venovať), no a zistil mi zvýšený bilirubin, tak mi ju nemohol predpísať...Dal mi iný liek, dosť silný, ale vôbec mi nezabral a tak ma poslal s pečeňou za internistom, ide v ut... No a z čoho ten bilirubin vzniká? Známa hovorí, že to môže byť z ATB na helikobaktera (pred rokom cca som brala 3ATB naraz), lenže mohlo by mi to poškodiť pečeň tak, že by mi teraz po roku zistili toto? :-/

Jefitto

JAsne, že to zaleži od každeho organizmu... teraz fajčím takých 14 denne a mám pocit, že umieram. Poznám ľudí, čo fajčia 60 denne, majú skoro 90 rokov a nič im neni...

RNG

Pecen a travenie ti moze porusit aj niekolkodenna nakaza, najma mnohe virusy, ktore potom v tele zostanu, aj ked sa navonok neprejavuju prilis, predsa len sustavne skodia.

DzanaFX

nie, nebrala som nič, ja osm sa lennedávno dozvedela to s tou pečeňou...a vlastne by sa to ani neriešilo, len ide o lieky čo mi musia nasadiť..:-/

DzanaFX

Jefitto, záleží to od každého organizmu, ja som posilovala a behávala a aj tak keď jem nezdravšie mastné jedlá, sa to na mňa lepí, no tak sa nezabijem...Treba telu dopriať to, čo mu vyhovuje, nebudem do seba pchať dačo, z čoho ma bolí vkuse žlčník a brucho.... :-) kašlime na stravovanie, to s mojím problémom aj tak nemá nič spoloč. :-P

Jefitto

Pozri sa, ja som celý život žral praženice, huby, párky, tony sladkosti a pil hektolitre piva... ale keďže som takmer vždy na vzduchu, chodím do lesa, do Tatier, na skautske tabory a pod., nikdy som nemal problém s trávením, s veľa, ani s málo kilami...

Problém nastal, keď som začal fajčiť...

DzanaFX

Jefitto, ja nezjem síce všetko, vyprážané si fakt nedám síce, ale nesom len o zelenine :-D...to je blud podľa mňa, potom zješ niečo kalorickejšie a hop kilá hore...a len to rozhádže hormóny, ako mne...Ja len nahrádzam príliš nezdravé potraviny lepšou variantou pr. pečivo - celozrné a pod.

Jefitto

Všetky tieto novodobé ropzravy ohľadom zdravého stravovania sú žvasty... ak sem tam žereš zeleninu a nie vždy len vyprážané veci, tak jediné, čo ti chýba je pohyb... a žiadne BIO potraviny to nikdy nenahradia...

DzanaFX

Ja som sa stravovala tak, ako si napísala a presne tým to začalo, takže so stravou sa už experimentovať nebude...Jem zdravo, nebudem si deliť už stravu, vďaka sacharidom (ryža, vločky) to všetko začalo...Ale ďakujem za rady...