Kde je spravodlivosť????

Príspevok v téme: Kde je spravodlivosť????
Lucia_Ke

V škole sme mali za úlohu napísať zaverečnú ročníkovú prácu (za cely prvý ročník štúdia). Podmienka k tejto zaverečnej práci bola tá, že sme museli použiť minimálne 15 použitej literatúry, aminimálne 30% cudzojazyčnej literatúry a napísať min. 15 strán...Spolužiačka, lajdačka, napísala túto prácu sotva na 10 strán, ktorú urobila iba z dvoch!!!!! kníh..túto prácu išla odovzdať len tak zo žartu dnes docentovi, a čo sa nestalo? ani do práce nenakukol a v indexe má Ačko rovnako ako ja, lenže ja som sa s tou prácou fakt natrapila!!!! niesom zavistlivc, len ma serie ta neferovost...

iskierka

chalani, vy ste cisla :))
ale viete aky je to super pocit, ked vecer padate na pusu s dobrym pocitom zo skvele urobenej prace? :)
no su take typy ludi, ktore sa nemusia prehnane snazit a vsetko im ide od ruky akosi prirodzene, asi patrite k nim, co je samozrejme super
lost ale tu prihodu z maturit by si mohol dat :D urcite si na komisiu vybalil nejaku improvizacnu uvahu obohatenu analyzou, cislami, datami, faktami faktami faktami a dal si to lavou zadnou:)

0vecka

inak ja som aj viackrat povedal spoluziakom spravte toto a toto ale nikto sa neodvazil a potom len zavidle ze mi to vyslo

lost

no hej, tiez mam historku z maturit, este lepsiu ako ty :P ale o tom nikto nevie :D mat gule, to je dolezite :D ako si pisal :)

lost

no hej, teoreticky ak je clovek sikovny, resp vie mysliet sam za seba (alebo out of box), tak sa vskutku moze mat lepsie, ako ten co bezhlavo a slepo veri "pravidlam hry"

0vecka

inak si na to pametam ako by to bolo fcera.... som nabehol na vyhodnotenie a on ze: nepotesim Vas... vy ste sa zblaznili vsak tu mate same hovadiny... a ja len no hmm necakal som ze to niekto bude citat takto to uz robim tri roky a ste prvy .... a on mi potom zacal vysvetlovat ze to len prelistuje a vysvetlil mi co mu udrelo do oci a odftedy ma uz nikto nenachytal...

0vecka

2 lost praveze takyto vychcanci sa maju v zivote najlepsie.... ja som to tiez riskol viackrat na vyske a nemam sa az tak zle.... a nikdy som si nenabil... asi raz v zivote som nieco prerabal inak sama flakacka...

ide o to ze spoluziacka mala gule a pisatelka nemala a to ju serie...

mne sa stalo napr na maturite... zadanie bolo neviem co na 150-200 slov alebo tak... ja som mal presne 200 a dali mi za to za 3 ze som sa malo vyjadril k teme a ostatny mali aj 500 a ti to mali za 1 lebo temu vycerpali ... a to povazujem tiez za nefer ale je mi to uprimne jedno :-D

george303

Vies kolko ludi robi vysoku skolu spsobom ze maju chyteneneho cloveka ktori zanich robi vsetky prace ,referaty atd ...
A preco nie ...

iskierka

loooost.. nezvelicuj, to ze este odflakla jednu vec v skole este neznamena ze je uplna neschopacka odkazana na svoje telo :D :) ty si si nikdy nic neulahcil?
no co, mlada vynaliezava, preslo jej to, nabuduce avsak nemusi. a o ne/spravodlivosti tu tazko hovorit. skor mala stastie,
neviem ci si opravnene nahnevana na nu..ja by som sa skor nastvala na toho docenta :) a vlastne nie, nenastvala by som sa... casom zistis, ze ked neokakas ty, okakaju teba
Ja zatial skusam vsetko tou cestnou a poctivou cestou, neviem ako dlho mi to vydrzi, popravde ta chut ma pomaly opusta, najma ked vidim, ako sa niektorym "svinkam" dari, mam tiez chut so vsetkym prastit, ale potom si vzdy poviem, ze si urobim veci tak, aby som v prvom rade bola spokojna so sebou ja sama :)
napriklad u mna super pocit z dobrej prace, (hoci aj velmi odmakanej) vzdy prevysuje ten zly pocit alebo rozhorcenie z toho, ked vidim, ze niekto dosiahol skoro to iste co ja, bez vacsej namahy...neries, lebo toto je este nic, casom bude aj horsie :D