Nočné mory - návšteva psychologa?

Iba Katka

hej mam otrasne sny. Starosti spojenych s rodinou sa nezbavim. A vsetko ostatne je super. Nikdy som nemala problem ani s horormi a nic sa mi po nich nesnivalo. Ked sa rano zobudim tak som uplne vyspata tak aspon do zivota mi to nezasahuje

Ale aj tak si myslim ze za to moze praca. Lenze tu pracu mam velmi rada.

Mimulus

Dnešná uponáhľaná doba, každodenný stres, túžby, médiá... Všetky tieto a mnohé ďalšie podnety spracúva mozog počas spánku takže je to v podstate obraz pocitov.

lulu333

Iba Katka ,tak ty máš strašne tie sny. A si vyspatá ? Kolko hodin spávaš? Podla mna si potrebuješ fakt riadne oddychnut a pred spanim by som sa vykupala v niecom vonavom , dobre vyvetrala izbu a hlavne sa snažila myslieť pozitívne a tešit sa napriklad z vianoc. :-) Mne sa túto noc zase snivalo s ludmi z minulosti z pred 13 rokov, to sa mi posl. dobu sniva často . A paradoxne s takými čo som sa nimi často hádala,tak teraz sa mi sniva , ze su v tom sne ku mne dobrí, super vychadzame,same dobre veci, to čo som si niekedy dávno priala :-) Ach jo .

lulu333

Magy tak to si sa trafila ani ma nepoznas, ja naozaj mám rada pohodu , klud a istotu, akonahle som mala nejaké stresy, ktore som nevedela spracovať ,tak sa to odrazilo v tích snoch s mrtvolami. Ale vravim bola som aj chronicky nevyspata co trvalo aj polroka, som spavala len tich 4hod.a aj to este som sa nevedela pred spanim uvolniť , rozmyslala som o blbostiach a nemohla zaspať.A ked sa mi spat chcelo ,tak som nemohla,koli povinnostiam. Ten sen s výťahom to mávam od 15 rokov a vtedy som mala dobrý život, ziadne velke stresy a nemala som pocit ze je pre mna vsetko uponahlane ,tak neviem preco vtedy sa mi to snivavalo a to dost casto. Teraz ked sa mi to prisnije tak tomu rozumiem , lebo fakt je ta doba uponahlana a stresu viac nez dost. Pekny den všetkym.

Iba Katka

lulu333 tak od kedy som ovládla sen s výťahom som žiadny nemala. Ale bolo to len nedávno a očakávam že sa vrátia. Dnes v noci sa mi čosi snívalo, ale nebol to žiaden brutálny krvák, ako "normálne". A keď nad tým tak rozmýšľam ani už neviem čo sa mi snívalo, ja si zapamätám asi len tie sny ktoré ma vydesia.

Pred dvoma dňami som mala jeden sen ako mi zrazilo psa, po ktorom som sa zobudila. Keď som zaspala, tak sa mi snívalo s mŕtvym krvavým dievčatkom, ktoré ma všade prenasledovalo.

Magy

lulu333 - sny sice vykladat neviem, ale v principe su sny casto vyjadrenim mozgu toho, po com tuzime, obavame sa alebo riesime v stave bdenia. sny teda nejakym sposobom reflektuju na nasu cinnost, zivot a deje okolo nas.
s tym vytahom u teba to moze byt aj to, ze v realnom svete si clovek, co ma radsej volnejsi, plynulejsi chod udalosti, viac istoty a pokoja - ale svet je na teba prirychly, uponahlany, stresujuci, a ty sa ho podvedome snazis zastavit, zabrzdit.

lulu333

Pre Iba Katka , to s tymi vytahmi a mrtvolami presne ako keby som pisala ja . Preboha normalne si ma vystrasila. Ja som nemala davnejsie ten sen s vytahom ,ale si mi to pripomenula . Ja to mam tak ze vytah rychlo stupa stupa a ja ho nestiham zastavit, ale nakoniec ho na 8smom poschodi zastavim stopkou a musim sa prepchat len skarou vonku. :))) alebo to ma taky koniec ze padam dolu a prepadnem sa a je koniec sna. No a s mrtvolami sa mi snivalo , ked som mala strasne stresy, bola som permanentne nevyspata, skola , dieta bol to brutal a vtedy sa mi veru snivalo aj v pitevni :))) no ty kks cista psychiatria. To keby mi vedel niekto vysvetlit , co to malo znamenat.