Nočné mory - návšteva psychologa?

M 25

každý den vstávam o 4h, práve v tom najlepšom spánku.. takže sa budím uprostred takého zlého sna ..
nepozerám telku, rádio nepočúvam .. ani noviny nečítam, takže nejaké negatívne udalosti nevnímam. aj ked síce na fb je toho dosť ..
ale vždy len takéto sny, vražda, únos, znásilnenie..

Maros75

Sny v tejto hladine sú zložené z rôznych obrazov, ktoré môžu pripadať zdanlivo chaotické. Je to preto, že mozog sa snaží nepotrebné alebo šokujúce obrazy či vnemy dňa vyventilovať a tak odstrániť z krátkodobej pamäti. V tejto fáze nie je dobré prerušovať spánok, pretože po prebudení sa človek cíti zmätený, a to hlavne preto, lebo sa u neho preruší ventilovacia časť spánku a môže to mať negatívne dopady na jeho fyzické aj psychické zdravie.

M 25

nikdy som nebola u psychologa, aj som mávala nočné mory, ale nie tak často.. budím sa uplne unavená ..
ale teraz je to hrozné !
neviem, k čomu to mám priradiť ..
Maros, prečítam ..

xdanielax

tak neviem, tazko povedat.
Sama si skus nejako v hlave zrovnat, ci to, co sa ti sniva (reps. preco sa ti to sniva) nema nejaky suvis s tym, co sa prave deje, a nasledne to odstranit.
Vravi sa, ze pomocou snov sa psychika vyrovnava so situaciami, kt. riesime v beznom zivote. Cize, ono je vlastne dobre, ze sa ti sniva.
Ale ak mas byt z toho vystresovana, a trapilo by ta to, ze mavas zle sny, tak zajdi za psychologom. A mozno najdete pricinu.

M 25

no trápia ma financie, ale to už dlhú dobu ..ale teraz sú tie nočné mory uplne intenzívne a každú noc ..
teraz mám nového priatela..
a nechodím spávať najedená, už som sa poučila :)
v práci tiež pohoda..

xdanielax

a nestalo sa ti nieco v tom obdobi? Alebo neprezivas nieco teraz, cim sa cez den trapis, alebo velmi nad tym rozmyslas? Pripadne, nechodievas vecer spat najedena? :) - ja ked sa najem pred spanim, viem ze bude v noci horor :-))
Ale tiez, ked sa stala nejaka neprijemna udalost, kt. ma trapila / stresovala, tak som mavala velmi neprijemne sny.