Som sprosta materialistka!

Príspevok v téme: Som sprosta materialistka!
pomoc

Clovek by si myslel, ze sa tym chvalim, ale mam velky problem! SOM NESTASTNA zrejme si za to mozem sama, ale neviem ako to mam ovplyvnit, neviem to dokazat! mam vela znamych, vplyvnych a bohatych ludi ktorí maju peniaze, luxus atd. s ktorymi si rozumiem, som s nimi rada, ale nikdy som s nikym takym nic nemala. No problem je v tom, ze keby nemali to co maju a keby neboli tym cim su, asi by som o nich ani nezakopla...

a k veci. Ma o mna zaujem jeden velmi charizmaticky chlap, je pekny draho sa oblieka, je sportovec, zaraba si na vsetko sam sprava sa ku mne velmi pekne, ale nezaraba vela, ma dobre auto, ale pochadza z chudobnej rodiny....ked mi to povedal, velmi, ale velmi ma to od neho odradilo... pretoze si neveri, porovnava sa s tymi bohatymi a strasne ma to odradza. Neviem sa nad to povzniest, je mi do placu. Vyzeralo to nadejne ked zrazu ma preplo na uplne inu vlnu myslienok ked som s nim je zo mna nevozny, kdez to mne sa pacia sebavedomí, a vlastne tak ako sa spraval na zaciatku...neviem sa povzniest nad to, ako keby ten clovek pre mna stracal hodnotu cim dalej tym viac a nestalo sa mi to raz. Mam si otrepat hlavu o stenu, je to diagnoza? Ist ku psychologicke? nemozem sa nazvat zlatokopkou, lebo tych chlapov nevyuzivam...ale chudoba ma odradza, nechcem sa mat v tejto dobe zle, nikto sa nechce mat zle! pritom sama nie som z extra bohatej rodiny, no sme na urovni aj ked si nemozeme dovolit luxus... da sa vlastne zmenit uvazovanie, asi dnesna doba robi zo mna takeho cloveka... chcem byt len stastna a aj ked sa smejem stastna som neni. Asi ma bude vela ludi odsudzovat a nakladat mi za to co mne samej vadi, ale chcem aspon nejaku radu, prehovorenie do duse, povzbudenie. Nie som stastna v zivote, nemam sa dobre predstavujem si zivot uplne inak..ale kvoli mojmu uvazovaniu sa tazko posuniem niekam...

Maoam

doubledog: o to nejde, nemam problem ti argumentovat, len v tomto pripade je to vopred jasna strata casu a energie a nepochopil by si

nic v zlom

doubledog

neverim :)
samostatnost zeny s tym moc spolocneho nema.
a dokonca ani to, ci to zena potrebuje alebo nie.
vy to mate vrodene, vysledok dlhorocnej evolucie.

ShaulaThalit

pre zakladateľku:
Ja ti absolútne rozumiem, ver mi, presne viem, aké máš pocity /a nie len zo seba/...
V mojom živote som mala rôznych mužov, a vždy som v nich - v ich úspechu videla vlastnú motiváciu. Je fajn mať partnera, ktorý je veľmi dobre situovaný, a vie sa postarať nie len o seba, ale aj o svoju potenciálnu rodinu.

Na druhej strane - realisticky - som v situácii, kedy sa lakťujem sama za seba, žiadny partner to nebude robiť za mňa, nikto sa za mňa nikam nevypracuje, nikto za mňa nebude makať, aby som sa mala o pár rokov možno ako-tak dobre...
Takže moja rada pre teba: neviaž sa na mužov, lebo mám pocit, že jediné, čo ti dáva v tvojom živote zmysel je to, hľadať muža, ktorý sa o teba postará. Na to zabudni, lebo svoj život veeeľmi premárniš. A ďalšia vec je tá, čo vlastne chceš vo svojom živote dosiahnuť? Čo je tvojim zmyslom života??? (!!!) na to si odpovedaj sama.

Maoam

doubledog: nesuhlasim, ze maju tento pristup vsetky zeny ;-), su aj take, ktore su natolko samostatne a nezavisle, vnutorne silne, ze to nepotrebuju ;-)

POMOC: neviem, ci si dostatocne vazis najmä seba samu, asi nie, po druhe, ked mas take vysoke naroky na druheho, bolo by adekvatne, aby si najprv sama nieco dosiahla, potom si hladat 'seberovneho' nie je problem a je to uplne pochopitelne

zatial z toho, co pises, ide najmä velka neistota a strach + nizke sebadovera, sebahodnota

DzanaFX

doubledog, ja nesúhlasím sú aj cieľavedomejšie ženy, ako napr ja, čo nechcem byť nikdy na mužovi závislá...je mi jedno, či mi veríš, ale tak to je...

xxy

no mne to cele pride ako zo stredoveku, ludia sa podla majetku uz davno nedelia (jedine zeby chudobni a zbohatlici), vplyvni ludia je v slovenskom ponimani trosku smiesne spojenie. skor ide o malomestiactvo. no a potom o hodnoty, ak ma pre teba vacsiu hodnotu chlap, ktory sa narodi v bohatsej rodine a auticko dostane ako darcek, ako ten, co si nan zarobi, tak je to blbe. zvycajne sa takato diagnoza lieci neskor a to fackami zo strany buduceho prachateho manzela.

lost

ciste teoreticky pre niekoho je to uspech :D

nie v zlom, myslim to vazne

najst si bohateho (nie kazdy bohaty musi byt magor)

potom je aj uspech vyzierat socielne davky a to je myslim ze horsie vramci spolocnosti (pozdravujem pol miliona ciganov, ci na aky pocet sa rozmnozili)

technicky aj politik je OK, ked kradne miliardy eur rocne pre svojich homosexualnych partnerov.. jasne preco nie :)

zlatokopka aspon neublizuje spolocnosti, cize je rozhodne nad politikmi a ciganmi :)