Ako najst pracu z domu (Introvert a problemy s komunikaciou)

Príspevok v téme: Ako najst pracu z domu (Introvert a problemy s komunikaciou)
myska12

Uz par rokov sa snazim pracovat v oblastiach, kde sa stretavam s ludmi. 4 roky som bola v zahranici, kde som sa dost dobre naucila jazyk, ale zostala som voci ludom este plachsia ( ak sa to tak da nazvat ) Mam zle skusenosti s ohovaranim a podobne, hlavne na Slovensku. Skusila som viacej prac, od montazi na linke (co je horor, lebo robit 8 hodin to iste medzi 30 zenami, co sa ohovaraju ma neskutocne psychicky ubijalo), pracu v obchode, kde som bola stastna, ked nechodilo vela ludi a teraz pracujem ako poradkyna, praca ma bavi, ale kedze mam chodit na trojdnove seminare (uz len pri predstave nocovania v hoteli plnom cudzich ludi je mi zle), tak vidim, ze tato praca pre mna nie je uplne vhodna. Jednoducho, prisla som na to, ze som total introvert a nemam chut a nechcem komunikovat s cudzimi ludmi, preto by som chcela pracovat z domu, aby som nemusela nikam chodit a musiet komunikovat s inymi. V zahranici je to davno normalne, ale u nas je to este len v plienkach, nie je tu medzi vami niekto, kto pracuje z domu? Pre nejaku firmu? Dost ma bavi prekladanie a chcela by som sa tomu venovat na plny uvazok, ak by mi niekto mohol poradit, budem velmi vdacna. Roky boja s vnutornym pocitom uz asi nevyhram a chcela by som najst svoj pokoj...

myska12

Socialnu fobiu si nemyslim, ze mam...Asi som naozaj len introvert. Lebo v spolocnosti mojich kamaratov problem nemam, celkovo v komunikacii cez internet, kde nemusim byt face-to-face som v pohode, aj ked ku mne niekto pride na kratku chvilu, som ok, ale vsimla som si, ze niektori ludia akoby na mna posobili dobre a som schopna s nimi rozpravat hodiny a inych nemozem vystat (a to je vacsina). Na priatela som dost naviazana, aj co sa tyka, ked ideme niekam do spolocnosti. On nie je velmi spolocensky typ, ale rozhodne viac ako ja. Precitaj si moje posledne prispevky k tej druhej teme, na tom to asi zostane...

Maoam

nemas socialnu fobiu? lebo to je iny problem a da sa s nim nieco robit (terapia)

samozrejme, praca z domu je fajn, ak si ten typ, ale podla toho co pises, nejde len o to, ze si introvertna