Život je príliš krásny na to, aby sme ho prespali

Príspevok v téme: Život je príliš krásny na to, aby sme ho prespali
Meretseger

Ľudia, copak máte úplne všetci depku? Nikto sa netešíte zo života? Pozeárm tu na názvy tém; v istej HPO skupine čítam o problémoch, ktoré som predtým riešila i ja a teraz sú mi akosi cudzie; chystám sa pozrieť si film Veronika sa rozhodla zomrieť; a aj tak ma nič neodrádza od presvedčenia, že život je tak krásne na hovno... :D
Keep smiling or don't worry, be happy! :)
(Neviem, čo som chcela touto témo povedať, ale skutočne, uvedomili ste si niekedy, koľko depiek, ktoré máte, by ste vôbec nemuseli mať?

Sejla

Ja by som si dala uložiť napríklad keď sa mi malá sestra chce hrať s vlasmi a ja sa tvárim, že ma to otravuje, ale pritom v skutočnosti sa mi to hrozne páči:) Alebo keď sa s ňou hrám a ona sa tvári, že normálka, ale ja viem, že od šťastia by vyskočila z kože:) Alebo keď niekedy fúka vietor zo všetkých strán a padá vertikálny dážď, navôkol sa luďom lámu dáždniky a ja si vykračujem v krátkom tričku, mokrá a užasnutá. Alebo keď som sa z plnej duše rozčúlila na toho, koho milujem, robila som mu napriek a on sa usmial a povedal "milujem ťa". Alebo keď som bola malá a vôbec nikto ma nebral vážne.. a mama mi dala niečo dôležité na starosti:D Napríklad strážiť brata:D Neskutočný pocit hrdosti:)

Lumik

ak by bolo nejake miesto na ulozenie toho obsahu z mozgu ale nebolo by ho dostatok na uchovanie vsetkeho, co by bolo dobre zalohovat ? Napr. jeden priemerny mozog a potom par odlisnosti ktore sa tam este napracu, alebo niekoho kto je najviac "vyzrety" v zivotnych otazkach, take stale filozoficke otazky a pohlad na ne, alebo skor obycajne vsedne zazitky, spomienky, fotky, vztahy, lebo zasa naco ukladat napr. vedomosti ktore su napr. na wikipedii.

šejla

anjelik aj ja som mala ten pocit, ze si nerozumieme:~} No a k tomu rozmyslaniu a nevytvaraniu si predsudkov. Myslim si, ze mam otvorenu mysel a to dost. Ale zase nezhltnem hocico, snazim sa pouzit aj kritiku v spravnej miere. Je dobre vediet sa pozriet na veci z roznych uhlov pohladu, ale je aj dobre vediet, ktory z tych uhlov je moj. A preco ho tajit? O tom je diskusia, vymena nazorov...
A vobec sa nebojim povedat si svoje aj tvrdo ked viem, ze niekto sa len s ludmi hra spinavu hru. Naprikld to dievca v teme 'sprosta materialistka' sa len snazi ludi manipulovat a este aj tu na anonymnom fore, tym ze absolutne nie je uprimna, poznam take typy ludi:}
Ale mam pocit, ze na tuto temu by sme mali skoncit:D Lebo asi sa aj tak k nicomu nedopracujeme.

šejla

Adam Krt ten film som videla pradavno, takze si ho uz tak do detajlu nepamatam, ale co si pamatam, tak on sa vydal na aljasku peso, nie?...to ze stopoval a sem tam ho niekto zviezol by som nepovazovala za konzumne:D Ale tam ani neslo o detajly, chapes, islo o zobrazenie jednej ludskej vlastnosti, ktora sa malo vidi... a do akeho extremu ho tato vlastnost zavedie. Je to o tom, ze napriklad hnevam sa na svet, tak od neho nechcem nic, vystacim si sam...alebo opacne, ked som o niecom presvedceny, ze je spravne, nic ma nezastavi, aby som za tym siel. A mnoho dalsich uvah sa z toho filmu da vyviezt... To, ze na konci umrel by som nepovazovala za jeho prehru.

anjelik

Losti,
mozog je hardvér, vedomie je softvér, ty si uložený súbor..ale chýba prístupový kód na jeho otvorenie.:oP
Takže zostáva iba RTFM.:o))))

lost

anjelik

to ano ale mozog by mohlo byt vedomie samo o sebe, nepotrebujem zuby, alebo zaludok :)

alebo kludne to moze byt stiahnutie samotneho obsahu mozgu, ak je co stahovat :D

napr na nejaky HDD :) ale preferoval by som original nezosrotovat, keby HDD zlyhal :)

Carie

depresia je choroba, ked ma niekto rakovinu, tiez mu nehovoris, ze naco to ma, keby chcel tak sa toho silou vole zbavi.

lost

ano presne !

najradsej by som si namiesto sebevrazdy objednal nejaku extrakciu mozgu do nejakej tekutiny, kde by mozog zil sam o sebe bez tela tak dlho ako ho tekutina bude zivit :)

to by muselo byt super :D