Kontaktné šošovky - začiatočník

Prezývka

dam ti taku radu ak ides teda pouzivat sosovky,vzdy pri vyberani alebo zakladani si umy ruky resp.len prsty ale teraz POZOR,neutieraj si ich do nicoho hlavne nie do uteraka,normalne s mokrymi prstamy vybrat alebo zalozit,pretoze ty to nevidis nanesu sa ti male chlpky ktore potom v oku robia neplechu

lochness

ze vstupne :)) to nie je predstavenie kde sa vybera vstupne :))

ale k veci - 10e je dobre, ja som poplatok za vstupne vysetrenie, aplikaciu sosoviek, sosovky + prislusenstvo platila prvy krat 27 eur... sosovky mi nesadli tak som sla do inej optiky kde mali viac druhov a tam to stalo len 12e...

predpokladam ze sa to cele lisi od lekara k lekarovi, u mna to bolo tak, ze mi najprv na pristrojoch zmerala zrak a podla toho urcila ake dioptrie potrebujem (v sosovkach zvyknu byt vyssie ako v okuliaroch)

potom mi vybrala prislusne sosovky, vysvetlila mi ako ich mam brat do ruk, ako s nimi narabat, ako si ich nasadzat a vyberat, ake navyky treba dodrziavat atd

potom som si ich skusila podla jej pokynov sama vlozit do oka, podarilo sa mi to na prvy krat (akurat ked som to potom skusala doma tak mi to trvalo 15min :)) ale to je otazka cviku, teraz to je parsekundova zalezitost)

potom som sa so sosovkami poprechadzala a poobzerala po ambulancii a kedze som nemala ziadny problem isla som v nich rovno domov (samozrejme oci si musia zvyknut a to moze trvat)

inak nic hrozne to nebolo, uplna pohodicka, ziadny stres :)