syndróm vyhorenia - máme ho a čo dalej ?

Príspevok v téme: syndróm vyhorenia - máme ho a čo dalej ?
Bartas

Ahojte,

rád by som chcel pomôcť svojej partnerke a koniec koncov aj sebe.

ide o to, že partnerka je v poslednom čase vyčerpaná, nemá o nič záujem a celkovo je taká nemastná neslaná. vôbec nemá záujem sa čo i len stretnúť. sám som z toho "na prášky".
niečo som si pogooglil no a našiel som niečo ako je syndróm vyhorenia. nechcem byť nejakým lekárom ale väčšina možno aj celé správanie by na ňu sedelo.

teraz sa pýtam, čo s takouto osobou ? vôbec neviem ako takúto vec vyrieši prípadne ako jej apoň ulahčiť tento jej stav.

veľmi by mi pomohol váš názor, mám taký pocit že je v hre aj náš samotný vzťah a sám som flustrovaný a depresívny z pocitu že sa čochvíľa rozlúčime.

zuzulko

ano, dnes úple súhlasím s RNG. ide skutočne o energeticky vyčerpaný organizmus a ak takýto stav potrvá dlhšie následky môžu byť kruté. pomôžu vhodné potravinové doplnky, ale ako ich vyčerpané bunkové systémy dokážu prijať a spracovať, to je druhá vec. doporučovala by som predovšetkým začiať s regeneráciou bunkových systémov na princípe prirodzených spôsobov prijímania energie svetla, živá voda sprameňov prírody, pohyb v prírode v lese a podobne, bosky v potoku a na tráve, alebo vyhladať regeneračné centrum, kde zabezpečujú regeneráciu spôsobmi blízkymi bunkám. napr pozri si www.biela pyramída, dobré sú aj počítačové systémy Biorezonans, ale pozor aby s tým pracovali skúsení ludia

RNG

Vlastny podnik je zabijak na nervy, ja to velmi dobre poznam, lebo podnikam uz vyse 28 rokov. V poslednom case robim Thai chi co najcastejsie, snazim sa pokojne branicne dychat a prinajhorsom beriem doplnky na ukludnenie.
Samozrejme beriem tie zakladne ako selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3, obcas stress B al l-theanine a na noc, ked neviem spat sice zriedkavo, ale obcas zoberiem aj melatonin, lebo ked sa clovek dobre nevyspi, moze sa dusevne uplne zrutit. Taham vyse 60 hodin do tyzdna, co je aj na mladeho dost a som uz vlastne v penzijnom veku(66). Aj teraz pisem vlastne z roboty, lebo robim 7 dne do tyzdna, pokial nie je nejaky rodinny program

Bartas

Vdaka RNG,

tá štítna je asi trefa do čierneho predpokladám + ten stres.

Maoam:
podľa mňa je to práve to zamestnanie a ovedomenie si že je to rodinná firma, kedy každý deň bez nejakého predaja je zlý.
určite v tom mám prsty aj ja so svojím "tlakom" byť spolu častejšie ako 2-3x do mesiaca, ale toto už mám ako tak pod palcom.

práveže sa chceme vyhnúť vyšetreniam u psychiatrovi a dopovaniu sa antidepresívami keď sú aj iné možnosti a riešenia.

RNG

Syndrom vyhorenia je spjeny najma s cinnostou stitnej zlazy a nadoblickovych zliaz a je sposobeny najma stresom.
Preto treba adresovat tieto tri problemy, najprv odstranit stresy, posilnit stitnu zlazu a ine hormonalne zdroje doplnkom jodu selenu a zinku, a na nadoblickovu zlazu pomoze tiez brat vytazky z nej zo zvierat(freeze dried glandular).
A nie chemikalie, ale prirodne latky a poltovary potrebne na cinnost a regeneraciu tychto presilenych zliaz.

Maoam

ak to nie je syndrom vy horenia, moze mat napriklad depresiu, alebo dlhodobejsi zatazujuci problem, ktory v sebe dusi - proste si s nou otvorene pohovor, ak mate dobry vztah a komunikaciu, nemal by byt problem, daj potom vediet

Maoam

ist s nou k lekarovi, neviem v akej je situacii, z coho ma syndrom vyhorenia? lebo treba poriesit pozadie - situaciu, kvoli ktorej sa do toho dostala

co sa fyzickej a psychickej pomoci tyka, dlhodobejsia PN, zvykne byt potrebne aj nieco na upokojenie, aby sa riadne vyspala, potrebuje vela spanku, vyzivnu stravu, podporu niekoho kto ju ma rad, no a je dobry aj psycholog, ak treba - zalezi ale fakt od toho, co je vo veci

ak je to skolou - da sa zmenit, pracou - da sa najst ina, rodinou - mozete odist do prenajmu, ak este nie ste a td., ale nic nepises...