Znamienka

Príspevok v téme: Znamienka
znamienko

ked mam materske znamienka, na chrbte a tak a stale sa mi tvoria nove, u koznej je vela ludi nechce sa mi cakat ale c zime si chcem dat tie take najvacsie vybrat. Ale ked mam tie znamienka, a stale sa mi tvoria nove, staci ked sa natriem opalovacim kremom a mozem sa opalovat? Nechcem byt biela ako stena a rada som na slnku, len tie znamienka..a preco sa mi tvoria stale nove? btw nemozem pouzivat zase vysoky faktor, lebo potom na mna slnko vobec neucinkuje..bud som uplne biela alebo sa mi tvoria znamienka co s tym? Lebo chcem byt opalena...

ZumZUm9652

Všimla som si, že je táto diskusia už o niečo staršia. Ale našla som na znamienka perfektný avelánový olej: feelgood.sk

lenka89

Jeffito: kazdy ma iny typ koze, kazdy reaguje inak na slnko, to co pises su blbosti, to ze niektori sa opalia len tak ked prejdu po slnku je sice fajn a zavidim im ale ze faktor vacsi ako 16 je blbost? to keby si vacsina da tak sa hned spali...
ale k veci...ja mam tie podobny problem, ale tento rok som si to zacala vsimat viac...rada sa opalujem,samozrejme odtial potial,ale strasne som si teraz zacala vsimat ze sa mi tvoria nove a nove znamienka, bojim sa co to bude za 10 rokov, nebudem mat volneho miesta na kozi:( uz som si aj dala zopar odstranit chirurgicky ale to len tie vacsie a ktore mi zavadzali(bez problemov,jazvy nie je vidno)...len jednak to nie je najlacnejsie a nemozem tam chodit cely zivot...rozmysala som aj ze si dam odstranit laserom ale to takisto je financne narocne...a hlavne take malicke,nevzstupnute nad kozu...neviem,ked niektori pisu ze to nie je slnkom ze je to dane geneticky...dost ma to trapi:(

TinaM

Mily jefitto, to,ze ty mas dobru geneticku vybavu je tvoje stastie, ale tu riesime problem s reakciou na slnko v podobe znamienok alebo pigmentovych skvrn. Keby si mal skusenosti s niecim takymto, verim,ze by si bud suhlasil alebo mlcal.

Jefitto

Tak toto je dobrý blud... v živote som sa nenatieral kremom s faktorom väčšim ako 5 a som tu a nič mi není. Skuru mám krásne hnedú a nemusím stráviť celé dva týždne dovolenky ležaním na slnku, aby som bol aspoň ako tak hnedý.

Krémy s ochranným faktorom nad 16 sú podľa mňa vhodné pre obyvateľov blízkeho okolia Černobylu a Fukušimy

TinaM

otazka znie, ci su to znamienka alebo pigmentove flaky. Ak si chces dat znamienka odstranit, aj tak budes musiet ist ku koznej, tak sa radsej prekonaj a chod tam, nech ti poradi. Natierat sa kremom s mensim faktorom, ako je 25 nema ani vyznam

neja

ak sa chceš opáliť- neodporúčam natierať iba znamienka. Skúšala som to - budeš mať okolo biele kolieska nech by si krémm aplikovala akokoľvek dôsledne- roztečie sa do strán týmm teplom. A na to slniečko by som si dávala pozor. Ak chceš byť za každú cenu ako čokoláda, vyskúšaj toto:fakebake-shop.sk

llek

Ty mas typ koze, ktory reaguje na slnko tvorbou znamienok. Vseobecne takto reaguje koza na slnko a tak vekom narasta mnozstvo znamienok na kozi. Len u niektorych ludi je to intenzivnejsie. Svoju kozu nevymenis, jedine co je rozumne a co mozes urobit je to, ze to budes akceptovat. Tak to v zivote s nasim telom byva. Kazdy mame nieco, co by sme mali akceptovat. Mas teda dve moznosti- budes to akceptovat, nebudes sa vystavovat prilis vela a intenzivnemu slnku, budes pouzivat kvalitne opalovacie kremy alebo to acpetovat nebudes, budes sa vela opalovat a stale budes hladat nejake ine riesenie co s tymi znamienkami. Nadmerne opalovanie urychluje starnutie koze a tvorbu vrasok. Povedz si, ze chces vyzerat mladistvo aj v 40-tke a to ti snad pomoze citit sa dobre aj menej opalena

parazitik

priadne sa natieraj kokosovym olejom, ma urcity faktor ako aj vsetky oleje prirodne a zaroven su bezpecne. alebo avelanovy olej, ten ma najvyssi ochranny faktor prirodny, 10-12

parazitik

pozor na to. podla niektorych novsich studii prave opalovacie kremy mozu byt rakovinotvorne, resp. ich urcite zlozky. a co je na tom byt biela?? je to krasna farba, krajsia ako specene slepice