Gastroskopia + naladovka

icemanka

Ja by som uz inac ako v kratkodobej narkoze na gastroskopiu nesla. Bola som najprv "normalne" pri vedomi , pri vstreknuti toho spreja do hrdla som sa zacala dusit a nevedela som prehltnut, potom mi dali ten nechutny naustok a potom nasledovala hadica ktoru mi pani doktorka ukazala aby som sa nebala ale este viac ma vystrasila ako nahle sa hadicka dotkla korena jazyka myslela som ze vyvratim aj to co som zjedla na vianoce , zacala som jej odstrkovat ruky ani ziadne dychanie nepomahalo,museli sme skoncit.tak som nato sla inak..vybavila som si v nemocnici tento ukon pod narkozou...ziadna dlha kde musime dva dni ostat v nemocnici...prisla som rano nalacno, vysmiaty anesteziolog so mnou posrandoval...pichol mi injekciu (doktora s tou tlustou hadickou som vobec nevidela) potom mi opakoval ze mam dychat a zrazu som sa zobudila nato ze stoji pri mne priatel a anesteziolog a stipu ma do lica a budia ma :D bolo to velmi prijemne prebudneie chcelo sa mi este spat na nic som si nepamala a vkuse som sa smiala..sestrcika vravela ze som sa trochu branila ale absolutne si to nepamatam po piatich minuach som sa postavila trosku sa kruti hlava ale nic strasne a isla domov po svojich v sprievode priatela...ziadna bolest hrdla po spreji, nebola som cela oslintana az za usami.. nic uplna basnicka podstupit to v kratkodobej narkoze.ospravedlnujem sa za chyby ale tento zazitok pisem hodinu po zakroku :)

Lulu2011

Leticia - tak to si mlada mamicka :) ja mam 29 nefajcim, kavu pijem len taku slabu s mliekom, ta mi nijak zle nerobi, je to v pohode, to by som s amusela naucit varit polievky :))) ale ano naparena zelenina je lahsie stravitelne, surova je zabijak

Letícia

lulu skus jest kazdy den polievky, ja vzdy ked zacnem den polievkou tak mi je dobre. a namiesto salatu si daj varene zemiaky u steakom, alebo naparenu celu zelenu fazulu, pripadne na pare zeleninovy mix co mas tam mrku a spol a len olivovy olej trocha pridaj. skus nejest zeleninu ktora drazi zaludok, fajcis? kavu nepijes? a hlavne tie mineralky, fatra je dobra na zaludok. mam 22 a ty?

Lulu2011

Leticia - poriadna priprava by bola asi kilogram Hypnogenu :D ja som videla video na youtube a vedela som, ze to nepojde a potom na gastre hadicu, som cumela aka je hruba a kolko mas rokov?no neviem co jest, lebo pecivo skodi, aspon zeleniny som chcela viac, vitaminy a tak, lenze fakt, ze po tanieri zeleninoveho zdraveho salatu mi je tazko, este ked to skombinujem so stejkom napr. je to lepsie

Letícia

lulu mam 164cm a 43kg, cibula a redkovka tiez velmi drazdia zaludok, skor vystipu a podrazdia, uplne vybechaj take drazdidla, ako cibula, cesnak, redkovka, uhorka salatova, paprika, salamy a take grgacie veci, no mne na gastre tiez bolo na odpadnutie, uplne sa mi zahmlilo pred ocami a a zalahlo v usiach, ale to uz som mala ten nahubok na ustach a hned som sa postavila a vtedy lekar povedal dost, este mi dopisal, pripadne priprava nato psychiatrom, ale podla mna by to nepomohlo :-D

Lulu2011

Leticia - kolko mas rokov a aku vysku? mne je zle po cibuli, redkvicke a tak, kd proste chcem jest zdravo a urobim si zeleninovy salat, paradoxne ked jem hluposti mi nic nie je :D mam podobne problemy ako ty, az na to, ze nie som taka chuda

inak panicka porucha je trosku ina vec, ja mam oficialnu diagnozu, ze mi pride nevolno na omldetie kdekolvek, v rade v obchode a pod.

Letícia

Lulu tu panicku poruchu mam aj ja, uz ked nieco idem jest, tak myslim anto, ze mi bude zle, odbivujem ludi co dokazu zjest grilovane klobasy s cibulou a zapit alokoholom a im nieje nic, sice ja som take nikdy ani nejedla ani mi to nechyba, ale aspon normalne sa najest a fungovat, niekedy mi nebolo nic a zrazu ked nieco zjem dost dlho mi trva kym sa pohne travenie, zjem minimum 2x za den a citim akoby som zjedla slona, niekedy mam kysleinu, malo chodim na WC, lekar mi dal nejaky sirup, ze to moze byt aj tym, ze sa mi stolica neposuva a stoji v crevach a potom sa to zo zaludka neposuva, dal mi aj probiotika, a este nejake lieky pred jedlom, tak som zvedava, kazal mi pit len mineralky, tak som si nakupila jemne perlive lucky, lebo neobsahuju CO2, ale uz sama tomu nechapem niekedy zjem rezen jem mi dobre a ked zjem druhy x je mi zle, je to take kedy ako. niekedy si myslim, ze si to uz sama privolavam, ale niekedy mi vobec nebolo zle, niesom silnejsej postavy vzdy som mala vahu tych 48-50kg ale uz rok co sa takto trapim, mam 43kg, nevyzeram ako anorekticka ale na svoj vek ako 14 rocna a chcela by som nieco pribrat aspon na tych 47kg, co mi brali krv akurat mi zistili alergiu na laktozu kravskeho mlieka, s tym problem nemam, lebo mlieko nepijem, ale kazal mi pit acidka. aku zeleninu jes ked ti je zle? napriklad taka paprika a salatova uhorka je velmi tazka a drazdiva, tu ja nemozem aj ked to mam rada, ale taka grilovana cuketa, balazan s oliv olejom mi nerobi nic ani susene paradajky, prosuto, salamy nejem ziadne ani steaky na grile mi nerobia nic, strasne vela ludi ma problemy so zaludkom, nechapem cim to je ci to nieje tou stravou co nam nase potravinove retazce na sra...ky ponukaju ani tie masa ani zelenina nic nieje kvalitne. a do spravy este dopisal pripadne gastroskopia s celkovou anestezou, lebo s injekciou tou naladovkou nedam, sice bola by som ako opita ale bola by som pri vedomi, ked mi to chceli pichnut ja som uplne zostresovala, nevedela som sa nadychnut, cela spotena a plac.

Lulu2011

Leticia - a ty mas ake zdravotne problemy, ze ta tam tahaju? no jasne, ze to kazdy zvlada inak, kazdy ma svoj strach niekde inde, my sa napriklad mozme cudovat, ze nejaka radsej bude cely zivot bez deti, lebo sa boji rodit, kazdy sa boji niecoho ineho

Lulu2011

Leticia - ja mam panicku poruchu no a co sa týka travenia caato mi je zle, najma po zelenine a mam problemy aj ine s podozrenim na celiakiu, ale cez usta si dat zobrat vzorku z creva nee, takze vynechavam lepok aj tak je nezdravy, co som citala :p ze na 80% ludi posobi ako jed, takze tak no a poslali ma na vysetrenie najma kvoli diverkule, co mi zistili cez rtg s kontrastnou latkou, nieco ako maly prolaps pazeraka, stale mam pocit hrce v krku, takze dost toho je, ale strachu je viac :D