Gastroskopia + naladovka

Lulu2011

je to bezplatne smaozrejme :D len uspatie sa plati, ale myslim ze to zvladnes...fakt :) zajtra napis skvele dojmy :D

Leticia

Lulu tak ide tam so mnou dnu aj moj priatel, aj jeho kamarat co mi to vlastne vybavoval co bol primarom, mam to bezplatne, ale aj tak sa bojim, ale aspon to mi pomoze, ze bude aj priatel pri mne, zajtra o takom case uz to budem mat za sebou, ked neuteciem :-D

Lulu2011

Leticia - zial v nasom state to funguje tak, ze ked nechces trpiet si musis zaplatit a taka narkoza stoji cca 200 eur, ja na to rozhodne nemam, takze bud nepojdem, alebo si dam klepnut po hlave :D drzim ti palce, naozaj ak musis, tak len sa nadychnut a proste ist, na nic nemysliet a urobit to, jedine to pomoze, lebo otalanie len to oddiali, viem o com hovorim :) najlepsie by bolo, keby si mala niekoho kto ti bude robit spolocnost, vezme ta za ruku a nepusti ta, keby si si to rozmyslela :D :D :D

Leticia

Lulu ja radsej by som sla rodit ako toto... uz som velmi vynervovana z toho ze v piatok tam musim ist a ako ma bude napinat a nelapim po dychu a zacnem rychlo prehltat, uz sa poznam... tak preto chcem aspon tu injekciu, ked aj celkovu narkozu by mi mali dat...

Leticia

sa vam to povie, ked mam fobiu z vracania a napinania... ja som rodila s epiduralkou. nemam rada reci bola soma zijem, prezila som, som tu, ved jasne ze hej, ale ked sa strasne bojim... pytala som sa na ludi, co mali robenu gastroskopiu s injekciou, nie prezila som bez nej...

Lulu2011

aj ja osm rodila bez epiduralky, ale tých gastro a kolono hadic sa bojim viac ako porodu, tiez mam ist, uz to odkladam ako dotycna, len mozno trochu viac, ale urcite sprej na umrtvenie prinajmensom si dam, lebo pud sebazachovy pracuje tak, ze by som si to vytrhla z ust a utiekla, poznam sa, takze zrejme aj tu naladovku si budem pýtat, mne stacilo, ze mi vysetrovali hltan so zrkadlami a mala som znecitlivujuci sprej a aj tak mi slzy tiekli, davala som ruky prec doktorke a tak :)) proste sa vtedy neviem kontrolovat

majkyyy111

pre niekoho je horsie kolono, pre niekoho gastro... kazdy reaguje inak. najlepsie co mozes spravit je vobec o tom nepremyslat, nijak to neriesit, nehladat o tom veci na nete a nepytat sa ostatnych "ako to prebiehalo" a "ako to prezili"... pridi tam s cistou hlavou, bez fantazii, ocakavani a predsudkov. ako to prebehne tak to prebehne.

Leticia

nemam rada a ja som nemala a prezila som, to je ako ked mi niekto napise isla som rodit bez epiduralky a prezila som, ja som velmi citliva na take veci a mozno by som od strachu neprezila, kazdy to inac berie.