Halucinácie ?

Príspevok v téme: Halucinácie ?
elonedelka

Všetko sa to začalo ešte pred 2 rokmi.. Ked som sa začala rezať , nikto nevedel prečo.. tak ma hned pichli na psychiatriu.. Stále som sa rezala.. Bola som na psychiatrii 2krát , 3 krát.. a bojím sa že sa tam dostanem zase.. Vlastne ide o to že mám zlé sny , najskôr to začne tak že sedím v tmavej miesti, potom začnem padať a padať a padať..Neskôr v tom sne su duchovia , ludia.. neviem to presne identifikovať.. A najnovšie tích ľudí vidím aj cez deň.. V poslednej dobe vždy ked ich vidím odpadnem... V nemocnici mi povedali , že to mám zo psychickej stránky.. Ja viem z čoho je to.. No neviem či to mám dakomu povedať alebo nie :( čo ked ma zase pichnu na psychiatriu ?.. Mám iba 14 nechcem stráviť celý život na psychiatrii..

meri.m

Tiež by som radšej brala šamana ako kňaza. :-) A obávam sa, že väčšina psychiatrov "lieči" pacientov podkopaním a utlmením osobnosti. Nalinkovaný režim a lieky možno udržia človeka v stave prijateľnom pre zdravotný systém a spoločnosť, ale neriešia príčinu.
Eli, možno si príliš citlivá a vstrebávavaš podnety, ktoré nesúvisia priamo s tebou. Píšeš, že poznáš príčinu - vieš, kto to je a čo od teba chce? Okolo nás je množstvo nespokojných "duší" (živých aj mŕtvych), ktoré hľadajú pokoj, ale upozorňujú na seba a svoju bolesť rôznym spôsobom...

elonedelka

Bola som na psychiatrii v Nitre a v Kremnici..Robili mi EEG..Zistili mi tam že ta krivka je trošku vychýlená tak že v budcnosti možem mať epilepsiu.. Nič iné.. Noo , stanovili mi diagnozu..Vlastne 4 diagnozy.. Neviem presne aké su to , ja sa do toho nezaujímam... :-( A nie nebola som znásilnená.. To si myslela každý najskor ,aj psychiatrička v kremnici... Ale nie nie , určite nie :-).. Ked ja sa strašne bojím.. VIem že to musím prekonať.. Ale to sa nedá.. A čo mi povie psychologička ?.. že som blázon a pošle ma na psychiatriu znovu.. už ich poznám všetkych, všetci su z jedného vreca...

333*

Nech to máš už z čohokoľvek pomôcť ti môže aj kňaz, choď za ním a povedz mu to. Či už si veriaca alebo nie, uver aspoň liečivej všemocnej sile Boha. Máš na výber závislosť na liekoch na psychiatrii, alebo vyhladáš milosť Božiu cestou kňaza. On ťa určite nevysmeje. Môže nad Tebou predniesť motlitby, ktoré ťa toho zbavia. V najhoršom prípade ťa jedine pošle na psychiatriu.

Meretseger

Jaaj, Nina, nevyplatí sa zatajovať takéto problémy pred psychiatrom, postupne sa ti na to nabalia ďalšie a zamoceš sa do toho... Počuj, dôveruješ svojmu lekárovi? Bo si myslím, že psychoš by mal byť lekár, ku ktorému by si mala mať najlepší vzťah - ak nemáš, vymeň, ak sa dá. Takisto psychiatria by mala byť miestom, hoci aj krajným, kde ťa dajú plne do poriadku - keď to nefunguje v Záluží (tam vravíš, že si bola?), tak choď inde (nie, nechcem tu robiť reklamu Pezinku, ale fakt že sa po tom cítim suppa).
Z vlastných skúseností viem, že by sa všetko malo riešiť v zárodku a najmä psychické problémy nezatajovať, to nikam nevedie.
Robili ti CT a EEG?