Evolúcia vs zemeguľa

Príspevok v téme: Evolúcia vs zemeguľa
0vecka

Dnes som nad tym rozmyslal... Preco sa stale najdu ludia ktory "neveria" na evoluciu ale to ze Zem je +- gula tak o tom su presvedceni?? pritom pravdepodobnost tychto dvoch dvoch teorií sa blizi k 1 ....

a ako je mozne ze s tymto potom operuju aj niektori cirkevni zamestnanci a zavadzaju ludi ze evolucia je jedno z mnohych vysvetleni pritom sa jedna v podstate o jedine podlozene spustou dvokazov na jednej strane a na druhej niekto kto povie ze nieje z opice a vela ludi sa k nemu prikloni...

nechapem ako je to v 21. storoci mozne

silas

1. evolučná teória má jednu zásadnú chybu - nedokáže vysvetliť, ako vznikol život. Aby sa niečo mohlo rozvíjať, musí najprv existovať. Čo bolo na počiatku života na zemi, čo spôsobilo, že sa v neživej hmote objavilo čosi živé? Na to nemá uspokojivú odpoveď.

2. prečo evolučná teória neplatí aj v súčasnosti? Ak sa nemýlim, vedci v našom letopočte nezaznamenali ani jeden prípad živého organizmu, ktorý by sa dokázateľne evolučne vyvinul z nejakého iného organizmu - predchodcu. Prečo sa proces evolúcie zastavil? Prečo sa z nás ľudí ďalej nevyvíjajú nejaké nové "dokonalejšie" jedince?

3. evolučná teória operuje s predpokladmi, že niečo za určitých podmienok mohlo nastať počítajúc aj s náhodou. Sú to nejasné predstavy, ako to mohlo byť, ktoré nemajú silu presvedčiť, že to tak aj bolo. Nie je žiadnym tajomstvom, že pravdepodobnosť náhodného vzniku života vo vesmíre (aby súčasne bolo splnených x predpokladov priaznivých pre vznik života, a to v tom istom čase a na tom istom mieste) je veľmi nepatrná.

4. ak by evolúcia predsa len fungovala, stále ostáva nezodpovedaná otázka: kto alebo čo ju odštartovalo? Alebo to ide samo od seba s výsledkom logického usporiadania živočíšnych druhov?

0vecka

2 lost ja som zazil aj takych a to boli studenti vysokej skoly ktori si mysleli ze hviezdy svietia lebo sa od nich odraza slnecne ziarenie :)

lost

no vela ludi si mysli ze je leto lebo sme blizsie ku slnku :P
neveril by si kolko vela ludi a pritom sme blizko prave v januari (stale len relativne)

sranda to je cele, ako aj jupiter posobi na nase zivoty atd :)

ale ak by to niekto umelo robil, preco by robil tak brutalne komplikovanu vec? :D preco nie jednu ziarovku (vyhrevnu) a boli by sme ako v klietke? :D

lost

a toto je zaujimave este, www.youtube.com

cize technicky, clovek (ani planeta) nikdy nie je 2x na tom istom mieste :D (lebo cela slnecna sustava sa zaroven pohybuje vovesmire po dalsej trase)

lost

*iskierka

no ta posledna veta, 100 bodov :D :P

0vecka, hmm no mozno ze 90stupnov je max naklon a 4 rocne obdobia, i ked stale je tam 1 stupen :) ale vezmi si tu dalsiu strasnu haluz, teda nahodu.. rocne obdobia sa drzia na Zemi nesmierne vela milionov rokov.. (az na nejake doby ladove atd..)

minule som zabludil v jednom nemenovanom meste v takej osade :) nastastie som bol v aute (alebo nanestastie? sutre nikto nehadzal) a tak som si z nich robil srandu ze som si jazdil tam a spat a jeden z nich tam tak krical nieco, vzdy ked si ma vsimol (isiel som 25kmh), normalne ako v dzungli :D

ani ozbrojeny by som tam nesiel, jedine "operating incognito" :P