Nieco ma zneuzilo v sne?

Príspevok v téme: Nieco ma zneuzilo v sne?
Kathy A

Uz sa stalo niekomu z vas, ze ste sa prubudili, ale nemohli ste sa pohnut, ani kricat a mali ste pocit, ze niekto alebo nieco nad vami stoji? mne sa to stalo len pred chvilou. Sla som si pospat s mojim rocnym syncekom. On bol vo svojej postielke, ktoru ma pri nasej posteli a ja som spala v nasej posteli. Syn spal, ked som sa zobudila a nemohla som sa pohnut. Bola som uplne pri vedomi, ale ako paralizovana a mala som taky instiktivny strach, ze sme v nebezpecenstve, ale nemohla som nic robit, ani kricat, ani pohnut sa. Citila som, ze nieco sa na mna pozera od dveri a hybe sa smerom ku nam, chcela som zacat kricat o pomoc, ale nemohla som. Zlakla som sa hlave kvoli synovi, lebo som ho nemohla ochranit. Toto vsetko boli samozrejme len pocity, ale instiktivne som vedela, ze sa to naozaj deje, a ze to, co ma zparalizovalo sa nezaujima o mojho syna, ale o mna. Citila som, ze som len chracala, nie kricala, ale maly sa aj tak nezobudil. Neviem ako dlho to trvalo. Pripadalo mi to dlho a potom som sa z nicoho nic som sa zacala z toho stavu oslobodzovat a ten pocit ulavy, ked toto vsetko pominulo... Neviem si pomoct, ale pripada mi, ze bolo na tom nieco sexualneho. Neviem, ci tu hra rolu vek, mam 29. Stalo sa to uz aj niekomu z vas? Stava sa to aj muzom, ci len zenam?

Slecna A.

Doubledog, nechcel by si nam o tom napisat viac? :) Mna to napriklad celkom zaujima :)
Inak, o tomto som pocula uz ako male decko od prastarych rodicov. Casto popisovali zazitky, ze lezali v izbe, niekto prisiel v noci k nim a sadol si im na hrud, takze sa nemohli hybat. Hovorilo sa, ze je to akasi bytost, ktora takto skodi ludom :) Ja si myslim, ze to bola spankova paralyza, ktora sa casto vyskytuje u ludi s velkym stresom, u tych co prijimaju malo vitaminov atd, atd. Ja by som z toho vedu nerobila, tiez sa mi to par raz stalo, treba ostat pokojny, ak to ide. Ja sa uz poznam a viem, ze v polospanku sa mi deju neskutocne veci :D :D Odpovedam priatelovi na otazky, ktore mi vlastne ani nedava, robim "zvlastne" veci, napriklad si zasvietim lampicku, neskor ju zhasnem, vstanem zasvietim hlavne svetlo, neskor zhasnem a najma pocujem uplne jemne zvuky omnoho zvelicene a akoby sa diali pri mojom uchu :) Netreba sa toho ale bat, v stave polospanku je to bezne

doubledog

stava sa to vselikomu, je to typicke aj pre tzv. UFO zazitky, kde ludia popisuju podobne pocity.

je za tym podla vsetkeho nieco viac, ale pre laikov je lepsie, ked veria, ze su to len neprijemne sny, inak by ich to mohlo prilis rozrusit.

dpk1

'piuľka' - ejha, nie preklep, ale nejaká ochrana proti hranatým zátvorkám, preto medzi 'i.u' si proste doplň čo chceš, trebárs aj ten kosoštvorecsčiarkouvstrede. Adios.

dpk1

Dych-strácajúca piuľka...mudrlanta každé ráno stretávaš pred zrkadlom a potom obúvaš. V rámci prevencii proti osobným hádkam a útokom, ktoré nikoho nezajímajú a nemajú nič spoločné so zadanou témou, si ťa preventívne zaraďujem do ignore listu k ostatným truhlíkom - to jest nie že na teba nereagujem, ale ani nečítam čo píšeš - tým si môžeš byť istá. Takže priestor je od teraz tvoj a keď to tvojej piuľke spraví dobre, kludne sa na mne slovne ľubovolne odbavuj, bude to už bez mojej účasti a pozornosti. Čus.

Zadávateľ: Sorry že som priestor zneužil na osobný odkaz.

pilulka

A k teme, nic vas nezneuzilo, iba ak nocna mora z elm street :D
Bude to nieco ako tu uz spominana paralyza v spanku.

pilulka

dpk1 Orech asi naraza na ine temy, kam si prispel, lebo tvoje nazory su fakt niekedy dych zarazajuce. A nehraj sa tu na mudrlanta, ked nato nemas. :D

dpk1

Orech, o com? Normal prekvapujes, ze vobec vo svojej slovnej zasobe mas slovo inteligencia a od neho odvodene slova.

dpk1

Nie su za tym ziadny mimozemstania ani duchovia...

Ide tu o tzv. spankovu paralyzu, vid google....napr. lajcky zhrnute je to aj tu, vratane prevencie a radam ako sa z takejto mory prebudit co najskorsie: www.carovani.cz (netusim ci vam ukaze link korektne, alebo je tu daka ochrana proti externym odkazom).

Mimochodom, tento problem poznam aj ja na vlastnej kozi....niekedy fakt ze neprijemne.