Problém s pamäťou

Príspevok v téme: Problém s pamäťou
Ďuri123

Dobrý deň.Volám sa Juraj,mám 20 rokov a študujem na VŠ.Asi pred dvomi dňami som spozoroval moje problémy s pamäťou.Začal som sa učiť na poslednú skúšku,ale bohužiaľ som sa za dva dni nič nenaučil,nakoľko si neviem ani po 45 min.intenzívneho čítania zapamätať daný text.Je to moja posledná skúška,no vzhľadom k tomuto problému si ju budem musieť preniesť do ďalšieho ročníka.Okrem toho ma trápi aj únava,už sa učím od mája s malými troj - štvordňovými prestávkami od učenia,no i napriek tomu citím,že už nemám síl.Poraďte prosím,mal by som zájsť za doktorom?Budem vďačný,za akúkoľvek radu.Vďaka..

RNG

Nuz tych vyskumov bola hromada, niektore to potvrdili, ine nie. Takze nemozno velmi jednoznacne prehlasovat. Okrem toho tie neuspesne testy pouzivali male mnozstva gingkolidov, takze nemozes ocakavat od nich zazraky.
Ja som osobne skusil dost silnu zmes gingkolidov(60 mg) s huperzinom A(200 mcg) a vinpocetinom(30 mg) a veru po dvoch tyzdnoch som musel na ziadost mojej zeny s tym prestat, lebo som natolko zrychlil rec, ze mi poriadne nerozumela. Mozno na stare kolena to raz ale budem potrebovat.
Takze antioxidanty maju definitivne vplyv na mozgovu cinnost, ved nenadarmo su zaradene medzi nootropika
en.wikipedia.org

Maros75

Vedci: Gingko pamäť nezlepšuje
Gingko je pritom jedným z najčastejšie používaných rastlinných doplnkov v Európe, ako aj v USA. Vedci však zistili, že výťažky z gingka nemajú žiaden vplyv na pamäťové funkcie. Výsledky pacientov boli totiž úplne rovnaké bez ohľadu na to, či užívali gingko alebo iba placebo.
tvnoviny.sk

muchacc

Presne viem, ako sa citis.
Skus to ginko - nic tym nepokazis. Kup si aj hroznove cukriky nejake a pri uceni si davaj.
Pozri, mas 2 najhorsie moznosti:
- bud si tu skusku prelozis na buduci rok
- alebo tu skusku pojdes teraz, a neurobis ju, teda pojdes ju na buduci rok.
Teda najhorsi vysledok - pojdes ju na buduci rok.

Takze ... na tvojom mieste by som spravil to, ze by som zvolnil, prestal stresovat a pripravil sa vnutorne na to, ze ju pojdem dat buduci rok.
Ucit by som sa na nu ucil, ale stres by som vyhodil, bol by som zmiereny s najhorsou variantou.
A potom v klude (ale urcite s istou davkou stresu, inac sa neda) ist na skusku. A uvidis, ci to bude najhorsi scenar alebo nieco lepsie. :)

Ďuri123

Ďakujem vám všetkým za rady,ste milí..
muchacc,skúšku mám 28.Možno si povieš,že kopec času,ale ide o skúšku na ktorú sa ostatní spolužiaci učia aj dva týždne,pretože naozaj je veľmi náročná (neviem,ci sa orientujes v pravnej problematike ale ide o skusku z Rimskeho prava ).Uz som to s tym odpocinkom skusal,snazil som sa dlho spat a chodit aj von,len moj mozog uz proste neprijima nove informacie,nakolko od začiatku mája som takmer stále zahrabaný v knihách...Jednoducho potrebujem reset..

muchacc

Si len prepracovany. Mozog je uz unaveny. Kedy mas tu skusku?
Nevies si dat pred nou cca 3-4 dni (minimalne) odpocinok?
Kup si ginko, uzivaj, cerstvy vzduch a hlavne uplne relaxovat. Teda - ralaxuj vypnutou hlavou.
Neboj, pojde to.

margaritka22

pozri si na stránke prozdravie doplnok nutra ben, a nápoj revitin. ich cena zodpovedá kvalite a ich účinky sú velmi dobré. doporučujem za radou je dlhoročná skúsenosť

TinaM

tiez si myslim, ze za tym nie je nic zdravotne, ale stres, vycerpanie a vnutorne odmietanie ucenia. Ak uz teraz vies,ze skusku prenasas,prestan sa tym zatazovat. Ak este mas cas sa na nu ucit a spravit ju,tak zmen myslenie, striedaj aktivity.Vybehni von k vode, zober si so sebou ucenie, nevyrabaj si zbytocne stres, je to len skuska, vela pred nou si spravil a vela skusok po nej aj urobis.