Hrča v prsníku

Príspevok v téme: Hrča v prsníku
purelife

dobrý večer,
pred dvoma rokmi som si objavila v prsniku hrcku,isla som hned ku ginekologicke na vysetrenie ta ma hned poslala na sono tam mi po vysetrni povedali ze je to neskodna hrcka...medzi tym mi vsak objavili na vajecnikoch cisty tak som isla na operaciu...po operacii som mala este liecbu pol roka pichanim hormonalnych injekcii a po troch mesiacoch co mi injekcie pichali som si vsimla ze hrcka zmizla...ked mi vsak prestali davat injekcie hrcka sa znova objavila a narastla do velkych rozmerov...je velka asi ako stredny zemiak...neboli ma,ma nepravidelny tvar,hrbolaty povrch,da sa s nou hybat zo strany na stranu...bola som u gynekologicky nech mi predpise HAK ze by mi to snad mohlo pomoct aby znova hrca zmizla...HAK uzivam uz tretie balenie a hrca je stale rovnaka ani sa nezmencuje a ani nezvecuje...mozete mi niekto napisat ci mate s tym skusenosti...? ci ste mali nieco podobne...? dakujem...

purelife

alenka_maxova,
nie nie hormony si pichat urcite nedam,zatial uzivam HAK a potom sa uvidi co mi povedia na tom vysetreni,tak len dufam ze sa to bude dat bud liecit alebo nejakym malym chirurgickym zakrokom odstranit...

alenka_maxova

pokial ti tam povedia, ze je to neskodne, tak je...Hormony velmi ovplyvnuju ako hrcka vyzera...ale nedavala by som si ich pichat len kvoli tomu, aby hrcka bola mensia...Ved uvidis, co ti povedia pri vysetreni

purelife

alenka_maxova,
a vsak pocas liecby ked som dostavala inekcie po operacii cist hrcka zmizla,takze urcite budem apelovat aj na tento fakt pri prehliadke na sono a mamografii...

purelife

alenka_maxova,
pred dvoma rokmi som ju objavila,opravujem teraz info,najprv som bola na mamografii a potom hned na sono kde mi potvrdili ze je to neskodna hrcka...teraz v oktobri po dvoch rokoch idem zase na mamografiua urcite aj na sono ak by mi dovtedy hrcka nezmizla pri uzivani HAK...

ddana

Chodím pravidelne na prehliadky - zo zákona Ti vyplýva do 40 rokov sono a potom mamografia. Tak mi to tam zistili mala som len mikro - 1,5x1,12 a druhá hrčka podobne. Po 3 mesiachoch som bola na kontrole - zväčšili sa, tak ma hneď naplánovali na biopsiu - pre istotu, po biopsii bola znova sono kontrola po pár mesiacoch, medzitým som mala nasadenú psychofarmakologickú liečbu /pôsobiacu na centrálny nervový systém/, tak sa hrčky zmenšili a kontrolu mám o rok, znova na preventíve.

alenka_maxova

a to uz nechodis na sono, ci ako??? Ja som si hrcku objavila v 18 rokoch, odvtedy chodim pravidelne na sono...Pokial chodis stale na sono a aj tam ti povedali, ze hrcka je v poriadku, tak sa nemas coho bat...horsie ak na sono dalej nechodis, co je velky problem...