Kto uziva paretin?

Príspevok v téme: Kto uziva paretin?
vasenka

Mam noveho priatela, pozname sa necele 3 mesiace. Pred vyse pol rokom mal panicky zachvat a odvtedy uziva liek Paretin. Najskor ho mal uzivat pol roka, ale ked zacal vysadzat nedavno, tak sa necitil dobre a lekar mu ho predpisal na dalsi rok.
Ked som este nevedela, ze tieto lieky uziva, tak sa stalo parkrat, ze sme si vypili pri nejakej prilezitosti, ja som "vinova", ale on si dal aj par poharikov "tvrdeho". Ked som to uz vedela, tak som bola zhrozena, ze berie lieky a pije alkohol. Vtedy mi slubil, ze tvrde uz pit nebude. To aj dodrzal, ale sem-tam pivecko alebo vino si neodpusti. Teraz je leto - teplo a on hovori, ze k tomu jednoducho jedno chladene patri. Kazdy den sa zastavi cestou z prace niekde a da si pivo, alebo ho ma doma. Ja mam z toho hrozu a hnevam sa kvoli tomu, lebo pre mna jednoducho kombinacia alkohol+lieky ( a zvlast antidepresiva) predstavuje tabu. On ma "ukludnuje", ze je mu dobre, ze je ok a ze to jedno pivo mu nemoze uskodit.
Kto beriete Paretin, ako je to u vas?

lenka1221

pre weird - doktorka Papšová nerobí terapiu, pošle Ťa k terapeutovi, mňa do Vrakune poslala...A som celkom oki.

Pitivko

ja uzivam paretin asi mesiac, mam panicku poruchu a musi povedat ze pomaha...Mne doktorka povedala aby som necitala pribalovz letak a zacala ho uzivat. tak som spravila a som rada.. Pomaha mi dost a uzivam len pol tablety pretoze cela tabletka je na na konska davka..Nemam ziadne neziaduce ucinky a fungujem normalne:)

tajane

Paretin je uplne v pohode a bezpecny liek..ja tiez na ten liek pijem aj ked by sa nemalo lebo sa potom straca jeho ucinok. v pohode nech si chladene podpraje :)

mrkvajzo

Paretin má v letáku odstrašujúce nežiadúce účinky . bojím sa, že mi ten liek skôr prihorší ako pomôže. Mám ho vôbec začať užívať? Nepodarí sa mi prekonať depresiu aj bez neho, len svojou vôľou?

.weird

lenka, prosim ta, robi papsova aj terapiu?
nechcem povedat, ze "alebo len predpisuje lieky", ale neviem ako inak tu otazku dokoncit...

diky moc

lenka1221

pre matej2000
mne ten paretin tiez vselijako naordinuje doktorka raz 20mg a niekedy 30mg, podla toho ako sa citim... ale citim sa ok...uz par mesiacov. si z blavy? ktoremu lekarovi chodis?