asi mam syfilis

aisha

mam strasny strach... na posve sa mi vytvorili dve hrcky skoro pri klitorise asi vo velkosti hrasku a bolia ma uz ich tam mam vyse tyzdna a bojim sa,ze by to mohol byt syfilis. spravila som jedno posmyknutie a po mesiaci ked si myslim,ze som stretla lasku na cely zivot sa to cele pokaslalo a ked sa mi potvrdi syfilis tak som nakazila aj jeho..co mam teraz robit? ako dlho trva kym sa potvrdia vysledky????

pedro

Presne tak,netreba lezat v nemocnici, a treba dodrzat celu liecbu. Su fajnsmekri co sa samoliecia penicilinom.. to vsak len pekne pokryje priznaky, neriesi vsak mnozenie bakterie v tele. Clovek si mysli ze je v pohode, a pritom veselo nakazuje dalsich..a okrem toho nanho za par rokov cakaju prekvapenia 3.stadia (celkom podrobne o syfilise najdete na www.primar.sk, ked si do vyhladavania zadate "Lues"). Takisto po liecbe ta daju do dispenzarnej starostlivosti - treba prist raz za cas (myslim 6 mes.) na kontrolu. Ludia, navstevy dermatovenerologa sa netreba bat, so syfilisom sa bezne stretava, je to najbeznejsia slov.pohlavna choroba, takze nebudu na vas pozerat ze "ste promiskuitni". A riesit to treba, nevylieci sa sam, cim skor tym lepsie. Peter, OZ Odyseus

panika

netreba s tym lezat v nemocnici, ale ked uz Ti ho potvrdia, MUSIS dosledne dodrzat celu liecbu. Hlavne ZIADNA samoliecba, pretoze to treba sledovat a poriadne doliecit..samozrejme aj vsetkych partnerov treba poslat na vysetrenie

strasne

cavte.no ja mam taky problem, ze moj priatel ma nejake vyrazky na ... a nechce ist k lekarovi lebo sa hanbi...ked sme zacali spolu spavat on bol panic a ja panna...no a bojim sa ze ma sifilis...ako mam mu vysvetlit ze je dolezite tam ist...alebo mam ist radsej ja na gyn.? ak to ma on tak uz aj ja urcite...

stanislav

dobry den, mam na penise male vyrazky a aj na miesku a este tam mam aj thaku velku vyrazku ako akne. je to syfilis????? pohlavny styk som este nemal.

pedro

kluivert, nepodcen to. Co sa tyka syfilisu, 1.stadium infikovania sa syfilisom sa prejavuje vznikom vriedku (cca do 1cm), ktory je nebolestivy, preto si ho najma zeny nemusia vobec vsimnut. Vriedok vznika do 2 tyzdnov az 3 mes, a sam od seba mizne po 2-6tyzdnoch. Ak si mal nechraneny sex, tak to nepodcen a chod k lekarovi na testy. Syfilis sa lieci jednoducho, antibiotikami, ale ak sa nelieci, uz po 5 rokoch moze bakteria sposobit nezvratne poskodenia. Peter, OZ Odyseus

blabla

Nemusi to byt nic vazne s tym vredom az ta nejako velmi neboli, nesvrbi, nepali a neopakuje sa to casto tak ti pravdepodobne nic vazne nie je

kluivert

Zdravím chcel by som sa spýtať ,ze ked sa mi spravil vred nad penisom na kozi ale zmyzol mi po case. Pohlavny styk som este nemal , moze to byt syfilis ?! ak nie co by to mohlo byt ?! resp. nemusi to byt nic dolezite ?