Výchadzky počas PN

Príspevok v téme: Výchadzky počas PN
Martinnna

Dobrý deň,chcem sa spýtať trpím socialnou fobiou a panickou poruchou som uz 4 mesiace PN,moj stav je stale neuspokojivy bojim sa vychadzat z domu,ist medzi ludi atd.doteraz som mala na odporucanie psychiatricky neobmedzene vychadzky,lebo vraj len cvikom sa z toho dostanem a pred tyzdnom som bola u praktickej lekarky,kt.mi neobmedzene vychadzky zrusila na podnet posudkoveho lekara.Mám nárok pri tychto diagnozach na neobmedzene vychadzky????Von vychadzam zatial len v sprievode s manzelom,kt,pracuje do 16.hod a to uz mam po vychadzkach.Možete mi prosim poradit kto ma s tymto skusenosti???

Phoenicopter

ludmila, zavisi od konkretneho lekara. A preco ti tak strasne zalezi na tom, aby si mala vychadzky neobmedzene a nestacia ti 4 hodiny?

ludmila.62

Ahojte mozte mi poradit mam depresie a psychijatricka ma posiela na pn ale ona vraj nevypisuje ale obvodna lekarka neviete poradit dava sa vychadzka neodmedzene alebo len urcene hodiny lebo psychiatricka vravi len 4 hodina denne ale ja som poula ze su neodmedzene co je na tom pravda

Martinnnna

Ešte by som Vás chcela velmi pekne poprosiť kto má skúsenosti so soc.fóbiou a panickou poruchou,moholi by ste mi dať niejake rady ako to zvládnuť???už mám taký pocit,že s týmito chorobami budem bojovať až do konca života :(

Martinnnna

Ahoj Karol,aj ja mam v zázname odporučané pre moju liečbu neobmedzene vychádzaky,ale vraj ked mi to posudkár zatrhol nemám šancu....nuž čo už.Aj mne lekárka povedala,že moja liečba určite potrvá,že mám len cvičiť chodiť medzi ľudí...a už som aj docvičila odkedy mám presné vychádzky bola som vonku jeden krát,inak sedím len doma na záhrade.

karolza

Martinnnna
je smutné že posudkový lekár rozhoduje o tvojom zdraví
,,Podľa posudkového lekára žiadna psychická choroba nie je taká aby pacient potreboval vychádzky viac ako 2x denne!!!,,
však čo najlepšie prospieva zdraviu-pohoda,žiadny stres pozerania na hodinky-teraz nemôžem ísť von,alebo teraz musím ísť domov,končí vychádzka.

ja mám celodenné vychádzky a nepatrím ani do jednej skupiny ,ktoré sú tu menované,
u mňa sa aj podľa posudkového lekára jedná o dlhodobú liečbu,tak sa že vraj vyjadril k môjmu zdravotnému stavu po prečítaní mojej zdravotnej dokumentácie,svojho lekára som požiadal až po tomto jeho vyjadrení,ten nevidel dôvod prečo by som ich nemal mať a do pn napísal doporučenie u mňa to zdôvodnil,, v rámci rehabilitácie,, uvidím čo posudkový lekár,nakoľko pn ešte pokračuje,čakajú ma ešte vyšetrenia-teda kontroly u odborných lekároch ale to až o pár mesiacov a dúfam že posudkový lekár bude aj človek a bude vedieť že najlepšia liečba je keď je pacient v pohode a nieje stresovaný ,že musí pozerať na hodinky a svoju liečbu riadiť podľa vychádzok a stále potom mať-ja som chorý,ja som pn

áno aj ja som chorý-skôr sa u mňa jedná skôr o pokazenie,ale hádam sa podarí moja oprava,ale teraz som v pohode,hoci moje pokazenie stále cítim, a to je najlepšia liečba,hoci nejakú chémiu-lieky užívam
pozdravuje ťa karol

Martinnnna

Noooooooo takže som zistila,že na neobmedzené vychádzky majú nárok len onkologickí pacienti.Podľa posudkového lekára žiadna psychická choroba nie je taká aby pacient potreboval vychádzky viac ako 2x denne!!!!

Martinnnna

No mna prekvapilo,ze 2 mesiace to jednej posudkovej nevadilo a prisiel novy posudkar a tomu uz ano.Ja nehovorim,ze tie vychadzky potrebujem pretože aj tak som vacsinu casu doma,ale viem,ze to je jedine riesenie byt stale niekde kde su ludia.A ked mam presne stanovene vychadzky tak zrovna vtedy nechcem ist pretoze viem,ze musim ist presne vtedy.

ddana

Pokiaľ vychádzky určila psychiatrička takto, tak potom posudkový lekár pravdepodobne nekonal správne, pretože aj ja viem, že psychiatrickí pacienti majú neobmedzené vychádzky, pretože napomáhajú liečbe.

luciano

Ja keď som bol rok na PN so schizofréniou, tak som mal tak isto vychádzky len presne stanovené 2 hodiny denne. Doktor povedal, že majú také predpisy. Povedal mi však, že môžem na to kašľať a chodiť von kedy chcem a na koľko chcem. Že vraj ak ma prichytí kontrola, tak to oznámia jemu a on im povie, že je to v poriadku, že mi prechádzaku mimo stanovené hodiny výnimočne dovolil