choroba ci nevychovanost?

Príspevok v téme: choroba ci nevychovanost?
Lemurik

Dobry den. Mame 6 rocnu fenku shih-tzu. Hoci je vycvicena a vie ze potreby sa vykonavaju vonku, resp. ked sa inak neda tak doma ma taku tacku s novinami kam moze ist, asi pred 5 mesiacmi zacala takmer pravidelne kazdu noc cikavat na dlazbu, v podstate hned vedla tej tacky. Z dlazby sa to vzdy zleje na koberec, hoci ho tepujeme ten zapach je uz taky zly ze budeme musiet kupit novy, no pokial toto jej spravanie neprestane bude to uplne zbytocna investicia.
Uz si s nou nevieme rady. Mysleli sme, ze ci nahodou nie je slepa a preto tam nedojde ale to sme hned aj zavrhli. Hoci ma problemy s ockami (asi nejaky zapal, "tecu" jej ocka, trva to uz cele roky, obcas je to lepsie obcas horsie ale nikdy to nezmizlo), vzdy ked vidi hrncek, do ktoreho varime repikovy caj (na cistenie oci) bezi sa schovat. A za druhe ved aj keby bola slepa tak predsa musi citit ci je na dlazbe alebo na tacke s novinami.
Ako ju od toho odnaucit? :(

mate59

táto rasa trpieva na tzv. prevrátené očné viečka, v každom prípade by to mal vidiet veterinár,robí sa operácia,kt. problém odstráni.

ina prezyvka

tie oci ste ani neriesili s veterinarom? ci ako?
a podla mna len skusa, co si moze dovolit, aj nas, po nejakom case nam zacne robit naprieky a skusa, ci mu to prejde.. treba to zatrhnut hned v zaciatku a nie cakat, ze to prejde same.. ach jaj.. uz to bolo zle, ze ste jej dovolili cikat v byte..

halflife

kazdemu psovi som do stanky dobre omocil nufak a vyhodil von. to este za mlada, a neskor nebol ziadny problem.
ale ked bola naucena a len teraz zacala mocit na dlazbu - ma napada ci spi stale na tom istom mieste. lebo napriklad niektorym psom staci, ked sa nevypotrebia v tesnej bliskosti pelechu. ale pochybujem, zeby to bolo zo slepoty..