Pískanie v uchu

Príspevok v téme: Pískanie v uchu
steasy

uz niekolko rokov ma trapi pískanie v uchu - ušný šelest/tinitus/ niekedy sa stratí a potom sa opat objavi ide o piskanie v dvoch tonoch prevazne zvysujuce svoju intenzitu vecer pred spanim lekari vylucili ochorenie ucha hoci tym som si nie ista bola som aj na vysetreni vo zvukovej komore mohlo by ist aj o chorobu krvi /anemia/ alebo problemy so srdcom, ktore je odla kardiologa v poriadku brala som Stugeron liek na nerv. system ktory mi predpisal neurolog nic sa nezmenilo tento problem ma stale trapi niekedy je to na zblaznenie poniektori lekari sa vyjadrili ze by mohlo ist o fantomovu nemoc /zvukova halucinacia alebo silna predstava vnimana ako skutocnost/ viem ze nie som blazon ani hypochonder ma niekto podobny problem? skusala som aj rozne kvapky bylinky propolis...ziadne zlepsenie

kikca1988

Ano, raz za cas si dam kavu aj ja, ale kazdy den nemozem, to uz som sa poucila. Nebyvalo mi dobre. A ti, co mate tinitus, tak ste to mali na zaciatku silnejsie a potom sa to nejak oslabilo alebo to stale pocujete rovnako?

LucydB

no inak vsimla som si, ze mne ten moj tinitus zhorsuje kofein aj alkohol, takze som obe obmedzila. takisto som zacala s nejakymi relaxacnymi technikami, takze uvidime, kam to povedie a ci to ma vobec nejaky zmysel.

Emmma

Ľudkovia, pridávam sa k vám, mňa tinitus trápi už asi rok. Hľadám neustále spôsoby, ako ho zvládať. U mňa je napríklad spánok veľmi ťažký, nakoľko mi ho veľmi narúša, ale ani počas dňa sa sústrediť nedokážem.

ariianka

tak ja zrovna nie som odbornicka, ale myslim si, ze to nie je zase nieco uplne nezvycajne. tiez mam sem-tam pocit, ze take daco pocujem. ale nerobim z toho vedu.

simka456

neviete mi povedat, ci existuje take nieco ako "obcasny" tinitus? ze to proste mam fakt len raz za cas a inak vobec? nijak ma to neobmedzuje, ani mi to nevadi, len tak niekedy to proste spozorujem. len taky jemny sum, nic viac.