aky mate nazor na sojove vyrobky, tofu?

sweater*

tak urcite v takom mnozste nebude posobit pozitivne, rovnako je to aj zo vsetkym inym. stravu treba mat bohatu/rozmanitu...

bingham

Ica:

Tam to aspon vidis ake Hluposti robia ludia..., ze nahrada masa HAHAHA (take neexistuje) :)...potom su z toho len same zdravotne problemy...

taka_rybka

ja asi polroka pravidelne konzumujem tofu, a sojove vyrobky. V poslednom case som zaznamenala rapidne vypadavanie vlasov a priberanie, idem si dat vysetrit stitnu zlazu buduci tyzden.

Maoam

ja osobne soju nemam v laske a zle ju travim, akonahle zjem nieco sojove, zadrziavam vela vody v tele, takze sa jej oblukom vyhybam

mne vobec nesedi

ica

Pridám svoju skúsenosť:
Liečim sa na štítnu žlazu a keďže žiadný endokrinolog vám nepovie ako to vzniká, tak som hľadala,rozmýšľala som ako som k tomu prišla,keďže som sa stravovala zdravo a ktomu som viedla aj svoju rodinku.A zrejme som na to prišla. Jeden s mojích prehreškov bolo,že som denne vypila dve kávičky a keďže ja necukrím ,dávala som si do kávy sojove sušené mlieko,jedla som sojové pomazánky,soj. mäso a iné výrobky zo soje,ako náhradu mäsa.Tak dnes som silno presvedčená,že za to môže soja,ktorá mi spomalila funkciu š.ž. Kávu pijem ďalej,ale používam pohánkové sušené mliekoDnes môžem povedať,že funkcia 3.ž. sa podstatne zlepšila, samozrejme nielen tým,že som soju vylúčila zo svojho jedálnička.

xdanielax

no ano, udene nie je moc dobre, ale nejem to velmi casto a z casu na cas si dat tofu, alebo soju nepovazujem za nic zle. clovek by mal mat pestru stravu, v tom je cely zazrak.

aj udena parenica je super.. :)

Deria

ja jem (aj!) tofu uz 12 rokov, samozrejme ze nie je skodlive. ale ako sa hovori, vsetkeho moc skodi. ak jes denne tofu, je to prehnane, uz len z toho dovodu, ze mas tym padom jednostrannu stravu a co si nevies nic ine chutne pripravit? ved existuje tolko chutnych jedal.