Neschopný priateľ?

Príspevok v téme: Neschopný priateľ?
Krevetka123

Zdravím

Potrebovala by som poradiť. Som s priateľom už dva roky a ozaj neviem čo s ním mám robiť. Pred rokom a pol ho vyhodili zo školy, pretože nespravil opakovaný predmet, vravel, že si nájde prácu a spraví školu externe. Prácu si aj našiel, no po čase z firmy odišiel kvôli nezhodám s nadriadeným a minimálnej mzde (tu som stála za ním). Povedal, že pôjde na absolventskú prax, aby naštril na druhý ročník. No tú stále odkladal, lebo prvý semeser ťažká matematika, druhý semester fyzika. Teraz ma volal k sebe, ale keď som mu povedala, že sa má učiť na tú fyziku povedal, že to aj tak nespraví, lebo sa neučil skôr. Postupne mu u mňa rastie dlh, lebo keď niečo potreboval, tak som mu požičala.

Vyčíta mi, že som dala výpoveď a chcem odísť do zahraničia (mám skvelú príležitosť cez rodinu ísť a istú prácu tam, zatiaľ čo doma som mala len prácu za smiešne peniaze v automobilke), že ho tu nechávam samého a čo bude on robiť bez mňa. Ja odchádzam aj kvôli rodinným problémom (alkoholizmus).

Neviem čo s ním mám robiť, ja ho naozaj ľúbim, vo všetkom som ho podporovala a neviem ako ho donútiť, aby sa rozhýbal a nesedel len doma s vyhovaraním sa na školu

Krevetka123

A ako si mi prosím ťa poradil? :D Tým, že si napísal svoj názor, aké sme my ženy, že keď my dávame peniaze ide o pôžičku ale keď vy dávate nám peniaze ide o podporu? Ďakujem, bez tohto trápneho názoru sa viem zaobísť a popravde, ako jediný z tých ľudí čo tu napísali, práve ten tvoj názor je prd platný. Ale asi je záhadné, že iní ľudia vedia poradiť aj bez otáznika, len pre teba je to asi veľmi zložité, že?

Takže ďakujem ti za tvoj smiešny a neužitočný názor, ako som povedala, tvoje smiešne a neužitočné názory som si všimla už v iných diskusiách a naozaj o nich nestojím (tak ako nestáli ani ostatní), ale keďže som slušne vychovaná, tak sa poďakujem a rozlúčím, vďaka a nevracaj sa :)

majkyy111

kazdy vztah, nielen partnersky, by mal byt rovnocenny v zmysle, ze dostavas tolko co davas. ak mas pocit ze mu davas viac nez od neho dostavas, pricom forma toho co dostavas/davas sa moze lisit (zabava, laska, majetok, bezpecie, stastie..), potom to v poriadku zrejme nie je

Vemeno

Krevetka,

mna ty urazit nemozes. ALe neviem, co by si vlastne chcela. Tvoja tema neobsahuje ziadnu otazku ani ziadost o radu. Tak som ti len napisal svoj nazor. Vidis, tebe ked poziciavali iny peniaze, tak si sem nepisala. Ked poziciavas ty, tak ti to vadi.

Poradim ti. Ak chces, aby ti niekto radil, alebo odpovedal, napis nejaku otazku.

Krevetka123

Vemeno tvojich pár názorov som si už prečítala v iných diskusiach a viem, že si len jeden komplex, ale na svoju obranu poviem, že mne nikto žiadne peniaze nikdy nedával a ak áno, tak sa jednalo výlučne o pôžičku

Vemeno

Dobre som sa zasmial. Ak by tebe daval peniaze priatel, tak to nazves podporou, ak mu davas peniaze ty, tak je to pozicka.

0vecka

2 Krevetka123 moja terajsia mala takyto problem s byvalym a tahala to s nim 5 rokov... zlom nastal ked mu nasla flek kde nemusel nic robit za 1300 EUR v cistom ... a on jej povedal ze za taky smiesny peniaz nebude robit v podpore ma asi 1000 ...a vtedy povedala ze 5 rokov ho podporovala poziciavala pisala s nim motivacne listy a tak.... a proste ze on sa uz nezmeni...

no a teraz je so mnou :-D a az teraz zistila ako to posrala :-D

corsten

ano, máš pravdu. ujasni si s ním, aké zmeny očakávaš a uvidíš či sa posnaží. komunikácia je základ.

Krevetka123

Tak ja do toho zahraničia idem, lebo by som bola sprostá, keby som kvôli nejakému chlapovi trela biedu za minimálnu mzdu vo firme, kde sa k ľuďom chovajú ako k dobytku a s alkoholičkou pod strechou. Čiže tam idem aj keby sa postavil na hlavu a jemu dám zrejme čas, kým budem preč, aby si ujasnil čo a ako splatil dlh a keď sa nerozhýbe ani do vtedy, tak nebudem mať motiváciu sa vracať