Nezastaviteľný plač

Príspevok v téme: Nezastaviteľný plač
kiwi

Dobrý deň, mám 20 rokov a dva a pol ročný vzťah. Už dlho ma však trápi to, že keď sa s priateľom pohádam, alebo hoci len sa začne riešiť niečo čo sa mi veľmi nepáči, tak sa mi veľmi často stane že sa rozplačem. Strašne mi to vadí najmä preto že ten plač sa nedá zastaviť a aj keď sa rieši nejaká úplne malá maličkosť tak ja plačem akoby mi niekto umrel. A neviem to nijakým spôsobom zastaviť. Najhoršie je keď sa mi to stane niekde na verejnosti, strašne sa za seba hambím. Dobre viem ako chlapi nemajú radi keď ženy plačú. Prosím poraďte, čo s tým mám robiť? Máte niekto podobný problém? Som z toho zúfala, potom sa z každej malinkej hádky stane veľká vec na 2-3 hodiny :(

zewa

Tak poznam aj take zeny, co kvoli tomu uzivaju AD. Je to na zvazeni kazdeho, do akej miery mu to prekaza a ovplyvnuje zivot.

amm

To poznam aj mne sa to stavalo a stacilo ked len na mna ucitel trochu nakrical a mala som slzy v ociach alebo ak nieco nebolo podla mojich predstav a bolo jedno co, potom som sa naucila z takych blbsoti vytiahnut nieco co by ma trochu rozveselilo a myslela pozityvnejsie preto niekedy nepocujem polovicu toho co mi kto hovori lebo som myslienkami inde ale stale lepsie ako plakat

Maoam

proste to, ze z kazdej prkotiny urobia dramu a teater, je otrasne, niekedy je to aj smiesne,ale ked to ma ten druhy zazivat vkuse a pri kazdej vymene nazorov (ktora by sa dala zvladnut uplne s kludom a chladnou hlavou), je to na odstrel

Maoam

ja som zazila emocne nestabilneho, hysterickeho partnera, neustale sceny, pri kazdej najmensej prilezitosti, nic nezvladal, je to strasne

najhorsie je, ze skor ci neskor to tieto osoby robia nevedome/vedome tak, ze to pouzivaju na manipulaciu a vyuzivaju to casto vo svoj prospech, mnohi z nich su aj hypochondri, prehnane uzkostlivi na seba a svoje zdravie, sleduju sa, kazde pichnutie, zabolenie v tele = hned tumor a ked maju bolest hlavy, su indisponovani na par dni a vsetko sa musi tocit okolo nich

pri kazdom problemiku maju okolo seba regiment pomocnikov, ale ked ma niekto iny problem, oni väcsinou nepomozu

je to uplne na zblaznenie, jedine co pomaha bud sa takych ludi stranit, alebo uplne ignorovat ich hystericke reakcie a sceny, vsetci tito ludia su bravurni herci a manipulatori, hoci si to nemusia uvedomovat, ze to robia

neustale si vynucuju pozornost a nevedia riesit problemy, vsetko ide len cez sceny a partner, ktory je casto velmi pragmaticky, riesi aj za nich, lenze je to utrpenie

mnohi partneri potom riesia vztah tak, ze prestanu reagovat, odidu z miestnosti, ked sa spusti scena, hadka, plac, pripadne cholericke prejavy a vybusnost, lebo sa to neda dlhodobo zvladat, aby clovek sam neskoncil u psychiatra

kati2005

Maoam - áno ženy majú najčastejšie prívlastok hysterické, ale aj niektorí muži sú hysterický, ja by som to ale tak nenazývala, skôr by som to pomenovala emočne stály alebo nestály. Každý sme naozaj iný, stačí si pozrieť Hipokratovu teoriu telesných tekutín prevládajúcich v ľudskom tele.

Maoam

neviem, ci sa s tym da nieco robit, ak je zena raz taky typ, tak mozno sa to da do istej miery zmiernit vedomym treningom a ovladanim, ale proste je to povaha

je ale fakt tazke nieco riesit s clovekom, ktory je hystericky a uzkostlivy, prehnane reagujuci aj na uplne prkotiny, taki su aj niektori muzi, nie je to cisto zenska zalezitost

vlastne sa druha strana, ktora ma takehoto partnera alebo protajsok ocita v pekne blbej situacii, lebo vsetko sa sustreduje potom uz len na zvladnutie hysterickych prejavov takej osoby a riesenie povodneho problemu je utlacane uplne do uzadia

väcsinou sa nic neda vyriesit :-//,lebo dana osoba sa musi skludnovat, utesovat, atd.

je to uplne na nervy

kati2005

ešte si spomenula " alebo keď sa mi niečo nepáči" .. v komunikácii je dôležité aj to, aby si sa vedela pozrieť na situáciu aj z tej druhej strany, vypočuť si argumenty a nie všetko jednostranne riešiť vo svoj vlastný prospech. každý sme jedinečné indivíduum, pozeráme na rôzne veci z rôznych uhľov pohľadu, preto znova prízvukujem, všetko treba riešiť až po odznení emócií a nie s horúcou hlavou, vtedy to vedie k deštrukcii a jasným cieľom u teba je asi vyhrať slovný súboj alebo niečo čo ti prinesie úžitok a ak sa nedarí, podvedome využívaš plač na získanie prevahy, bez toho aby si si to uvedomovala, alebo to robíš cielene. lenže zistila si, že už to akosi na partnera nezaberá. naozaj, ťažko ti poradiť keď nepoznám celú vašu situáciu, váš vzťah. to že ste spolu 2,5 roka nenapovie veľa, je to málo indícií na hlbšie riešenie problému.

kati2005

Kiwi - tak keď to na teba príde, preruš debatu alebo diskusiu s priateľom, choď sa vyplakať niekam vedľa "do izby" a keď sa ukludníš, tak sa vrátiš a dokončíte problém, ktorý riešite.možno ti to pomôže možno nie. a dôležité je aby ťa partner podporoval, jednoducho mu povedz, že sa chceš naučiť ovládať svoje výkyvy a takto si to budeš trénovať. dá sa to aj v hlave. ja som to kombinovala. Fakt je dôležité aby ťa partner podporil, lebo keď zle zareaguje vyvolá to opačný efekt, rozplačeš sa ešte viac. alebo si nájdi v tej chvíli inú činnosť, ktorá ťa zbaví nežiaduceho nariekania. ja som skúšala všetko možné a pri poslednej "výmene názorov" som bola v pohode. ale tak niekedy sú emócie nutné, či už pozitívne alebo negatívne, bolo by divné ak by si mala plakať a ty by si to neurobila. ale to už je na hlbšiu diskusiu. drž sa a netráp sa, dúfam, že máš chápajúceho partnera.