"kamaratka" ma strasne dourazala...

Príspevok v téme: "kamaratka" ma strasne dourazala...
melindaaa

Ide o to, ze mi dlzi peniaze, nie velku sumu, cca 10€ minule mi zaplatila nieco za jedno euro, a teraz mi hovorila, ze mi je dlzna len 5€... Na to som jej povedala aby mi vratila teda 6, ja som zaplatila minule to a to a to....Peniaze sa nazbierali, a ona si asi myslela, ze na to zabudnem, vzdy som vacsinou ustupila, kyvla rukou, doplatila jedlo, zaplatila vstup na nejaku akciu aj za nu kupila pitie ked nemala, pozicala jej na MHD a mnoho mnoho ineho. A ona nemala nikdy snahu vratit mi to raz za uhorsky rok zaplatila nieco za par supiek a za to si robila vzdy strasne zasluhy a este mi to prizvukovala, ze ona platila TO...Keby som to mala zratat tak by mi bola dlzna 3 nasobok ale to som od nej nikdy nepytala, len tu konkretnu za co mi povedala sama ze mi to vrati. Jej argumenty boli v style- ty mas viac tebe to neuskodi... Na to som jej dnes prvykrat povedala, ze si pytam tie peniaze spät( podotykam, nie plnu sumu) strasne sa na to urazila lebo nebolo po jej, lebo som jej neustupila na co bola zvyknuta ze ked nema spolahne sa vzdy na mna, a oponovala som jej tym, ze tie peniaze chcem a okrem toho som si pytala skoro o polovicu menej. Okamzite zacala na mna utocit s vecami dovernymi, hladala vsetko mozme zle ktore este viac prikraslovala, vrtala do ziveho uplne, do veci co ma kedy trapili s ktorymi som sa jej zdoverila to otocila proti mne v zmysle keby som nebola taka a taka, vraj som na peniaze, materialistka atd.hrozne ma zacala urazat, krivdit mi. Na to este napisala v sms vraj uz so mnou kamaratka nechce byt, ze konci a mam si JA prist po tie peniaze co mi dlzi a veci ktore mam u nej.. obidve mame nad 20 rokov. Hrozne ma mrzi ako sa zachovala, ide o princip- bola mi dlzna peniaze za konkretne 3 veci co mi povedala, potom ti to vratim a radsej ako by ich mala vratit ukoncila niekolkorocne udajne doverne kamaratstvo, zo sekundy na sekundu zmenila na mna nazor a jej slova ma dost boleli. Jednoducho, zacala som si vsimat, ze casto sa ulakomi kvoli peniazom, strasne "setri" ale co sa tyka jej frajera na neho minie majland a potom vyplakava, ze nema peniaze, ze ja mam viac a ona tolko nema nepriame povedane- zaplat to ty.
Ked som jej nevysla v ustrety tak spravila toto.

Nikdy by som na nu takto nezautocila, s takymi vecami ktore ju kedy trapili, nikdy by som to neotocla proti nej, nikdy by som na nu nenakydala tak ako ona dnes na mna. Nikdy by som ju silou mocou nechcela urazit, ponizit, potopit a este aj ukoncit kamaratstvo, ale neviem ci nahodou dnes neukazala tu svoju pravu tvar.... je to dovod na ukoncenie kamaratstva vlastne???? Dalsia vec je pisala mi nech si pridem po tie veci z je doma ked som jej zavolala ze uz idem, tak mi arogantne povedala, ze nieje doma, inokedy. Toto si robia kamaratky? asi nie vsak.... strasne mi ublizila. Aj ked mala chyby mala som ju rada, ale strasne mi ublizila tym ako sa zachovala. A dalsia vec je ked je zadobre s frajerom co okrem neho uz nema nikoho iba jeho a jeho kamaratov tak ma s nim po tejto hadke ohovara az to pekne nieje. Takisto ohovarala jeho predo mnou ked sa pohadali... Pretoze sa s nim nemam rada.... teraz budu obaja na mna kydat a mozno mi robit aj zle nemo...ale to ma nestve az tak ako to, ze mi tak ublizila. Chcem spravit jednu vec- ked si pojdem po tie veci- zobrat si ich, povedat jej ze ju mam rada, ze ma to mrzi, ale mi hrozne ublizila a nech sa drzi v zivote... len neviem ci spravim dobre

george303

Najlepsi su taky poskokovia poulicny ktori len vysedavaju v herniach a cakaju kto im co zobere ... Idealne ked platis a pritom vytiahnes z vacku viac penazi a nejaky parazit pride nech mu pozicias 5e ved mas este dost penazi ... Ty ludia asi nechapu ze existuju aj ine dni a ine veci na ktore potrebujem peniaze to ze ich mam prisebe neznamena ze ich chcem vsetky prehrat prepit alebo rozdat ...

george303

Ono peniaze dokazu pokazit mnohe kamaratsvta ...
Osobne som si nemusel nikdy poziciavat nejaku vecsiu sumu ale viem ze keby potrebujem tak mam okolo seba ludi ktori mi s radostou pozicaju ...
Z druhej strany mnohi ludia ziadali mna aby som pozical pokial to bol clovek o ktorom som vedel ze mi tie peniaze nevrati pokial ho nebudem stym otravovat den co den a ja taky clovek niesom takze takym nepoviem ze nepoziciam ale poviem ze nemam .... Potom su ludia ktorich mam rad a verim im takym ochotne poziciam stym ze mi vratia ked budu mat bez zbytocnych reci bez urcenia si datumu splatnosti ... Vtedy zistujem ci mi ten clovek fakt stoji zato pretoze ja sa tvarim ako by som nikomu nic nepozical , nehovorim otom nepytam si peniaze spet oto viac si potom tych ludi vazim ked samy zavolaju ze maju premna peniaze ... Zatial som sa nesklamal ..

ja40

Melinda a bud rada,ze ti to bola kamaratka a nie sestra. Pretoze sa mi stalo to iste s mojou ml.sestrou a ta mi dlzi sakra velke love. Teraz sa nebavime uz 8mesiacov len preto,ze ma ohovarala za moje dobro a furt mi nevratila az som sa nas*ala a dala som jej najavo,ze toto trpiet nebudem. Uz mi nedavno napisala,ze mi to bude splacat...keby mi nebola sestrou,tak v zivote takuto osobu nechcem mat vo svojom zivote...je tiez zakerna a podla...videla si film Pribeh z Bronxu?
Tam mu jeden tiez dlzil nejakych 20dolarov a jeho kamos mu povedal,nechaj ho tak,teraz si sa ho zbavil za 20dolarov,neni to super? Ja som to uplne pochopila a tymto sa odvtedy riadim...az na tu moju segru musim priznat

lost

Pocas kamaratstva si treba vsimat, aky je pomer medzi "beriem:davam"
Pokial ma niekto pomer 100:0 tak je jasne o co im ide..
Ale aj ked je pomer 90:10, nemusi to nutne znamenat, ze ten clovek je nevyhodny.. Casom sa to moze vyrovnat..
Pointa je, aby tam z druhej strany bola tiez snaha, ale nie len snaha zaplatit spolocny obed alebo co..
Ale o to, ako sa zachova v kritickej situacii, ked je jeho pomoc nevyhnutna (alebo extremne potrebna) a on/a za to nic nedostane..
Taka klasicka teoria, ktoru ja osobne pouzivam na kazdom s kym si menim pomer "beriem:davam"
idealne je ale nikdy si nepisat ani v hlave nepocitat ten pomer, to je len pre ilustraciu.. nikdy to nebude 50:50 fyzicky a chemicky a matemticky a o to ani nikdy nejde.. ide o "tímoveho/kamaratskeho" ducha, to je podla na dostatocny pomer.
ciste teoreticky, ak si clovek matematicky spriemeruje nie jedneho kamratata, ale vsetkych, tak sa skutocne dostane extremne bliku ku 50:50 :)

lost

Ja osobne ak mi niekto nieco nevrati, uz mu nikdy v zivote nic nepoziciam, ba ani nezverim do opatery :)

Tak proste prekusni tu financnu stratu a ber to ako "školné" ze nemas verit ludom co si doveru nezasluzia..

A na toto "ty mas viac tebe to neuskodi" ... stavim 10 000 EUR na to ze ak ma volebne pravo, tak volila Fica ;)

Toto je jedna z najretardovanejsich viet aku clovek moze z ust vypustit.. Tak brutalne to v mojich ociach znizi jej/jeho IQ aj EQ aj QQ, ze by som mu len povedal "Ked myslis, tak cau, lebo ty mas menej ako ja"

Ako ak by som sa ja dostal do tejto situacie, tak by som to bral ako vyzvu, aby som ho raz, niekedy o par rokov alebo desatroci, nechutne slizko a extremne prefikane odrbal o co najvacsiu castu jeho majetku.. A potom sa tvaril presne tak isto "ja nic, ja muzikant, ved mas viac"

Ako podla mojho skromneho nazoru, s takymto clovekom je sranda, pretoze sa velmi lahko vytoci do nepricetnosti a nie je nic krajsie ako sledovat taky jav :) ale pokial na taketo nemas zaludok (robit si z nej srandu) a si skor kludnej povahy, silne odporucam skoncit vztah a zabudnut na to, a brat to ako "školné"..

DJ terror

Bud rada, ze si sa jej zbavila. Za par rokov by si od teba pozicala mozno 500-1000 eur, a potom by si sa jej chodila prosit, ze kedy ti to vrati. Tiez mam kamosa, ktory robil rovnake drahoty ked sme boli este soplaci, a to sa jednalo o sumy ako 20 a 50 korun. Poucil som sa. Potom nedavno za mnou prisiel, ze ci mu nepoziciam 1500 eur, lebo vedel ze ja ich mam. No urcite som mu pozical :-))) Ostal nasrany,ale potom ho to preslo a od niekoho ineho si pozical, ale to mi uz bolo jedno.

Maoam

tak vzdy ta ludia prekvapia, ale mozes si vela veci vsimat uz pocas kamaratstva

vsak aj u tejto si si uz davno vsimla, ze tema peniaze je velmi konfliktna u nej :-)

len si to asi tolerovala, alebo si to nebrala moc vazne

deff

ci pana take fuchtle hystericke nenavidim jak ta kechla co ju opisujes... ma vedia vytocit take ze az... no ale nema zmysel to riesit s emociami, hlavne ked ona je taka vymleta, chod si po veci ale spravaj sa k nej s anglickym pokojom a sebaovladanim, to takych ludi najviac prekvapi a odzbroji... asi caka nejaku scenu, pravdepodobne sa v tom vyziva (nepozera telenovely, hotel paradise a podobne pakoviny? IQ na to ocividne ma), tak jej to nedopraj, s kamennou tvarou ju pekne pozdrav ze si si prisla po veci a nicove nic s nou neries, neodpovedaj nereaguj len sa jemne usmievaj, na normalnu konverzaciu nemas sancu u nej aj keby si neviemako chcela.... s maximalnou graciou jej podakuj, popraj pekny den a otoc sa jej chrbtom raz a navzdy.. nech ju aj roztrhne od hnevu ked sa nevie spravat jak clovek

melindaaa

moam, dik aj si mi otvorila oci este viac ako som sa snazila sama... asi toto kamaratstvo nestalo za to.. ale budovat si s niekym doveru odznova na to uz nemam silu.... snad najdem este niekedy taku kamaratku s ktorou si budem rozumiet, len sa bojim ze ak pride nejaky problem tak sa zachova tak isto... hrozne mi je normalne ma pri srdci picha. Idem si aspon hlavu vyvetrat von a pojdem si po tie veci