môj pes ma sklamal

Príspevok v téme: môj pes ma sklamal
LauraP

Mám 6 rokov nemeckého ovčiaka, neviem čo mu je ale za posledné dva týždne sa správa veľmi zvláštne. Čo nás veľmi prekvapilo a zarazilo že pohrýzol manžela a potom aj mňa. Manžel ho išiel pohladkať ale predtým hladkal susedovho nového psíka tak neviem vysvetľujeme si to tak že asi cítil ten pach a preto zaútočil/ pohrýzol ho do ruky/ zvykneme ho pri parkovaní auta do garáže uviazať na to je zvyknutý, ale mňa pri odvazovaní chytil do ruky, potom o dva dni keď som ho chcela uviazať bežala okolo mačka ale on zavrčal na mňa tak som už nemala odvahu. Odvtedy sa správa striedavo je kľudný ale niekedy zazerá. Podotýkam že bol pokojnej povahy, poslúchal na povel keď sme ho chceli uviazať dokonca keď videl auto sám išiel na miesto, ale teraz akoby trucoval a hneval sa na nás, veľmi ma to mrzí, lebo fakt starostlivosť má výbornú, je voľne pustený, pravidelná vyvážená strava, venovali sme sa mu všetci členovia rodinya teraz takto sa zachoval,po porade s veterinárom ktorý mi povedal že sa cíti niečím ohrozený a preto takto reaguje to dáva zmysel, lebo susedia mali nového psíka / už ho nemajú zahynul/ a že mohol žiarliť , vraj je to psychika a máme ho sledovať a byť k nemu pozorný. No tak áno len ako mu znovu dôverovať. Nemá niekto skúsenosti ďakujem

bingham

Jefitto

Tak takuto Picovinu som uz dlho nepocul ze

"Zviera sa nevie samé od seba rozhodnuť, že čo spraví, vždy k tomu musí mať nejaký podnet- hlad, smäd, únava a podobne"

je vidiet ze nemas vztah k zvieratam..., pretoze takyto nazor mali ludia v 15 stor. ked upalovali carodejnice, lebo si mysleli ze spolupracuju s diablom, predpokladam ze ty si urcite jeden z tych co si mysli ze velryba je ryba :D

Bohuzial ta musim prebrat z toho velkeho omylu..., pretoze zvierata skutocne vedia co robia a nie su to len vrodene instinkty !

dobra rada nastuduj si nieco o simpanzoch, kosatkach, delfinoch, potkanoch a pod..., aby si nabuduce netliachal taketo Óbr picoviny, lebo je to fakt na smiech :)

Zviera je rozmyslajuca bytost ktora vie citit, preto sa k nim treba spravat s respektom a neublizovat im (ak to nieje nutne - hlad, obrana a pod)

lost

A preco davaju za tyranie zvierata 12 rokov?
A za vrazdu 6?

2 otazky, 2 odpovede

za prve 6 za vrzdu je cyba systemu a vysmech, mal by ist na dozivotie (ale na vlastny ucet) o to nepochybujem, mam po krk teorie "ale aj vrah sa moze polepsit a sluzit spolocnosti" ano - tak nech sluzi v uranovej bani, normalne je nezabijat, a nie zabijat a potom sa lepsit, to je logicke.

12 rokov za zviera by som dla preto, aby sa uvedomil a po tyrani zvierata nepresiel k tyraniu cloveka, ak by nedostal trest.. myslim ze ktokolvek kto tyra zviera je mentalne postihnuty.. lebo tyrat tj nicit hocico len tak, je chore a neprirodzene..

a co ak ho tyra na vedecke ucely?

lost

"aj psovi" ?
ved pises ze pes nikdy za nic nemoze a teraz utocis na vzdy nevinneho tvora ?!
prepac, ale pride mi to Hitlerovske , respektive absolutne emotivne (vystrielam kazdeho kto ma nastve)

teta nechala psa skocit na cestu, alebo ty si jazdil na chodniku? (mame extremne malo cyklotras, zeby tam?)

a nie len psy, ale aj ine zvierata som samozrejme myslel, vsetko ZIVE..

ale mne to stale nedava zmysel, prepac le Boh je potom fašista a poviem u to priamo do oci aj ked budem pred nim stat, ked raz budem mat tu cest, bez ohladu na to, kam m potom posle, pokial mi polopatisticky nevysvetli, preco a z akeho dovodu dal CNS psovi, ktoreho je mozne tyrat, ale on ten pes za to nic nedostane. to ze TYRANA za to potrestja je kur.vsky irelevantne, pretoze to nemeni na chladnom fakte, ze pes TRPEL.

A ani slobodna vola nemoze byt argumentom ze "nech pes trpi"

mas prilis zlost k psickarom, no ja svojho nikdy nedavam na obojok, ale na mna (ci vseobnecne) volali na sidlusku mestku policiu aj ma to stalo par eur, a rozmyslal som ako sa mu pomstim a vies co som nasiel? dieru v zakone a teraz sa moj pes legalne pohybuje po sidlisku a nikto mi nic nemoze.. nebudem stracat cas zistovat kto to bol a ako mu pokazit den.. hovna po svojom psovi zbieram, nie pre strach z pokuty, ci strach z toho ze mi podviazes gule, ale preto, aby som sam do jeho hovna o den neskor nestupil.. a zo vseobecnej slusnosti voci spolocnosti.

ale nech mu kur.a nikto neprikazuje obmedzovat slobodu mojho psa, lebo mu uviazem gule :) (to iste si myslim pri rychlej jazdy na dialnici)

a v zakone sa to vola -materialna podstata skutku.

nikto ma nemoze zavriet za to, ze HAILUJEM v mojej vlastnej kupelni. moze? ak si myslis ze ano, vysvetli preco.

preto verim ze nikto nie je opravneny obmedzit mojho psa, ak nikomu nic nerobi (to ze ide oproti nejakemu cloveku a zstavi 1 meter pred nim nepovazujem za obmedzenie a ohrozovanie daneho cloveka, to by sme museli vyhubit vsetok hmyz).

A ty si myslis, ze ak mi dal Boh slobodnu volu, ja teraz si zaobstram 1 milion psov a maciek a konov a delfinov a budem ich palit na roste za ziva, potom ma Boh za to hodi do pekla, tak ze je to OK? Myslis ze to ze 1 tyran skonci vo vecnom ohni zadosuciny trapenie nespocetne velkej skupiny zivych bitosti, hoci len zvierat?

mne to jednoducho pride fašisticke.. pretoze tie zvierata sa nepytali na svet a nikto z nich si CNS nepytal, proste preco ma niekto prikazane sa narobit s CNS (na poziadavku cloveka - ako moj pes) a preco ta ziva bytost, hoci je to len žaba, musi trpiet fyzicku bolest? bez akejkolvek odmeny v posmrtnom zivote? nejaka protinahrada byt musi, v opacnom pripade mam pochybnosti, preco by mal mat clovek dusu.. konieckoncov potom kam sa dostane clovek, ktoreho vo veku 0 dni ukradnem z nemocnice a 50 rokov budem trapit a znasilnovat? do neba? preco? len preto ze ma dusu, ci je clovek? co ak ma nenavidel? za to ze ho tyram a znasilnujem a dokonca sa ma pokusal zabit? ve to je hriech nie?

bud Boh proste neexistuje, alebo existuje a jeho pisatelia Biblie a zakonov maju obrovske medzery a jednoducho si pracu odflakli, pretoze nech rozmyslam akokolvek, nikdy neprijmem teoriu, pokial nie je relevantne vyargumentovana, preco by mali existovat ZIVE BYTOSTI S CNS(!) pre nase potesenie.. a preco by mali trpiet, pre nasu slobodnu volu.. je predsa rozdiel, ak si ulovim zviera (hoci aj psa) v divocine a zjem ho pre potrebu prezitia (konieckoncov toto iste sa deje pes versus pes ci tiger vo volnej prirode)

A este jedna, dnes este divna otazka, ale otazka - co ak pride mimozenstan, ktory sa na cloveka podobat nebude, no evidentne bude inteligentny (ked sa sem dostal), ak ho zabijem, je to vrazda? alebo len ulovenie necloveka? teoria inflacie nevylucuje, ze ak mame zivot tu, nemoze byt niekde inde, hoci aj na opacnom konci vesmiru..

Jefitto

Na túto tvoju otázku- či majú psy posmrtný život ma ešte napadá:

Prečo práve psy? Myslíš, že majú posmrtný život aj mačky, vretenice, pavúky, križiaky, tarantuly, slimáky a korytnačky?

Lebo ja myslím že nie a predsa sú to rovnaké živočíchy

Jefitto

Takže:

- Zvierata žiadna dušu ani nič nemajú. Majú len vrodené reflexy a centralnu aj obvodovu nervovu sustavu. Maju ju na to, aby sa vedeli zariadiť podľa toho, že im je napríklad zima, alebo teplo. Prvoky žijuce v mlake toto nepotrebuje. Im neni ani zima ani teplo. Preto je ich nervova sustava priam smiešna

- Teda žiadne zvieracie nebo ani peklo neexistuje

- Zviera sa nevie samé od seba rozhodnuť, že čo spraví, vždy k tomu musí mať nejaký podnet- hlad, smäd, únava a podobne.

- Kvôli tomu, že človek má slobodnú vôľu a môže sa rozhodovať, či bude robiť dobro, alebo zlo, má aj zodpovednosť. Zvieratá zodpovednosť nemajú. Nemôžeš predsa odsudiť psa za to, že niekoho pokusal na dva roky basy... či?

- Aj židov Boh miloval a predsa dopustil, aby z nich Hitler niekoľko milionov zabil.

Aby ste ma nepochopili zle, tak ja nemám nič proti psom, ale skorej proti ich majiteľom. Pes sa vysere do piskoviska. Keby sa hrali moje deti s psimi hovnami v pieskovisku, tak ti hovorim, že v tú hodinu by som uviazal penis aj psovi aj jeho majitelovi, nech sa im tie mechuriska prasknu vo švikoch.

Alebo idem slušne na bicykli, stara nadržana tetka, čo s tym svojim čoklom ešte snáď aj suloži ho nema na voditku, o nahubku ani chýru, pes mi meter pred kolesom skočí pod koleso, vytriem pysky a pokrčim si koleso na bicykli. Výsledok je taký, že tetuš začne na mňa vrešťať, že neviem šoferovať a bludy. Pritom by som do toho psa tak kopol, že by sa za ním prášilo. A do tetky tiež. Takíto ľudia ma vedia nasrať a preto nemám veľmi rád tieto debaty o psoch, kde sa o nich rozpráva, akoby boli rovnocenný s ľuďmi. Možno sú, ale tak pre fanatikov typu greenpeace, čo vedia hovno, ale tvária sa jak keby zedli cely svet...
Osobne si myslím, že človek, ako kráľ všetkého stvorenstva má mať najvyššie miesto zo všetkých rastlín a živočíchov. Nechápem, ako za týranie psa môžu odsudiť človeka na 12 rokov a za vraždu na 6 rokov. PRoste to nechápem, ani nikdy to nepochopím. Alebo ako pre niekoho môže pes znamenať viac ako človek. Možno vidím ten problém tam, že niektorí ľudia sú nam nepriatelia, ale veď ani psy všetky nie su priateľske.

Osobne som nikdy žiadneho tvora netýral, ani muchy, hmyz, bezdôvodne nezabijam živé tvory, dokonca ako budúci skaut ich chránim a spoznávam.

lost

Jeffito, ked uz sme to nacali, myslis ze existuje nebo pre zvierata? (resp ci maju posmrtny zivot, ci maju dušu, je uz narocnejsia otazka)

ale aby som to urychlil, tak Boh povedal, ze hriech = smrt (zjednoduchsene), ze?
a aky hriech robia zvierata, ked nemaju slobodnu volu, ako maju ludia, len sa spravaju podla svojej povahy? z toho by malo vyplyvat, ze ak nehresia, tak by mali mat nejake "nebo" pre seba.
kedze nemaju slobodnu volu, neexistuje aby ich Boh potrestal, to by isiel podla mna sam proti sebe, pretoze clovek plati vysoku dan za slobodnu volu = Bozsky súd, ci nie ?
a konieckoncov, ako by mohol vsemilujuci Boh dopustit utrpenie zvierat, ak maju centralnu nervovu sustavu, tym padom citia bolest, ale smrtou sa to konci?
tj. naklonujem 1 miliard psov, co nie je dnes problem, a kazdeho hodim do mikrovlnky, co nie je dnes problem. ako by mohol Boh dovolit takto mnou tyrat 1 miliardu zivych psov, ktorych defacto stvoril a mal by ich mat rad?
to je extremne nelogicke (za istych okolnoti to ma logiku, ale to su len hypoteticke myslienky, ze maju nejaku falossnu CNS, necitia bolest , alebo ba dokonca ze cela "gaja" resp priroda je Boh samotny a zije "vsade naokolo")

preco sa pytam teba? zaujima ma nazor cloveka co ma blizko k Bohu..

lost

xdanielax

trpaslicieho pudla :)

zaujimave ta 5 mitova pamat a urcite na tom nieco bude :) sice ho nemam za co potrestat uz peknych par mesiacov :D tak to nemozme vyskusat, ale pamatam sa ze ked bol velmi krpaty a nieco vyviedol, tak som ho "pokarhal" a potom ked som mu hned na to (cca 1 minuta) povedal "pod sem" tak bezproblemov prisiel a tvaril sa ze on nic on muzikant :) ale mozno si to pamatal, neviem :) ale je velmi zaujimave, ako sa dokaze naucit rozoznavat jednotlive veci a ich udalosti, aj ked su mierne zmenene.. (napr nejaka pevna trasa pri venceni, alebo jeden clovek mi hovoril, ze cesta na veterinu je taka rozbita / betonova a ked na nu voju s autom, tak pes citi kam ide :) resp uz vie.. popripade ked kupem psa, co nie je casto (mozno 4-8x do roka podla potreby, ale nie vzdy so samponom pre zaznam :) tak uz vie kedy je koniec a co nasleduje.. dokonca sa uz aj tak naucil, co neviem ci je nahoda alebo nie, ze sa neotrasie pokial mu poviem "otraas sa" :D haha buduci tyzden to vyskusam.. a proste caka na fenovanie :) ale zase nie je to robot, cize niekedy urobi fakt nepredvidatelne veci :D a v tom sa mi paci o to viac.. ze prejavuje akusi nepredvidatelnost a predovsetkym kvapku "egoizmu" a tym naznacuje ze aj on je ziva bytost a vyzaduje si pozornost.. a neviem preco, ale prave to mu zvysuje hodnotu podla mna :D )

napriklad ked jem na sedacke, tak on sedi vedla mna a caka kym dojem, o nic sa nepokusa, len caka a caka :) a potom i ked by som nemal, tak mu tma nieco necham, popripade teraz to uz robim tak, ze dopredu si dam na tanier nieco co je urcene pre neho (nesolene jedlo) a potom to zje, lebo som to akoze jedol ja, ak mu to dam priamo z kuchyne do jeho misky, tak to nechce zjest :D ale nie vzdy to takto funguje :)

Jefitto, nie so to nahodou ty, co sa tu nedavno ohanal az s fanatickym nadsenim pre vieru v Boha? To si teda krasna ukazka farizeje alá Janči Fígel z KDH ? Nemyslis?
Aby si chapal ako to myslim, Boh mal rad zvierata, nie?
Cize ak ma clovek rad zvierata, uz je retard?
Bol Noem retard za to ze zachranil zvierata pocas velkek potopy ?
Hm, podla tohto, viac ludi ako zvierat sa utopilo, co ty na to ?
Nechem tu robit flame war, ale tak Boh stvoril vsetko, cize aj ludia a aj zvierata (aj zlato a diamanty mimochodom), tak kde je problem v tom, ze ma niekto vyssiu uroven lasky k svojmu zvieratu?
To ze sa o svojho psa staram nadpriemerne, znamena snad to, ze ja som mental, alebo to, ze priemerna starostlivost globalne je uboho nizka v urovni?
To mas ako 800 eurovy plat, je to predsa nadpriemer, no skus uzivit rodinu z takeho platu..

Hmm ?