prihlásenie sa na 2 vysoké školy súčasne

Príspevok v téme: prihlásenie sa na 2 vysoké školy súčasne
Tarja_93

Prosím o radu. Tento rok som maturovala a som prijatá na štúdium do Nitry, kde sa mám záväzne do 4. júla nahlásiť, či nastupujem alebo nenastupujem od septembra do ročníka. Lenže problém je v tom, že radšej by som chcela ísť na ten istý odbor do Banskej Bystrice, no nemám istotu, či sa mi daný odbor aj napriek prijatiu otvorí (musí byť minimálne 5 ľudí). A keďže v BB nemám istotu a do NR sa musím prihlásiť najneskôr do 4. júla, rozmýšľam, že by som sa prihlásila do NR a potom neskôr aj do BB (teda ak sa mi definitívne otvorí odbor). Myslíte, že by s tým bol veľký problém, keby som neskôr jednej škole oznámila, že tam nemôžem nastúpiť kvôli nejakým dôvodom? Veľmi pekne ďakujem.

koberec

moja, zavazne sa prihlas na obe, to nikto nebude zistovat, ci si este niekde prihlasena a preco si nenastupila, maju to uplne v pazi :-DD Neprides na zapis a hotovo...

Tarja_93

Spravím tak, že sa prihlásim aj tam aj tam....a v septembri sa ešte definitívne rozhodnem (a vlastne sa uvidí, kde sa mi otvorí).

Tarja_93

Lenže ja chcem študovať rozhodne len na jednej škole (v NR aj v BB to isté - lenže nemám istotu)... dúfam, že nebude prúser z toho, ak sa v septembri na jednu školu nedostavím na zápis....

Tarja_93

Prihlášky sú už dávno odoslané =/ len tam mám doposlať overené maturitné a štvrtácke vysvedčenia.... Nemôžu si tie školy zistiť, ak budem prihlásená aj inde? =/ Bojím sa, že z toho bude riadny prúser... ale keď nemám istotu =/...

0vecka

ee nemal by byt z toho problem... sa mi mari ze ak neprides na zapis tak ako keby si nezacala.... ale radsej si to over lebo sa moze stat ze budes musiet ten jeden rocnik cvaknut aj ket dost pochybujem..... popripade sa prihlas a nech ti niekto iny podpise prihlasku a potom sa mozes tvarit ze sa ta to netyka