nenormalny strach zo zubara

Príspevok v téme: nenormalny strach zo zubara
strachoprdka

dobry den,mam velky problem,straaaaasne sa bojim zubara,kym som bola dieta tak sa to zdalo vsetkym normalne ale uz mam 22 rokov vobec nechodim k zubarovi iba ked ma uz naozaj boli zub ako naposledy...ale to co tam svaram je chore a nedokazem to nijako ovladnut,klepem sa ako osika srdce mi bije az v krku a slzy tecu prudom,a to sa ma este ani ndotkne a ked zacne vrtat tak skuvinam na celu cakaren proste ako male decko,velmi sa za seba hanbim:( aj zubarka mi nadava ze uz niesom mala,nema na mna nervy a tak:(( a teraz mam zs obrovsky kaz,bola som objednana az davno ale neodvazila som sa tam ist,minule to bolo proste neznesitelne:(( a teraz v utorok mam termin a musim tam ist,lebu uz t zacina aj bolet:(prosim,nevie niekto o nejakych liekoch na ukludnenie alebo tak? prosiim prosiiim hroozne sa bojim,stale na to myslim z tyzden aj nocne mory mam z toho uz:((pomozte mi niekto prosiiim:((

strachoprdka

iskierka: to by som bola velmi rada keby mi das ten kontakt,je jedno kde to je,a kolkoto stoji. a inak mas pravdu ze by som mala skor ist ale ked ja sa neodvazim az bolest ma dozene:(
asasa:ja si uyvam zuby aj vsetko ale zdedila som zle kazia sa mi aj tak:(
majka: mas pavdu,mal by som zmenit zubara lebo ta moja strach nechape,vysmieva sa mi ze som ako male decko a ze horsiu pacientku este nemala:/

majka_21

po 1.: zmen zubarku (ak nema na teba "nervy", o com to je?). ja mam zubara, strach tiez nenormalny, zakazdym som bleda ako stena. avsak nevybrechuje na mna, ma normalny pristup... chape strach.

naposledy som tam bola asi pred 2 tyzdnami necelymi. robil mi maly kaz (avsak medzizubny...). povedal, ze mi to spravi bez injekcie, ze je to len maly. ako tiez som mala co robit so sebou. ale snazil sa ma uvolnit, bol uplne v pohode... a najma robil rychlo a sikovne. proste super zubar. injekciu si davam pichat stale. kedze vie, aky mam strach z takejto bolesti, tak mi povedal, ze len co ma zacne boliet dost prerezavanie 8-micky (ide mi prva) - resp. ma uplne "vyradi zo zivota", tak ze mam prist a da ju prec. jasne, ze vybrat si ju dam len s injekciou.

asasa,,

Nerob s toho veľkú vedu.Umývaj si každý deň zuby a nebudeš mať starosti.Kupuj si len značkové zubné pasty a ústne vody.Stačí,aj ked pôjdeš len raz do roka k zubárke.To je tak,ked sa o zuby moc nestaráš.Ked už tam sedíš,mysli na niečo pekné,čo ťa v živote rozosmialo,prvú lásku a podobné.Tú bolesť musíš vydržať.Držím Ti palce.

iskierka

jaj no moment, keď k nemu ideš maximálne neskoro a všetko máš okolo zubu už zapálené, jasné že injekcia nezaberie dobre. treba to riešiť nie na poslednú chvíľu

iskierka

strachoprdka a to k akému subárovi chodíš, že ti injekcia nezaberá na vŕtanie? jasné že zaberá! koľkokrát si si dala robiť zub s anestézou? ak raz a na základe toho konštatuješ, že to nezaberá, tak to je málo..mohol ti ju zle pichnúť, alebo bola slabá
keď chceš dám ti kontakt na super zubára, ja si príde k nemu vždy na pol hodinku podriemkať s otvorenou papuľkou :)
tu nepomôže žiadne dohováranie o pokoji, kľude, psychológovi, máš vypestovaný v sebe totálny strach... jedine na tie anestézy sa musíš spoľahnúť, čo je škoda, pretože tie nie su v každom prípade najlepším riešením, no ale radšej s ňou ako keby si mala robiť také cirkusy, však mu odplašíš pacientov z čakárne :D

strachoprdka

na vrtanie inekcia nepomaha,viem to z vlastnej skusenosti,to pomoze to znecitlivi iba dasno pri trhani ale vrtanie boli rovnako:(( nad rodenim som este neuvazovala,asi cisarsky rez.... ja viem,ze je to iba docasne ale strasne sa toho bojim hlavne ked viem ze mam obrovsky kaz,ze sa toho nemozem ani dotknut to boli a ked si predstavim ze mi to toho este budu vrtat tak mi hned ide mraz po chrbte a slzy do oci:((
a prave na tabletky na upokojenie som sa chcela opytat ake su najucinnejsie volnopredajne???

lochness

ak sa bojis bolesti, vypytaj si lokalnu anestezu u zubara.. nikto sa k zubarovi netesi, ja som z toho tiez mavala dost stresy, pomaha mi racionalne sa na to pozriet - nie je to nic zavazne, nic trvale, je to maximalne nejaka polhodinka mojho zivota a potom ide zivot normalne dalej, nie je to nic permanentne, proste raz sa ta navsteva skonci :)) a bolest je tiez len docasna, nie je to trvaly stav, netreba si to tak pripustat

xdanielax

ale hned v pondelok sa k nejakemu objednaj a dohodni si sedenie.

A neboj sa, nejako to zvladnes. Snaz sa na to nemysliet a relaxuj.