Koniec cesty

somktosom

Urcite sa moj stav s manzelom da nazvat kriza...mam 3 deti a v tejto dobe si nemozem dovolit byt sama to za prve. Za druhe si nemyslim, ze existuje lepsi muz napriek tomu co sa medzi nami deje. Za tretie mame spolu dieta, ktore nas potrebuje oboch nakolko je ine... a potrebuje specialny pristup a keby sa mu rozpadla rodina bolo by to velmi negativne pre neho...Citim sa ako vo väzeni....ani rodina nieje miesto kde sa citim potrebna...zacala som fajcit po 20 rokoch a pre deti to je strasna zmena, lebo ich mamka bola proti fajceniu a radikalne....robim veci co by som pred 2-3 mesiacmi ani vo sne nerobila....

somktosom

Mmle O...verim v peklo a prave preto si to tam nechcem namierit priamou ciarou...len citim ako by mal prist moj cas odchodu a mam odzite. Zila som aktivne a vela priateliek na mne doslova viselo a to intenzivne a teraz mam chut poslat vsetkych ludi co odo mna nieco chcu rovno do riti a to som byvala velmi mila....mam pocit, ze sa mi zmenila osobnost....ze to uz niesom ja...alebo akoby ozilo moje horsie ja....

somktosom

Meretseger....pozriem si film....ako som pisala na samovrazdu nemam odvahu i ked dnes som si uvedomila, ze v takomto stave moze cloveku prepnut a moze konat skratovo....

somktosom

Zewa...plne si uvedomujem, ze niesom v poriadku...a manzel mi z toho nepomoze, lebo ani netusi ake je to co ma nici silne...a v konecnom dosledku nas vztah je naruseny.....zijeme spolu, ale niesme si blizky.

Mmle O

"Poznám niekoľko prípadov, v ktorých príčinou zdanlivej smrti bol pokus o samovraždu. Všetky tieto skúsenosti sú označované za nepríjemné.
Ako jedna žena povedala: „Keď odchádzate stade ako
utrápená duša, budete utrápenou dušou aj tam." Títo ľudia tvrdia, že konflikty, ktoré chceli samovraždou vyriešiť, ostali pri nich i keď boli „mŕtvi", a navyše pribudli k nim ďalšie komplikácie. V stave bez tela nemohli problémami
pohnúť a museli pozorovať nešťastné následky, ktoré svojím činom vyvolali. Muž, ktorý bol zúfalý zo smrti svojej manželky, sa pokúsil
zastreliť. Po resuscitácii si spomínal: „Nešiel som tam, kde bola ona. Dostal som sa na strašné miesto ... Okamžite som videl, akú chybu som spravil... Napadlo mi: ,Prečo si tak urobil.'"
Iní, ktorí zakúsili tento nepríjemný stav „predpeklia", poznamenali, že mali pocit, akoby tam ostali na dlhý čas. Bol to trest, že „porušili pravidlá" a chceli predčasne uniknúť
od povinností svojho života....."

uloz.to

Meretseger

Pozri si film Veronika sa rozhodla zomrieť; možno ťa inšpiruje!
A vravím ti, somktosom, pokiaľ nežiješ na pustom ostrove ako Robinson, VŽDY je tu niekto, koho tvoj odchod zraní. Ja síce uznávam právo na samovraždu, ale viem, že je to šialene sebecké. Tým nechcem dosiahnuť, aby si sa cítila zle, pokiaľ vážne uvažuješ nad tým, že si siahneš na život, ale z vlastnej skúsenosti viem, že tým zničíš život tým, ktorým na tebe záleží. Nikdy už na tom nebudú tak ako predtým. Tuším, že jedného dňa to tak či tak spravím, toto tušenie ma sprevádza minimálne od 12 rokov (teraz mám 20 a cca 5 TS za sebou), ale takisto viem, že je hafo vecí, ktoré sa ešte oplatí zažiť a fakt... užívaj si každý deň, akoby bol tvoj posledný. Súhlasím. Sama sa hrabem v depresiách, ale život je boj!

mortisha

Nemusíš rozbiť celoživotné úspory v kasíne, možno by stacilo kúpiť si krásne šaty, alebo wellness pobyt :) spraviť nieco co ti dodá radosť a adrenalín. Skočiť s padákom napríklad :) čokoľvek ta napadne. Najlepší by bol adrenalínový životu nebezpečný šport - aspoň pre mňa, tebe mozno postačí kľudny wellness

zewa

somktosom neviem, ci si to skutocne uvedomujes, ale tvoje cierne myslienky nie su v poriadku. Co tak sa obratit opacnym smerom a poziadat o odbornu pomoc? Mzono ti ukaze nieco, co sa este oplati zazit. Mam pocit, akoby si sa dostala do veku, ze si zviazana detmi a rodinou a teraz si sa obzrela dozadu a hovoris si, ze nic moc. Co tak sa zapisat na nejaku skolu alebo univerzitu tretieho veku (aj ked to znie staro :) dostat sa medzi ludi, ktori este zivot nezahadzuju? Manzelstvo mas v poriadku? Mozno by stacilo povedat manzelovi aspon zlomok toho ako sa citis a mozno ta potiahne z tiena na slniecko ;)

somktosom

...aspon si ma vazne rozosmiala :DDDD...dakujem...blaznive a v mojom prippade sice nerealne, ale paci sa mi to...uspory minut nemozem, lebo su na studium deti a nema mi ich kto prizret pocas navstevy Las Vegas :)...a viem, ze je to tak...ani smrt si clovek nemusi priat a stane sa....