Teplo v byte

Príspevok v téme: Teplo v byte
araz

ako tieto dni zvládate?ja som sa dnes už rozplakala,normálne mám s toho tepla depresie,som s toho na nervy neviem to vydržať, tečie zo mna ako z vola,vsade teplo žiaden prievan, ked mam pozatvarane dusno, ked otvorím vleti do bytu rohoručený vzduch a o spaní a ked upravtujem ani nehovorím....sprcha nezaberá,ventilator točí ten teplý vduch po miestnosti,na klimu nemam prachy,som zufala modlím sa nech už je zima....

[zruseny22]

Maoam, moja mama má tiež plný invalidný- mala viac x porázku, má diabetes, hypertenziu, ťažkú hypertenziu. Mala by ísť na "bajpas"- so srdcom, ale má taký vysoký tlak, že nie je možná operácia! Je to 50:50. Prežije, neprežije. Tiež má problémy so štítnou žľazou- tam by tiež mala ísť na operáciu, ale kvôli vysokému TK nemôže! A moja mama má plný invalidný 220 eur, má 55rokov! A berie 10 eur hmotnú núdzu. A keď jej napr. pridajú 1 euro na dôchode, tak to 1 euro jej zasa zoberú z hmot. núdze.
Ja pracovať chcem. Ja som vážne nechcela do dôchodku. Mňa to ani nenapadlo. Ani som s tým nesúhlasila. Ale keďže som bola dlho na PN, aj po nemocniciach, nedalo sa nič robiť. Ja len dúfam, že mi ho čoskoro zoberú!

Maoam

Cry, tuto stranku (prijem) uplne chapem, mna zarazilo len to, ze niektori robia popri plnom ID na plny uväzok, preto som sa na to pytala, to co pises ty s tymi 4h, to dava ovela väcsi zmysel, jasne, ze z ID v mladom veku nemozes vyzit, takze praca popri tom je jasna. Dufam, ze nieco najdes, jednak budes mat vyssi prijem a hlavne vypadnes z domu a budes mysliet aj na nieco ine.

[zruseny22]

Maoam, ja viem, že môžem robiť popri plnom ID 4hod. Mrska včera písala, že robí na 8hod a má tiež plný ID.
Veď jasné, sama tomu nerozumiem. Ale keď ide na to človek logicky- keďže je niekto na plnom ID, znamená to, že ho dostal predsa preto, že momentálne nemôže pracovať, alebo že je stále na PN, alebo veľa iného... ja ti úplne rozumiem!!! Ale ako by som mohla vyžiť s 203 eurami na mesiac? Bola som sa pýtať aj na hmotnú nôdzu, ale že mi to nevychádza, čiže k tomu ID nedostávam ani 1 euro!!!!

Maoam

Cry :DD, no na 169cm mat 45kg...je trocha nonsens, uznas sama. Si zdravotak, tak o to viac by ti to malo byt jasne.
keby si mala 157cm, aj tak by bolo 45kg na hranici ;-)).
Viem, ze ta to, co ti tu piseme, aj tak nikdy nepresvedci. Cry, ale na polovicny uväzok nieco najst by nemal byt taky problem, nie si sama s ID. Takze takych ludi je v BA vela.

Maoam

Cry, chcela som sa opytat, ako je to u vas na SVK, ked je niekto plne invalidny, tak na to je dovod, ako je mozne, ze mozete popritom pracovat na plny uväzok, hoci 8-9h denne? Lebo v zahr. je to tak, ze ked je niekto plne invalidny, znamena to, ze nie je schopny pracovat ani 3h/denne, ak si schopna pracovat 3h denne, tak plny ID ti nik neprideli. Je to divne u vas na SVK. To vlastne clovek s plnym ID dostane ID a moze na plny uväzok pracovat, tym padom ma viac prachov ako ten bez ID, ktory robi rovnako.
Alebo som to pochopila nespravne?

Maoam

Cry, no, strasne je kazdy zvedavy na milimetrove faldiky u teba, fakt..boze. Jediny, kto ich vidi, si ty sama.
Mat tvoju vysku a vahu, tak si gratuluje 98% bab.

[zruseny22]

Maoam, nie je to také jednoduché ako sa to zdá. Teraz mám ten plný invalidný, tak toľko práce na výber mať nebudem:-(
A samozrejme, že chcem prácu, keby sa dalo hneď od zajtra! Myslím to úprimne.

Maoam

Cry, najdi si pracu, aspon na polovicny uväzok, aby si sa konecne krutila aj trocha okolo inych ludi, nielen okolo seba samej, to myslim v dobrom. Kedze si zdravotacka, nemal by byt vobec ziadny problem najst nieco, hoci len na par hod v tyzdni, popri VS. Zdravotakov vzdy treba, takze urcite v BA nieco najdes. Vsak si posli ziadosti a CV-ka do nemocnic, ambulancii, kukni na profesia.sk, ci nieco nie je volne.
V BA musis nieco najst, aj keby tanky padali.