Svet nema rad negativnych ludi?

lost

Hmm, no ja sa snazim byt chorobny optimista :D
Resp, velmi malo krat ma niekto moznost ma vidiet ked nemam dobru naladu :D
To asi aj preto, lebo nechodim nikam ked mam zlu naladu :D

A ja zijem takto:
- ak je zamracene, sedim a nic nerobim
- ak je slnecno, vyuzijem to naplne

(metafora)

A preto to robim takto, lebo neznasam prenasat moje zle dni na ineho cloveka, lebo logicky nema ani najmensiu sancu mi pomoct a reci "neboj to bude OK" si viem povedat do zrkladla aj ja sam :)

naco zatazovat ineho mojimi problemamy?

preto nekonecny optimizmus :) dany problem uz rozkusem aj sam..

Ale nemozem povedat ze nemam rad negativnych ludi, skor naopak, beriem to ako vyzvu "challenge accepted" a negativitu nejak zmenit.. horsie je to, ze ak si niekto nechce nechat zmenit negativitu a to ani za svet..

Myslim si, ze pozitivnej energie ma clovek neobmedzene vela.. negativnej neobmedzene vela mat nemoze.. je to fyzicky nemozne :D

dokaz toho je aj to, ze existuje smajlik tento :) a opak toho je tento :(
a potom existuje tento :D ale opak uz nema !!!

sewie

vacsina ludi nema rado negativnych ludi-no je to pochopitelne-ludia chcu byt stastni a preto sa radsej obklopia pozizivnymi ludmi...prilis vela negativismu odcerpava energiu...ale treba rozlisovat medzi tym ci ma niekto nejaky problem a preto mu nie je do spevu alebo ci je niekto neustale negativny a ciastocne si v tom "labuzi"...mne skor lezie na nervy ked si ludia myslia ze mam zlu naladu a pritom ju nemam...vela ludi strasne rychlo pristupi k zaveru ze ten kto sa neusmieva je smutny, zdeprimovany,negativisticky....ja proste ked mam neutralnu normalnu naladu tak sa len tak do vetra neusmievam-mam normalny neutralny vyraz...a ludom zacne sibat a myslia si ze som nastvana...nechapem...potom sa ma XY ludi pyta:alles goed?(holandsky:vsetko ok?) uz som na tuto otazku alergicka....stale dokola to iste to iste...alebo:preco sa neusmievas?usmievaj sa...jezisi maria! usmievam sa na ludi ale nie do vetra!ked sa mi niekto prihovori tak sa nanho usmejem...ale nebudem predsa len tak stat na ulici alebo za barom a usmievat sa na postovu schranku alebo na vodovodny kohutik-na to je treba asi iny mentalny stav....ah jaj...ludia sudia a vedia figu...potom pocuvam kraviny ze mam stale zlu naladu-ehm moja nalada je fajn ale sproste zavery mi ju kazia!haloooo!

Vemeno

Ja by som povedal, ze tento svet nema rad ziadnych ludi. Jediny ciel, ktory si vacsina ludi kladie je ziskat co najviac penazi za co najmenej namahy. Jednoduchsie povedane, mat viac penazi, ako ma sused. A to je hlupost. Su to hlupaci. Niekedy sa az chytam za hlavu, ake kusy p.c a k.kotov stretavam na dennej baze. Neverili by ste tomu.

Synthetic

Negatívny ľudia si podľa mňa všetko to negatívne akoby k sebe priťahovali. Za normálnych okolnosti my nevadia, ale niekedy stačí jeden veľky pesimista na to aby sa celá partia nakazila takou tou depresívnou náladou.

Ja osobne som trochu zvláštny, čo sa týka iných ľudí tak vždy sa ich snažím povzbudiť a optimistický naladiť ale keď sa jedná o mňa tak som strašný pesimista pretože si moc neverím.

anjelik

Nie, Zewa, neubližuje to.:o) Ale musíš vedieť, prečo tí ľudia takí sú, prečo tak podivne uvažujú. To máš ako s rádiom, keď vieš, ako ho zapnúť a vypnúť, tak aký už len problém s ním môžeš mať. ;o)
Ak takých ľudí okolo seba máš, je to na tebe..buď sa im vyhni, alebo proti tomu postav svoj vlastný dobrý a pozitívny pocit zo života. Ak ten je silnejší ako ten ich, je otázkou času, kedy ich * prevlníš * na to pozitívnejšie. Ak nie, budete nariekať odušu..:oP Treba to brať ako životnú skúsenosť,učíš samu seba ovládať sa a nereagovať na každú kravinu, čo ti kto predostrie. :o)))

majkyyy111

optimizmus a svieza pozitivnost je akoby si daval vsetkym okolo seba kazdu chvilu nove a nove darceky. je to ako sirit zivotnu energiu ako taku. depresivni a negativni ludia siria okolo seba len skazu, nevolnost, smutok a smrt, preto ich logicky ostatni normalni ludia neznasaju a vyhybaju sa im. niekedy sa da negativny postoj zabalit do ironie a sarkazmu, ale to tiez vydrzi byt vtipne len do urcitej miery. na druhej strane aj prehnany, nemiestny, alebo aj neuprimny optimizmus nie je prijemny a posobi uplne opacne, pretoze nie je presvedcivy. ked to zas pripodobnim k tym darcekom tak je to ako davat darcek s peknou krabickou a maslou ale vnutri je prazdny, nic tam nie je.

vretienko

skor tak ze svet nema rad depresivnych ludi
to su vlastne ti ktorych docista ovladaju negativne emocie
a tych nemaju radi lebo ti sami jedinci nemaju radi samych seba resp. nevedia prijat samych seba..ale to uz je na dlhu debatu

Dadula56

Ak je to clovek, ktory len brble na vsetko okolo, tak ano ubera energiu. Su vsak aj pesimisti,ktori to vsetko podavaju so sarkazmom, su vtipni, taki ma bavia. Ako uz vsak Sejla poznamenala- chorobni optimisti ma otravuju omnoho viac. Slnieckovy cloviecik, ktory je non stop ako na drogach ma vytaca a radsej sa s nim uz nestretnem.