Minulé životy - hľadám niekoho, kto sa zaoberá regresmi

Deria

blondula, to som ja uz zazila...nezvycajne, mysteriozne, dokonca viac krat, lenze o tom nebudem pisat, aj tak by mi nikto neveril. teda ak si sralo, radsej nechci nic mysterizne zazit. a co si myslis, ze reinkarnacia nema nic spolocne s duchmi? urcite ano.

Deria

mna take veci vzdy pritahovali ale myslim, ze by som nechcela vediet, kto som bola (ak som bola) v minulom zivote, (ja asi nejake zviera, lebo so zvieratami maximalne citim:))este by mi z toho siblo...:)

Blondula

...z vela programov som mavala zimomriavky,len byvalo to dost neskoro vecer a ja som zaspavala :D ale na toto si pamätam,ale na konci tusim aj tak nebolo 100 % iste,ze ci naozaj nieco take moze byt! aj ja by som chcela konecne zazit nieco vynimocne,mysteriozne !! okrem duchov samozrejme :DDD

Deria

raz davali v nemeckej tv taku reportaz, ako zena pod hypnozou popisovala, ako sa videla v jej minulom zivote, ze bola nejaka slachticna niekde v taliansku, povedala aj mesto, kde zila, co robila, atd. potom sa vybrala aj s tv timom toto miesto vyhladat. (nikdy predtym tam vraj nebola!)a skutocne ho nasli! zena sa rozplakala a spomenula si v tom momente este na to, ze tam pri jednej brane (ktorej zaklady este stali) sa tajne stretavala so svojou laskou. ta zena bola totalne hotova, rozcarovana a stale plakala od dojatia.
neviem, co si o tom mysliet, pretoze take experimenty robili s viacerymi, ktori opisovali, ako a kde vidia samych seba a nasledne to miesto navstivili. vyzeralo to realne a nezdalo sa mi to nainscenovane.

bella12

regresná "terapia" vychádza z predpokladu, že existuje reinkarnácia a minulé životy. Ale čo ak žiadne minulé životy neexistujú? Čo potom zažívajú ľudia pri tejto terapii?

V prvom rade regres ako návrat do minulých životov nie je metódou psychológie ako vednej disciplíny, ale okultnou technikou. Pri hypnóze sa človek úplne vzdáva svojej vôle a podvoľuje sa vôli hypnotizéra. "Terapia" prebieha v stave nevedomia pacienta a netreba zabúdať, že tento prijíma slová a gestá hypnotizéra ako sugescie. Hypnotizovaný upadá do pasivity, kedy prežíva, vidí a cíti to, čo si praje hypnotizér. Hypnotický stav je v skutočnosti stavom zvláštneho prenosu informácií medzi hypnotizovaným a hypnotizérom. Je nerozumné považovať vízie získané pri tejto terapii za pravdivé a skutočné "spomienky na minulé životy". Všetko je len klam, pretože regresia v čase nie je možná. Navyše je aj nebezpečná, pretože môže vážne narušiť psychiku človeka.

www.rozmer.sk

anjelik

Riečka :o), takto by sme sa tu mohli baviť donekonečna. Takže uzavrime to s tým, že pre mňa ezoterika, a to tebou ponímané duchovno je raz a navždy v úrovni * detských * hier a pokusov. ;o) Pokiaľ to ale vedie k odkloneniu pozornosti človeka od jeho aktuálnych problémov a svojim spôsobom mu to život uľahčuje, tak v tom prípade to má svoje opodstatnenie. Ale...vždy je tu nebezpečenstvo, že akokoľvek by bol hypnotizér skúsený, predsa len je ľudské podvedomie skôr *močiar a trasovisko * ako nádherná rozkvitnutá lúka. ;o) Preto je na zváženie, či toto treba niekomu ukázať a práve sem ho vziať. Veď preto bolo ľuďom voľakedy pod trestom smrti zakázané *ponárať* sa do minulých životov. Ale pokiaľ sa to pohybuje v úrovni, že tá a tá kolegyňa ma nenávidí, lebo pred x životmi som jej prebrala nápadníka..tak ok, prečo nie? Aspoň sa žieňa skľudní. Síce nepochopí, že aj keby o človeku nič nevedela, je jej povinnosťou byť slušná a príjemná, ale zase..o čo lepšie znie, že nie je nejaký prvozrod, ale stará a skúsená podstata, nie? :oP