Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?

Príspevok v téme: Ako chytiť tulavu mačku aby ma nedoškriabala?
saska_

Chcela by som dať vykastrovať tulavu mačku, ktoru som si obulbila a každy den ju krmim, nechcem aby sa s nou tulali aj mlade, teraz ma pri sebe jedno mačiatko, su spolu pod autami, krikami..., preto nechcem aby mala ešte mlade. Problem je v tom, že pohladkať sa da, ale chytiť nie, brani sa a určite by ma došktiabala tak ako jej mlade :-) to som nahodne chytila na ruky, chcela som ho odniest k jedlu a skončila som s doškriabanou rukou :-)

njn

Nehnevajte sa, ale za prvé, nekrmte túlavé mačky, oni sa potom premnozia, vidim to u nás na ulici. Za druhé, ta mačka ti povedala že ta chce za majiteľa a že sa chce nechať sterilizovat? Mačky maju právo na svoj život nech je aký je, to že podľa teba nie je dobrý neznamená že si to mysli aj ona.

veves

odporucam zajst za zverolekarom ci by nepozical klietku. nam tak pozical, macku sme tam nalakali na masko a tak mu ju odniesli, on si potom sice zazil v ordinacii peklo s divou mackou ale nebola som tam:) mensie poskriabanie asi budes riskovat. problem je, ze sa treba vopred asi objednat, takze ju budes musiet chytit nech to stoji co to stoji. ale robis dobre:) ak to bude fajn lekar a bude ju operovat z boku bruska tak este v ten den bude schopna kracat. male by si si mohla zatial zobrat k sebe:)a nachystat im nejaky staly pelech, nie aby stale chudatka pod autami alebo krikami boli. ludia su zli velmi. byvas na bytovke?