Bipolárna afektívna porucha - BAP

Príspevok v téme: Bipolárna afektívna porucha - BAP
Dede2222

Rada by som vedela, či tu má niekto skúsenosti s BAP. Psychiater mi diagnostikoval túto poruchu,bol dosť zdesený,aj ja, takže ma čaká vyšetrenie u psychologičky a následné vyšetrenie v nemocnici. Keďže je pravda, že nálady mám rôzne a z toho plynúce konania, akosi si to nechcem pripustiť. Odporučil mi naštudovať si informácie, ale nevedela som prečítať ani prvý článok. Informácie ma desia, takže by som rada poprosila o informácie a skúsenosti. Odmietam jeho diagnózu, nechcem si to pripustiť, ale čím viac to odmietam, tým viac mi je jasné, že niečo tam prekerne sedí.

Dede2222

To nie je spôsobené z ich strany. Veľmi ťažko si pripúšťam niekoho cudzieho. Jediný lekár s kým nemám problém, je moja očná lekárka..:))paradox sekera jak hrom, ale verím jej od začiatku. Všeobecného som potrebovala len v čase klasickej chrípky, aj to asi 4x a u psychiatra som bola teraz 5x, ja som lekára dosiaľ nepotrebovala, vďaka Bohu..:) Takže ja a lekári, keby zmením psychiatra, pochybujem, že nájdem lepšieho, keď ostatní čo sú tu, sú asi najväčšími adeptmi na psychiatriu. On je fajn, len ja mám problém, podobne je to so všeobecným. Zisťuje všetko o BAP (keďže som prvá jeho pacientka s touto diagnózou), prosto sa snaží, vidím to na ňom,lenže ja som tá, ktorá nereaguje na akúkoľvek snahu. Toť moja chyba..:)

Meretseger

Razím, že človek by mal lekára vymeniť, ak mu nedôveruje - to však asi u teba nebude možné, neviem. Ja mám našťastie dôveru ku všetkým svojim lekárovm (všeob., psych., diabetologička) a môžem si len pochvaľovať. Tak predsa len, vidia ti do hlavy, do tela a to predsa nedovolíš len tak hocikomu, že jo. Keby ma mali operovať a mal by to robiť nejaký divný týpek, tak to radšej odmietnem a idem buď inam, alebo do súkromného sektora, tam to musí byť kvalita.

Dede2222

Však som za to dostala svoje, neboj..:)) Odvtedy sa držím toho, kto nezažil, nech neradí, vždy lepšie ako dostať človeka do väčšej depky..:) No mne ešte lekár nevynadal, len ten môj, vraj lieky sa nevynechávajú, ale aj to len jemným spôsobom...to vieš, lekárom nedôverujem a poviem tak cca 10%, aj to tak zveličujem, neviem, prosto neverím, že cudzí človek, ktorý ma pozná na základe zdravotných údajov mi môže dávať rozumy. Ale toho svojho musím pochváliť, snaží sa, len ja som prosto ešte stále nie som presvedčená o tom, že mu môžem dôverovať. A o psychiatrovi ani nehovorím.

Meretseger

Ale iste. Len to hovor ľuďom, ktorí poriadnu depku nikdy nezažili. Proste a jednoducho a skrátka, netušia, o čom to je, len sa cítia zodpovední radiť. Rovnako je to aj s rezaním, hoci i ja chápem, že chcú pomôcť, ale ak nevedia, o čom to celé je, nech radšej mlčia. Mám svoju lekárku, ktorá mi poriadne vynadá a mozgu je hneď všetko jasnejšie.

Dede2222

Tak to určite nie je nič moc. Dohováraním u mňa nikto nič nedosiahol, len pravý opak. Pohyb? Keď som rada, že vstanem a ako-tak fungujem? Isto..už by ma videli, nemám rada ak mi niekto niečo diktuje, radí, čo je lepšie. Viem, že sa mi snažia pomôcť, ale sorry ako v depke niekomu hovoriť o pozitívnych veciach a radách, to mi príde zbytočné, ako keby len hrach na stenu hádzali.

Meretseger

Dede: Neviem, či ma chce držať v depresii na liekoch proti mánii, ale mienim si AD vybojovať, takto asi skapem... Hrozne mi je, a to sa nespraví dohováraním ani pohybom, hoci to kapku pomáha, uznávam...
Tomáš, podľa toho, čo píšeš, by to mohla byť BAP, tzv. zrýchlená forma, hoci neviem, či sa to netýka len toho, že človek má viac ako 4 fázy za rok (to je typická forma, ak sa nemýlim). Navštív lekára, beztak na to budeš potrebovať lieky.

Dede2222

Tomáš, tak to neviem, u mňa sa striedajú nálady mánie s depkou a to neskutočne hnusnou. Ja sama ešte spracúvam túto diagnózu, našla som tu dobré rady, ale myslím, že najlepšie Ti bude vedieť povedať čo je vo veci tvoj psychiater. Lekár je len lekár. So mnou keby nejde člen rodiny a nepovie ako sa veci majú, tak dodnes neviem, že čo mi je. Takže ja radím lekára, "samodiagnóza" sa nevypláca. Pekný deň

Tomas323

dobry den vsetkym, nejaky cas mam podozrenie, ze trpim maniodepresiou, no nie som si isty, chcel by som sa spytat, je mozne aby sa tie stavy striedali velmi rychlo, napr kazdy mesiac alebo kazde dva tyzdne?....a druha otazka, je mozne ze by to mohol byt vzorec typu normalna nalada, brutalna depka, normalna nalada, brutalna depka.....pretoze ja u seba nepozorujem nejaku extra skvelu naladu, ale niekedy zasa mam taky stav ze si planujem ako zacnem posilovat, ako si kupim gitaru a zalozim skupinu, ako precitam milion filozofickych knih za sebou? to by mohli byt priznaky toho akoze "dobreho" stavu? dufam, ze som to napisal zrozumitelne, pls poradte mi niekto.

Dede2222

Ja nie Pezinok, ja skôr Zálužie..:) Prečo odmietne? Však máš mať lieky..či sa mýlim? Ja som mimo ešte a k tomu táto depka, že úžas, nič totálne nič sa mi nechce, ale mám šťastie, že sa ma snažia aspoň trošku zamestnávať doma. Dobrovoľne nasilu, ale tak aspoň niečo, len som pod 24hodinovým dozorom. Minule som skoro urobila somarinu, takže segra ma trošku preplieskala a bolo...:)

Meretseger

Ktorá nemocnica by pripadala do úvahy? Či sa nestretneme niekde v Pezinku:)
Momentálne depkujem, v piatok idem k psychiatričke (nie dnes, ako som napísala, preklep), tá mi však asi AD opäť odmietne dať a budem v riti... Poďme si to všetci hodiť, deti, a budeme happy! Ach jo...