Bipolárna afektívna porucha - BAP

Príspevok v téme: Bipolárna afektívna porucha - BAP
Dede2222

Rada by som vedela, či tu má niekto skúsenosti s BAP. Psychiater mi diagnostikoval túto poruchu,bol dosť zdesený,aj ja, takže ma čaká vyšetrenie u psychologičky a následné vyšetrenie v nemocnici. Keďže je pravda, že nálady mám rôzne a z toho plynúce konania, akosi si to nechcem pripustiť. Odporučil mi naštudovať si informácie, ale nevedela som prečítať ani prvý článok. Informácie ma desia, takže by som rada poprosila o informácie a skúsenosti. Odmietam jeho diagnózu, nechcem si to pripustiť, ale čím viac to odmietam, tým viac mi je jasné, že niečo tam prekerne sedí.

Maoam

Meretseger, on mal oficialne BAP a mal naznaky Borderline. Lenze ja som nepoznala len jeho s tymto ochorenim, poznala som aj viacero zien, tie boli ale hraniciarky a dve mali k tomu este BAP. No uzasne cele :D.
Schizofrenikov poznam tiez troch :-).

Maoam

Myslim, ze jemu mnohe doslo, ale uz bolo potom neskoro.
Ja som rada, ze je mojou minulostou. Osobne lutujem kazdu zenu, ktora s nim bude vo vztahu, ok, mozno to bude zvladat ovela lepsie, ja som dala maximum, ale bohuzial - to bola asi najväcsia chyba z mojej strany. Kazdopadne som sa naucila postupne viac veci a na nieco to cele bolo dobre.
Z mojej skusenosti mozem povedat, ze BAP-aci su extremni egoisti a svoje ochorenie vyuzivaju vo svoj prospech.
Co s tym robis ty konkretne? Pises, ze si to uvedomujes. Ako manipulujes ty? Zaujima ma to, ako to vyzera z tvojho pohladu, kedze tym ochorenim trpis, takze mas zmenene vnimanie.
Preco to robis, je to nutkanie, alebo to robis preto, lebo mas pocit, ze tym, ze mas BAP, si znevyhodnena voci zdravym ludom a tak manipulaciami chces z toho aspon nieco pre seba vytlct? Snazim sa to len lepsie pochopit.

Meretseger

Ja osobne som si to uvedomovala a fakt ma trápilo, ako sa správam, ale neovládla som to.
Som alibista? Jo, tiež pravda.

Maoam

a to umele vyvolavanie hadok, scen, naschval, zakazdym snaha umelo vyvolat rozbroj, disharmoniu a radost z toho, ked sa to vydarilo...vyzivanie sa v tom

Maoam

Meretseger, aby som nebola taka jednostranna, to vsetko malo maly efekt, s odstupom casu ho hodnotim pre seba ako pozitivny - dost ma to naucilo. Ale tvrda skola.

Maoam

Meretseger, mna by zaujimalo, ci si uvedomujete, co sposobujete partnerovi/-ke, ktora nema vase ochorenie, lubi vas a je pri vas, znasa vase nalady, vykyvy, extremy, hoci ma aj vlastny zivot a starosti v nom, vies, je fakt brutalne tazke zazivat tie stavy, ked vidis, ako sa ti taky clovek dokaze doslova v momente otocit o 180 stupnov a este rano o 5 ta lubil a o 5:15 je ladovy ako cencul a ty nechapes, co sa zasa stalo.
(pritom si mu/jej nedala ziaden dovod)

Potom sa odmlci na 2 tyzdne a zrazu sa ohlasi a pride, akoby nic a chce automaticky od teba, doslova ako samozrejmost, ze vsetko je opät OK a super a ked toho nie si schopna, hodi na teba celu vinu a ty si zasa za problemovu, hoci celu scenu a vsetko okolo toho sposobil on/ona. Proste tito ludia majstrovsky dokazu vsetku zodpovednost za vlastne rozhodnutia, ciny, nalady vzdy hodit na okolie a vzdy sa hodia do polohy, ktora im momentalne maximalne vyhovuje. Poznam viacero BAP-akov, vsetci do jedneho su velmi velki manipulatori a vedia, co robia.

Kedysi som mala cosi ako sucit a dokonca pochopenie, ale po osobnych zazitkoch uz toho velmi nie som schopna.

Meretseger

Pokojne to vezmem osobne, pretože to moc dobre poznám (na sebe). EQ na bode mrazu, myslím, že by som si ho niekedy rada prerozdelila s IQ :)

Maoam

Meretseger, moja skusenost je ta, ze zalezi velmi od toho, ake konkretne psych. ochorenie dany clovek ma, lebo su velke rozdiely, dalej dolezity je charakter, IQ a EQ daneho cloveka, lebo to potom nadobuda ine rozmery, je toho vela. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sa psych. ochorenia velmi podcenuju a hlavne, velmi sa podcenuju veci, ktore prezivaju pribuzni a partneri tychto osob. Nezriedka je taky clovek po par rokoch v silnom burn-oute, alebo sam musi vyhladat psychologa, aby zvladol zivot.
Je to fakt sakra tazke.
Taky poriadny BAP-ak alebo Borderliner dokaze dohnat uplne do zufalstva. Vyzmyka z teba vsetko a nakoniec nic z toho. Neber to osobne, len pisem osobnu skusenost.

Maoam

ja som mala stastie na partnerov s psych. poruchami, druhy mal zasa ine :-//, este som mala psychopaticku sefku, viem, ze je velmi vela ludi s psych. poruchami a je toho coraz viac, ale do partnerstva s takym clovekom, ak to dufam rozpoznam vcas, nikdy viac

je to PEKLO