Tie nase vyplaty ...

lost

A to "luxusne" 260kW auto sa da doviezt z USA, obycajne camaro ci mustang, za smiesny peniaz 13000 USD
lenze dane, clo, a ine homo(logizacne) poplatky a z 13000 USD mas 16000 EUR!!

no a teraz, zaplat 2997EUR za registraciu, lebo luxus

tj, defacto, 13000 USD co je 10 000 EUR v prepocte, je luxusne auto, na ktoru pojde dan 2997EUR..

sranda co? ;)

toto nie je socialne, toto je fašisticke..

lost

Deria

maximalne nesuhlasim.

80kW az do 120kW je uplne minimum pre bezpecne auto a dam ti protiargument.

predstavme si cloveka, co kupi fabiu v base vybave s 1.2HTP za 7000eur.
zaplati DPH tym padom kolko 1200eur?

teraz si vezmi cloveka, co da ani nie vela, ale tak stredna trieda 21000eur za auto, tj da 3x viac na DPH !!!

plus, spotreba vykoneho auta ma daleko pozitivnejsi vplyv do rozpoctu srzk dane za PHM !!!

ak mam spotrebu 5l/100km, zaplatim menej, ako keby som mal 10l/100km

to uz nie je dostatocne zdanenie?

preco by som mal este platit x-tisic eur za auto, len preto, ze je vykonnejsie?

ved v amerike je 250kW smiesny vykon a u nas je to "TOP 1 NAJLUXUSNEJSIE auto" :)

mozem ti len povedat, ze moje prve auto bolo viac ako 80kW a to som mal smiesny motor 1.6litrov... a mozem ti aj povedat to, ze s tym autom sa na okreske predbiehat velmi neda ;)

ale budis, ak chcu slovaci downsizing a vysavace, tak prosim :) ja auto nebudem kupovat najblizsie roky, teda dufam ze nie, a retrospektivne to nedokaze zdanit ani doktor Fico sam :P

ohanaju sa s tym, ze take dane su v zahranici, ale ano, tam nemaju 700eur hruby plat.. to je podstatny rozdiel.

btw zivnostnikom stupnu dane.. prave takym, co zarabaju 700eur mesacne..

Lulu2011

zbytocne sa je hadat preto, lebo zo ziadneho politika nepadneme s nadsenim na rit, ja som pozerala za Dzurindovej vlady, ked tvrdili, ze to a heno sa zlepsilo, imaginarne kecy a tak je to stale, ci ten, ci hente tu je, aspon tie peniaze matky dostali a nestihli sa rozflakat, aspon daco, lebo v state sa nic usetrit neda, vsetko rozdrbu pre seba, zaujimave, ze ked clovke kradne ide do vazania, ale branie si do vlastneho vrecka z dani ludi je akosi stale besztrestne a v pohode

Deria

nuz lost, nehnevaj sa ale kto ma na take auto, iste ma aj tych par euro navyse, hm? vidi sa ti prijatelnejsie pritahovat opasky tam, kde sa uz neda?
ach jaaaj, tie tvoje auta:)

lost

ale je zbytocne sa hadat, nesledujem to tak, aby som to polozil faktami, no mam pocit, ze bude zle, a uvidime, pokecajme o tom za 4 roky, ak nie skor, ok? :P ;) :)

lost

Deria

ficov minister?

myslis toho, co do krvi potil, ze plyn sa zlacnel o 95%? :)

nic v zlom, ale to musel mat velmi vela promile, alebo zelene v plucach, aby take nieco tvrdil. 95% MEIN GOTT !

alebo ten, co sa v monaku plavil s misskami a hybal s kurzom az na vysnyvanych 30,126 ?

fico ma dobru taktiku, "jedno tebe, dve jemu, jedno tebe, tri jemu, jedno tebe, styri jemu"
a zabera to na volicov :P

tj. o kolko zvysil dochodok? zase su to len drobne, tak akurat na kupenie hlasov :) ale to ze zadlzi vnukov, to je uz fuk, dochodci uz budu vonat fialky..

PS: nebranim minulu vladu, aj ta bola zla, mozon aj horsia, ale nikdy nepoviem ze "volme mensie zlo".. ziadne zlo.. do pekla so zlom :P

lost

Deria

nie , ale ak chces auto, tak nad 80kW zaplatis o 167eur az do 2997 eur za 250kW auto :)

a povedzme si uprimne, vykon pod 80kW patri do vysavacov a nie do vozidla (obzvlast ked je plno obsadene..)

sice to este nepreslo, ale asi prejde..

Deria

a nevybudovali ziadnu dialnicu, zato vsak zvysili poplatok za dialnicne znamky, takze su drahsie ako v rakusku. no, nechcem domysliet, co by vas tam cakalo, keby boli pokracovali.