Tie nase vyplaty ...

lost

daniel999

u mna dost mizerne, lebo staci ak chcem ist na 1 vylet, a plna nadrz za 90eur je v prdeli, vdaka cene benzinu na Slovensku..

prito musim mat 100Eur ako zalohu v penazenke, lebo policajti nemaju terminal na zaplatenie pokut, kedze nikdy nevies kedy sa na teba vykukne zabudnuta dopravna znacka v strome, neviditelna..

no a staci vacsi nakup a dalsia stovka je v kuchyni a ani neviem kam to zmizne.. (vyhadzujem menej ako 3% jedla, cize ani tim to nie je :D )

daniel999

netusil som ze touto mojou "skromnou" temou tu vzbudim taku diskusiu.

ale ja som sa pytal konkretne,ako je to s Vasimi vyplatami? :)

lost

0vecka

to by u nas museli dat do absolutneho stredu potravin, inak by si ludia vyskrabali tie cipy a neplatili by :D

inac taky napad sa mi paci, a davno som nad tym rozmyslal, preco to takto nejde :)

ale vela pokladniciek by stratilo pracu, tovar by zdrazel (lebo naklady na RFID, to ze usetria na pokladnicke nevadi, poznas mentalitu podnikatelov u nas)..

0vecka

2 AdamKrt ja len nechapem preco to nedaju na potraviny.... by ludia nemuseli cakat v sorach.... len by si presiel a zaplatil pri terminaly..

AdamKrt

Mimochodom, do ID dokladu ako je obciansky preukaz, staci dat RFID cip a clovek je citatelny z niekolkych metrov. Bezne sa to pouziva na tovar, tak nevidim dovod, preco by to nebolo nasadene aj inde. Staci mat prislusnu citacku a uz je mozne citat, ze tie spodky su za par centov a v taske si nesie clovek praci prasok, jogurt a jednu polokoselu z Rakuska.... Tie cipy su tak lacne, ze sa to dava aj na hodne lacne vyrobky...

AdamKrt

lost Včera 21:54 -

u nas sa do banky prenasa informacia o SUME, nie o polozkach za sumu. To neni CSI alebo scifi film o hakerjozkoch....

Mimochodom, ked uz Ti rastie paranoja, ak aj nebudes ocipovany, tak su tu kamery a satelity. Staci SW na rozoznavanie tvare, ktory sa pouziva v davoch a si identifikovany. Tak isto, ked sa aj zahalis, tak pomocou SW na rozpoznavanie chodze sa da pomocou pohybu cloveka identifikovat, kto je to.

Naviac sa da identifikovat cez ocnu rohovku, odtlacky prstov a v buducnosti urcite aj cez auru cloveka, alebo jeho elektromagneticky mozgovy signal. Staci mat len vzorky a si identifikovatelny. Tak si radsej zi kludny zivot, ako sa budes stresovat somarinami.