Zmenil som názor na psov!

Príspevok v téme: Zmenil som názor na psov!
Jefitto

Takže bratia, moje nenavistne prispevky, ktore som tu niekedy písal, si nevšímajte. Bol som teraz od štvrtku do včera na tábore v prírode na lúke. Prvý deň sme boli tam asi 4ria, spali sme pod celtou. Bol s nami jeden gigantický pes- kríženec malamuta s vlčiakom, ak si dobre pamätám. Celú noc nespal, lebo nás strážil (už to bolo jedno významné plus u mňa :D ). V noci o pol druhej začal robiť neskutočný randal smerom na les. Rýchlo som zasvietil čelovkou, ale nič som nevidel, lebo bola hmla. Pes bol jak pošahaný, proste ho tak škubalo, že ja myslel, že na reťazi vytrhne i strom :D Druhý deň sme našli v lese vyvalený strom, stopy a hovna od diviaka. Takže nas pes zachranil. A od tohoto dňa už viac "nenenávidim psy"

S jeho majiteľom som sa rozprával, že tiež nemá rád malých čoklov a to nemám ani ja doteraz. Taký, čo len brešu aby si ich niekto všimol, ale keď príde na lámanie chleba, tak sa poseru. Poznám momentálne 4roch velkých psov, ktorí sú na úrovni

lost

pokial to neskusis, tak nemyslim si,ze mozes hodnoverne povedat, ci by si to dokazal alebo nie :)

ludska psychika je ovela komplikovanejsia

z pohodlia klavescnie, alebo sedacky alebo stolicky v krcme sa hovori lahko

ale ak by si mal namierit zbran na cloveka a zastrelit ho, nebolo by to take jednoduche, bez ohladu na to, kolko FPS hier si uz odohral :P

a to je len rychle strielanie.. uz vobec nie tak intenzivna cinnost ako systematicke tyranie cloveka.. alebo psa.. (ci ineho zvierata ktore citi bolest a dava ju najavo)

cize myslim, ze tyranie nie je taka bezna rutina, ktora by sa dala vykonat bez muhnutia obocia :P

Jefitto

Prirodzene, zviera by som dokázal utýčrať... ale aj človek. No nakoľko nie som idiot, tak som to nikdy neurobil... ani nikdy neurobím

lost

A inac vzdy som si myslel, ze PRAVE TEN MOJ PES JE NAJLEPSI PES NA SVETE :D

klasika..

ale ako si vsimam okolie, videl som uz stovky majitelov a psov, co maju velmi pevny vztah..

cize na svete su ich stamiliony..

myslis, ze je tolko ludi na hlavu? :)

(jasne, stale trvam na tom ze ak uprednostni niekto psa pred dietatom, tak je niekde chyba)

ale velmi sa mi pacilo, ako to Mia_11 opisala, ze ako to vo svojej "svorke" resp rodine beru :)

lost

jefotto,

pisem pomaly,lebo moj pes lezi na mojej lavej ruke, i ked to je jedno, kedze ty uvidis az cely text. mno nexcem ho vyhodit,i ked sa uz obzera :)
asi nemas psa, ze ? :P
tazke je pisat smajlikov jednou rukou :D
kazdopadne k veci..

pes ako taky je zaujimavy tvor..proste spolocnik a pokial nie si vyuzivaci WC, tak neni mozne brat psa chladne.. tj "ochran ma a potom chod svojou cestou"
ale skor sa z toho stane kamaratstvo...

stale pisem ... chcel som napisat "jednou rukou" ale odisiel, lebo to svrbel krk :D tie antiparazitne obojky su svine.. co uz

kazdopadne :D konecne mam dve ruky a mozem ich naplno vyuzit :P pisat dlhyyyyyyyyy yyyyyyyyy YYYYYYYYY yyy text :)

ale ne.. proste aj predtym ako som mal psa, som si predstavoval, ako to moze byt, mat psa, vzdy som bol skor "snilek" a vytvaral si imaginarne myslienky, ktore 99% ludi odsudilo.. kazdopadne fast forward, mam psa pol druha roka a tie pocity su intenzivnejsie, ze ani moje "snilek" sialene absurdne predstavy sa nevyrovnaju realite.

a potom, ked toto prezijes, resp ked som toto dozil/prezil/ zazil, tak mi to zmenilo myslenie.. jednoducho nemyslim v zmysle "ja" ale skor vo forme "my" a to nie len tak ze reci reci.. ale casto pouzivam mnozne cislo ked vencim svojho psa osamote, a nie som v tom sam, lebo som si toto vsimol aj na inych psickaroch, akejkolvek kategorie (vek, pohlavie, inteligencia, rasa psa a cloveka)

a je to aj pravda, lebo ak zijes so psom sam, tak to nie je jednoduche.. bud psa vychovas mizerne a okolie to pociti, alebo poriadne a potom neexistuje JA ale MY

napriklad:

mam chut ist len tak na dovolenku, napriklad mimo EU, nemozem ist, preco? lebo pes !
a znaccne mi to limituje vsetko, napr ako mam ist na dovolenku, hoci aj len na otocku niekam, ked sa nemozem poriadne najest v restauracii ? LEBO PES..

cize pes = dost velke obety, aj v rodine, nie len v samostatnosti..

a to ani nezacnem pisat o tom, ze clovek by sa mal naucit čítat svojho psa a jeho potreby, to nie je len o tom, ze mu tam hodim zradlo, napr kupim najluxnusnejsie a najdrahsie jedlo super premium shit my dog, a vencenie, hoci aj 1 hodinovy jogging ci cokolvek.. ale kedze pes zije s clovekom, dost vela % casu sa nudi, tj. nie ako v prirode , vo volnosti - potrebuje rozptylit...

ale ak si clovek, co ma tu bijucu svalovinu v hrudi, a zijes so zivym stovrenim x-mesiacov az x-rokov, tak neexistuje aby si sa k nemu spraval chladne :) to potom znamena, ze psa nechces.. a preto mas k nemu odpor.. psa treba chciet, ale nie len s pozitivami, ale aj negativami..

napr, vcera som zaspaval a lezal klasicky, hlavou na nejakom vankusi, ci co to bolo, uz neviem, ale pointa bola, ze pes sa prechadzal a tak dlho, ze si hovorim "hmm, sranda mat zive stvorenie, nepredvidatelne pohybujuce sa po priestore" no a nakoniec pristal nejak na vankusi, oprety o moju hlavu..

velmi zaujimavy pocit, preco si vybral prave to miesto.. svoju postel by som mohol definovat/zaradit ako "manzelska" tj. je dost priestranna a mohol pristat kdekolvek.. ale preco sa musel opriet o hlavu a ist na vankus? :D v tom case som tam mal len 1 vankus (niekedy viac, 2-3-4 a vzdy si vyberie nahodne).. moje IQ nie je tak vysoke, aby som to zrozumitelne opisal slovami, podla mna to treba prezit :) mne sa proste velmi paci to, ze ten pes mysli vlastnou hlavou a nie je predvidatelny stroj, ma iste potreby, ma iste zabavky, vymyselnik napriklad mi ukradol cokoladu co som nechal na sedacke a ked som sa vratil, tak ju z casti vylizal... a jasne ze obal roztrhal na cucky a vsade bol bordel, ale prave taketo veci mam na nom najradsej, ked robi nepredvidatelne veci, a da mi vediet, ze existuje :)
aj tak zatial neurobil nic hrozne, nic velke.. aj keby, je mi to jedno :) proste je to moj psik (alebo pes? asi este nie :D on vyzera na vecneho psika :D)..
ten pes proste nezije pre seba, pes nepozna "JA" a velmi casto nepozna ani "MY" ale pes pozna aj "TY" ...

a to je velmi , velmi zaujimave..

Mia_11

Pozri človek je už aj tak či tak zviera a urobil ho sám zo seba,prečo ludia týrajú zvieratá čo si tým dokazujú, človek je zverba a keď ty takéto veci dokážeš povedať tak aj ty si jeden z tých čo by dokázal utýrať a ublyžovať zvieraťu, pes je odkázaný na človeka, pokial mu človek nedá najesť uhynie, ty psovi ublížiš on ti odpustí, vždy bude pri tebe, ak sa čo i len raz o neho postaráš on ti ostane verný, ak človek raz človeku ublíži tak sa idú jeden cez druhého pozabíjať, povedz mi Jefitto akú hodnotu má len človek na zemi ked my sami ničíme všetko okolo nás,hm?

Jefitto

jefitto44@gmail.com

A neopovaž sa mi poslať nejaké prihluple prezentacie!

A prestante robiť zo psa človeka pre kristove rany... čo ste ošaleli?

Naja85

Jefitto, a myslis, ze zradlo, buda a zbieranie hovien psovi budu stacit? Asi tazko. Ale mozno mu to vystaci, len mozno tiez bude trpiet psychicky(co je zial niektorym jedno).

Pre mna je moj pes-fena najlepsi spolocnik. V zivote ma este nikdy nesklamala(niekedy ma vie ale riadne nahnevat, vzdy pri nej vsak viem, na com som, a to som v jej rebricku oblubenosti az druha+je to obrovsky pozierac penazi-uz kolkokrat som si nieco chcela kupit, len tak pre seba, a vzdy tie peniaze idu na nu; jednu dahsiu knihu uz tak kupujem asi druhy rok:D), zato ludia uz xy-krat. Ona prisposobila svoj zivot nam a my sa zas prisposobuejeme jej-podla mna to vzdy musi byt obojstranne, aby vsetky zucastnene strany boli spokojne. Jefitto, fakt by som ti priala, aby si zazil a zistil, ake uzasne je pes zviera a ze nie je to len nejaky sluzobnik cloveka.

PS: Z toho tvojho zaciatocneho prispevku a dalsich mam taky pocit, ze pes pre teba znamena len nieco ako bezpecnostne dvere, ktore ta pred niecim ochrania, ale nic viac. Zial, absolutne si nepochopil a nespoznal osobnost psa.

lost

majka12345, klikni mysou na jeho meno a tam ma email :)
resp staci ak posunies mys na jeho meno , to cervene, a vlavo dole ti prehliadac ukaze jeho mail..