Zmenil som názor na psov!

Príspevok v téme: Zmenil som názor na psov!
Jefitto

Takže bratia, moje nenavistne prispevky, ktore som tu niekedy písal, si nevšímajte. Bol som teraz od štvrtku do včera na tábore v prírode na lúke. Prvý deň sme boli tam asi 4ria, spali sme pod celtou. Bol s nami jeden gigantický pes- kríženec malamuta s vlčiakom, ak si dobre pamätám. Celú noc nespal, lebo nás strážil (už to bolo jedno významné plus u mňa :D ). V noci o pol druhej začal robiť neskutočný randal smerom na les. Rýchlo som zasvietil čelovkou, ale nič som nevidel, lebo bola hmla. Pes bol jak pošahaný, proste ho tak škubalo, že ja myslel, že na reťazi vytrhne i strom :D Druhý deň sme našli v lese vyvalený strom, stopy a hovna od diviaka. Takže nas pes zachranil. A od tohoto dňa už viac "nenenávidim psy"

S jeho majiteľom som sa rozprával, že tiež nemá rád malých čoklov a to nemám ani ja doteraz. Taký, čo len brešu aby si ich niekto všimol, ale keď príde na lámanie chleba, tak sa poseru. Poznám momentálne 4roch velkých psov, ktorí sú na úrovni

xdanielax

a este nikdy nepochopim, ako si niekto kupi "psa" - davam uvodzovky, pretoze si ho kupi a ma ho vkuse zavreteho doma, este mu aj spravi miesto kam ma chodit na wcko. To je normalne na facku.

Naja85

wreck, pri tom rotvalkerovi(islo o samca) som velmi velmi dakovala, ze mam fenu a ze je taka, aka je:)(nevyrypacna, submisivna), vtedy mi fakt nebolo vsetko jedno.

Ku schodom-moja krizenka ma zistenu displaziu bedrovych klbov a teoreticky by nemala chodit po schodoch, nemala by velmi skakat, ziadne prudke pohyby atd.No ale zial ona velmi rada skace za mysami(niektore deti ju volaju aj zajac:D), motylmi, chodim s nou na pole, do lesa, aj po tych par schodoch a zatial je vsetko ok(snazim sa, aby bola osvalena, neprejavuje sa bolestivo a davam jej aj chondroprotektiva), lebo keby som ju v tomto obmedzovala, mala by som dost nestastneho psa. Opatrovala som isty cas jedneho maltezaka, ktoreho panicka tvrdila, ze ho bolia labky, takze nemoze chodit na dlhe prechadzky:). Ked som toho psa videla, hned som pochopila, preco ho tie labky bolia-vyzeral ako vypasene prasa a po kazdej prechazdke skoro vzdy hnackoval(pravidelne sa mu umyval zadok). Jeho panicka mu pribalaila aj jeho obvykle jedlo-raz mu to moja fenka zozrala a taku hnacku si nechcite ani predstavit. Preto sa k psom spravajme ako k psom:), a nie ako k luidom.

diamant19

eam no ten york s mojim sa uz asi 3-4x stretli a boli v pohode ale hned jak si to majtel vsimol bezal ho zobrat na ruky ... no a co sa tyka tych schodoch to som nevedela ale takych 6 schodov je podla mna v pohode...

wreck

lost, no presne. to je uplna hroza, ked vidim ten sklon spravat sa k havinovi ako k malemu dietatu. mat ho ako nejaku nahradu zan. och...

lost

tak moj styri a pol kilovy pudel tiez nema problem ist za 80kg psom, a niekedy sa takto stretnu aj tak ze obaja su navolno :)
osobne mam radsej psov ktori su navolno, lebo mam vacsiu isottu ze majitel vie co robi...
chuda pes co je stale na rukach a nema socialny kontakt..
statisticky, stare babky sa najviac boja o psov, co som si vsimol..

wreck

Naja85, malokedy byva pes-samec taky prepnuty, aby zautocil na suku. stane sa to, ale naozaj len vynimocne. z tohoto pohladu by som povedal, ze mat suku je lepsie, nez mat psa. psi si radi dokazuju medzi sebou a nie vzdy to zvladnu len v hravej rovine.

a aj ked sa suka nechce nechat obhanat psom a skace po nom, je velmi pravdepodobne, ze on jej dovoli daleko viac, nez keby mu to iste robil iny pes.

a tebe, jefitto, zelam, aby si si raz dobre vybral. zdravy, sebavedomy, socializovany, svorkovo spravne zaradeny a najma zvladnuty psik, ktoreho potrebam 'majitel' dobre rozumie, je cista radost a uplne novy rozmer zivota. lahke to nie je, ale za ten rozmer to podla mna stoji.

Naja85

Ja mam v podstste tiez maleho psa-fenu, lebo ma len 11 kg, ale absolutne nemam problem nechat ho ochuchat sa s inymi psami(napr. NO, bernardin, ceskoslovensky vlciak, doberman, pitbul, stafbul atd.), lebo PSY SA POTTEBUJU SOCIALIZOVAT. Podstatne je pozorovat ako sa sprava ten druhy pes, ako je naladeny, a na to pokial mozno adekvatne reagovat. Tiez sa stalo, ze sa ju uz nejake to psie hovado snazilo "ulovit" a vtedy som zasiahla. Nastastie stacilo len poriadne okriknut a rozbehnut sa oproti utocnikovi a fenka ostala len poriadne oslintana. Raz som vsak mala mozno namale, ked k nam pri jednom jazdeckom klube v zime pribehol rotvajler, ktoreho som videla bud vzdy v koterci ako "strazi" areal alebo s nahubkom a este vtedy nikto nebol vonku. Tak som sa postavila s malou dusickou k svojej fene, zu ju budem popripade branit, ale keby k niecomu doslo, asi toho vela nezmozem.

Naja85

Jefitto, len ta prosim, ako zaciatocnik si nezaobstarvaj ziadne "hovado" psa, lebo takych mam "najradsej"-prd vedia o psoch a maju obrovske nezvladnute psy ohrozujuce svoje okolie(moji byvali susedia, absolutne nemajuci tusenie o psoch, si po prestahovani do domu zaobstarali rotvailera a raz som mala cest ich stretnut u veta-po pravde som nevedela, ci mam plakat alebo sa smiat-fena, este stena, mala na krku ostnac:O, tahala ich, u veta sa pytali na absolutne zaklady ako odcervenie, ockovanie, krmivo atd. Dufam, ze ich uz nestretnem, ked ten pes bude dospely.).

eam

My máme yorkshirku a tieto plemená by nemali chodiť po schodoch, aby nemali problém s kĺbmi a po druhé dotyčný nemôže dopredu vedieť ako sa pes zachová, aj keď je malý. Tá naša sa veľkých nebojí, skôr niekedy menších. Už som aj videla, keď si dvaja psi ublížili.

diamant19

xdanielax v bytovke mame tiez taku ,,mudru'' rodinku ktora svojho yorka stale zdviha aj pred mojim psom(neni moj velky) a este ho dost casto na schodoch dvíhajú :D ja ked ich vidim je mi do smiechu ale aj do placu.. moj pes by mu nic neurobil je hravy.. tak nechapem v com im to pomoze... som minule citala ze ak toto robi pan tak si takto porobi agresivneho psa...